KCB AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L.
| Denumire | KCB AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 27073187 |
| Nr. Reg. Com. | J2010006200409 |
| EUID | ROONRC.J2010006200409 |
| CAEN | 4685 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-06-17 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| EFTHYMIADIS VASILEIOS | - | Grecia |
| CHARPENTIER FREDERIC | - | Belgia |
| MARK CHARLES WALTHAM | - | Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33 739 703 | -15 033 729 | 23 121 743 | 135 256 | 26 895 548 | -116 707 | 14 |
| 2024 | 39 371 945 | -14 996 168 | 25 506 485 | 155 404 | 40 614 986 | 14 917 022 | 16 |
| 2023 | 74 203 478 | 6 989 740 | 82 236 625 | 121 537 | 64 229 115 | -18 199 148 | 16 |
| 2022 | 76 467 454 | -1 981 396 | 104 770 992 | 144 942 | 79 325 463 | -25 188 890 | 17 |
| 2021 | 66 988 782 | -975 306 | 89 347 213 | 166 373 | 65 940 248 | -23 207 495 | 17 |
| 2020 | 49 877 447 | -5 936 367 | 77 981 927 | 170 349 | 55 901 141 | -22 232 189 | 17 |
| 2019 | 57 772 566 | -9 986 371 | 76 035 002 | 85 937 | 59 692 573 | -16 295 822 | 17 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises33 739 703 lei
-14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “KCB AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4685 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor chimice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor chimice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4685: Comerț cu ridicata al produselor chimice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „KCB AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „KCB AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „KCB AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 155.404 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.614.986 |
| Stocuri | 19.901.523 |
| Creante | 17.299.453 |
| Casa si conturi la banci | 3.414.010 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.584 |
| DATORII | 25.506.485 |
| PROVIZIOANE | 453.467 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.917.022 |
| Capital subscris varsat | 48.153.801 |
| Cifra de afaceri neta | 39.371.945 |
| VENITURI TOTALE | 39.774.403 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.770.571 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.996.168 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 14.996.168 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.537 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 64.229.115 |
| Stocuri | 33.127.017 |
| Creante | 26.660.071 |
| Casa si conturi la banci | 4.442.027 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 130.300 |
| DATORII | 82.236.625 |
| PROVIZIOANE | 443.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | -18.199.148 |
| Capital subscris varsat | 41.463 |
| Cifra de afaceri neta | 74.203.478 |
| VENITURI TOTALE | 76.661.252 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.671.512 |
| Profitul brut | 6.989.740 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.989.740 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 144.942 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 79.325.463 |
| Stocuri | 37.574.355 |
| Creante | 36.372.730 |
| Casa si conturi la banci | 5.378.378 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 175.883 |
| DATORII | 104.770.992 |
| PROVIZIOANE | 64.186 |
| CAPITALURI - TOTAL | -25.188.890 |
| Capital subscris varsat | 41.463 |
| Cifra de afaceri neta | 76.467.454 |
| VENITURI TOTALE | 80.223.660 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.205.056 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.981.396 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.981.396 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 166.373 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.940.248 |
| Stocuri | 11.405.915 |
| Creante | 45.374.142 |
| Casa si conturi la banci | 9.160.191 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 146.651 |
| DATORII | 89.347.213 |
| VENITURI IN AVANS | 415 |
| PROVIZIOANE | 113.139 |
| CAPITALURI - TOTAL | -23.207.495 |
| Capital subscris varsat | 41.463 |
| Cifra de afaceri neta | 66.988.782 |
| VENITURI TOTALE | 67.311.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.286.763 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 975.306 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 975.306 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 170.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.901.141 |
| Stocuri | 15.936.096 |
| Creante | 33.602.345 |
| Casa si conturi la banci | 6.362.700 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 143.919 |
| DATORII | 77.981.927 |
| VENITURI IN AVANS | 867 |
| PROVIZIOANE | 464.804 |
| CAPITALURI - TOTAL | -22.232.189 |
| Capital subscris varsat | 41.463 |
| Cifra de afaceri neta | 49.877.447 |
| VENITURI TOTALE | 50.346.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.283.259 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.936.367 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.936.367 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 266.577 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.100.393 |
| Stocuri | 14.825.702 |
| Creante | 39.845.065 |
| Casa si conturi la banci | 3.429.626 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.535 |
| DATORII | 61.867.862 |
| VENITURI IN AVANS | 8.401 |
| PROVIZIOANE | 14.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.485.438 |
| Capital subscris varsat | 41.463 |
| Cifra de afaceri neta | 43.552.239 |
| VENITURI TOTALE | 44.788.644 |
| CHELTUIELI TOTALE | 47.459.878 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.671.234 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.671.234 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 505.334 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.909.527 |
| Stocuri | 9.410.240 |
| Creante | 32.646.094 |
| Casa si conturi la banci | 9.853.193 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 166.570 |
| DATORII | 53.379.157 |
| VENITURI IN AVANS | 12.958 |
| PROVIZIOANE | 3.520 |
| CAPITALURI - TOTAL | -814.204 |
| Capital subscris varsat | 41.463 |
| Cifra de afaceri neta | 31.976.848 |
| VENITURI TOTALE | 34.138.650 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.627.719 |
| Profitul brut | 510.931 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 281.571 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |