RATCOM SRL
| Denumire | RATCOM SRL |
| CUI | 2716066 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001085391 |
| EUID | ROONRC.J39/1085/1992 |
| CAEN | 1061 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-11-16 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CRISTEA FLORENŢIU | DEPLINE EXERCITATE SEPARAT | România |
| UNGUREANU PETRICĂ | DEPLINE EXERCITATE SEPARAT | România |
| CRISTEA N. LUCIAN | DEPLINE EXERCITATE SEPARAT | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -16 002 | 795 121 | 527 299 | 3 577 | -264 245 | 0 |
| 2024 | 0 | -68 331 | 778 979 | 527 299 | 3 437 | -248 243 | 1 |
| 2023 | 0 | -47 539 | 715 036 | 527 299 | 7 825 | -179 912 | 1 |
| 2022 | 5 986 | -84 856 | 724 119 | 527 299 | 64 447 | -132 373 | 1 |
| 2021 | 25 193 | -104 767 | 648 124 | 527 529 | 73 078 | -47 517 | 1 |
| 2020 | 775 276 | 5 986 | 752 176 | 606 436 | 202 989 | 57 249 | 8 |
| 2019 | 2 146 634 | 19 001 | 960 507 | 671 209 | 340 561 | 51 263 | 31 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RATCOM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1061 Rev. 2 (echivalent: 1061 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RATCOM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RATCOM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RATCOM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 527.299 |
| Active circulante | 3.437 |
| Creante | 2.134 |
| Disponibilitati | 69 |
| Datorii | 778.979 |
| Capitaluri proprii | -248.243 |
| Capital social | 500.000 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 68.331 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 68.331 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 68.331 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 527.299 |
| Active circulante | 7.825 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 6.522 |
| Disponibilitati | 69 |
| Datorii | 715.036 |
| Capitaluri proprii | -179.912 |
| Capital social | 500.000 |
| Cifra de afaceri | 0 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 47.539 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 47.539 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 47.539 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 527.299 |
| Active circulante | 64.447 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 63.144 |
| Disponibilitati | 69 |
| Datorii | 724.119 |
| Capitaluri proprii | -132.373 |
| Capital social | 500.000 |
| Cifra de afaceri | 5.986 |
| Venituri totale | 5.986 |
| Cheltuieli totale | 90.782 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 84.796 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 84.856 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 527.529 |
| Active circulante | 73.078 |
| Stocuri | 694 |
| Creante | 68.588 |
| Disponibilitati | 2.562 |
| Datorii | 648.124 |
| Capitaluri proprii | -47.517 |
| Capital social | 500.000 |
| Cifra de afaceri | 25.193 |
| Venituri totale | 55.481 |
| Cheltuieli totale | 159.694 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 104.213 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 104.767 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 606.436 |
| Active circulante | 202.989 |
| Stocuri | 6.372 |
| Creante | 187.640 |
| Disponibilitati | 7.743 |
| Datorii | 752.176 |
| Capitaluri proprii | 57.249 |
| Capital social | 500.000 |
| Cifra de afaceri | 775.276 |
| Venituri totale | 934.665 |
| Cheltuieli totale | 927.539 |
| Profit brut | 7.126 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.986 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 671.209 |
| Active circulante | 340.561 |
| Stocuri | 61.323 |
| Creante | 207.476 |
| Disponibilitati | 70.528 |
| Datorii | 960.507 |
| Capitaluri proprii | 51.263 |
| Capital social | 500.000 |
| Cifra de afaceri | 2.146.634 |
| Venituri totale | 2.715.961 |
| Cheltuieli totale | 2.693.337 |
| Profit brut | 22.624 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.001 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 745.014 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.531.859 |
| Stocuri | 122.399 |
| Creante | 1.355.228 |
| Casa si conturi la banci | 52.998 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.910 |
| DATORII | 1.098.521 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.182.262 |
| Capital subscris varsat | 1.650.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.720.564 |
| VENITURI TOTALE | 3.185.426 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.177.678 |
| Profitul brut | 7.748 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 83 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 831.745 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.583.644 |
| Stocuri | 202.720 |
| Creante | 283.004 |
| Casa si conturi la banci | 1.096.670 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.598 |
| DATORII | 1.240.808 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.182.179 |
| Capital subscris varsat | 1.650.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.613.408 |
| VENITURI TOTALE | 4.562.632 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.562.205 |
| Profitul brut | 427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 189 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 787.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.653.861 |
| Stocuri | 206.545 |
| Creante | 337.534 |
| Casa si conturi la banci | 1.108.532 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.827 |
| DATORII | 1.473.208 |
| VENITURI IN AVANS | 38.518 |
| CAPITALURI - TOTAL | 933.398 |
| Capital subscris varsat | 1.650.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.123.160 |
| VENITURI TOTALE | 6.296.831 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.349.768 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 52.937 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 52.937 |
| Numar mediu de salariati | 69 |