METRO SRL
| Denumire | METRO SRL |
| CUI | 2700728 |
| Nr. Reg. Com. | J1992003999296 |
| EUID | ROONRC.J1992003999296 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-12-09 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 872 646 | 232 507 | 814 130 | — | — | — | 6 |
| 2024 | 3 739 902 | 771 137 | 544 376 | 2 825 536 | 2 221 492 | 4 502 652 | 8 |
| 2023 | 3 922 048 | 1 023 563 | 119 001 | 965 550 | 3 075 727 | 3 922 276 | 7 |
| 2022 | 3 060 063 | 526 406 | 356 388 | 968 371 | 2 286 730 | 2 898 713 | 6 |
| 2021 | 2 613 597 | 569 798 | 89 246 | 1 013 444 | 2 066 528 | 2 990 726 | 6 |
| 2020 | 3 321 186 | 1 185 741 | 257 328 | 1 122 235 | 1 798 126 | 2 663 033 | 8 |
| 2019 | 3 846 738 | 474 939 | 571 730 | 1 210 749 | 1 610 009 | 2 249 028 | 7 |
| 2018 | 2 632 108 | 287 464 | 530 517 | 1 278 071 | 1 164 797 | 1 912 351 | 7 |
| 2017 | 2 497 257 | 239 965 | 623 449 | 1 238 846 | 1 040 775 | 1 656 172 | 6 |
| 2016 | 2 088 631 | 77 085 | 855 964 | 1 290 033 | 982 138 | 1 416 207 | 8 |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 872 646 lei
-23%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “METRO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „METRO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „METRO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „METRO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.825.536 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.221.492 |
| Stocuri | 2.069.683 |
| Creante | 5.001 |
| Casa si conturi la banci | 146.808 |
| DATORII | 544.376 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.502.652 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 3.739.902 |
| VENITURI TOTALE | 3.752.100 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.848.917 |
| Profitul brut | 903.183 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 771.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 965.550 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.075.727 |
| Stocuri | 2.170.099 |
| Creante | 73.469 |
| Casa si conturi la banci | 832.159 |
| DATORII | 119.001 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.922.276 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 3.922.048 |
| VENITURI TOTALE | 3.926.062 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.804.944 |
| Profitul brut | 1.121.118 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.023.563 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 968.371 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.286.730 |
| Stocuri | 1.770.762 |
| Creante | 66.755 |
| Casa si conturi la banci | 449.213 |
| DATORII | 356.388 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.898.713 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 3.060.063 |
| VENITURI TOTALE | 3.073.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.517.515 |
| Profitul brut | 556.476 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 526.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.013.444 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.066.528 |
| Stocuri | 1.626.760 |
| Creante | 74.722 |
| Casa si conturi la banci | 365.046 |
| DATORII | 89.246 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.990.726 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 2.613.597 |
| VENITURI TOTALE | 2.864.590 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.269.581 |
| Profitul brut | 595.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 569.798 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.122.235 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.798.126 |
| Stocuri | 1.298.274 |
| Creante | 180.638 |
| Casa si conturi la banci | 319.214 |
| DATORII | 257.328 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.663.033 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 3.321.186 |
| VENITURI TOTALE | 4.217.444 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.994.007 |
| Profitul brut | 1.223.437 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.185.741 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.210.749 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.610.009 |
| Stocuri | 1.091.119 |
| Creante | 117.855 |
| Casa si conturi la banci | 401.035 |
| DATORII | 571.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.249.028 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 3.846.738 |
| VENITURI TOTALE | 3.881.560 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.369.137 |
| Profitul brut | 512.423 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 474.939 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.278.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.164.797 |
| Stocuri | 911.998 |
| Creante | 77.823 |
| Casa si conturi la banci | 174.976 |
| DATORII | 530.517 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.912.351 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 2.632.108 |
| VENITURI TOTALE | 2.757.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.442.296 |
| Profitul brut | 315.062 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 287.464 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.238.846 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.040.775 |
| Stocuri | 889.297 |
| Creante | 103.615 |
| Casa si conturi la banci | 47.863 |
| DATORII | 623.449 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.656.172 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 2.497.257 |
| VENITURI TOTALE | 2.565.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.303.281 |
| Profitul brut | 261.763 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 239.965 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.290.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 982.138 |
| Stocuri | 830.986 |
| Creante | 111.236 |
| Casa si conturi la banci | 39.916 |
| DATORII | 855.964 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.416.207 |
| Capital subscris varsat | 26.290 |
| Cifra de afaceri neta | 2.088.631 |
| VENITURI TOTALE | 2.095.369 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.997.159 |
| Profitul brut | 98.210 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 77.085 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |