STAER INTERNATIONAL SA
| Denumire | STAER INTERNATIONAL SA |
| CUI | 2643282 |
| Nr. Reg. Com. | J1992002331172 |
| EUID | ROONRC.J1992002331172 |
| CAEN | 3100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-10-21 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞTEFAN NICOLAE | - | România |
| NICOLAE MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 83 010 540 | 1 999 794 | 10 061 064 | 26 861 865 | 20 537 029 | 37 706 654 | 203 |
| 2024 | 87 894 457 | 332 202 | 12 303 432 | 30 436 915 | 20 668 913 | 39 006 860 | 209 |
| 2023 | 80 594 827 | 2 138 333 | 17 003 432 | 36 222 742 | 21 073 664 | 40 657 986 | 215 |
| 2022 | 84 093 489 | 876 525 | 17 881 307 | 31 447 767 | 17 835 042 | 31 823 345 | 252 |
| 2021 | 89 240 817 | 4 217 856 | 22 281 239 | 33 932 748 | 24 863 644 | 36 996 819 | 253 |
| 2020 | 87 092 237 | 5 698 420 | 26 989 249 | 36 092 767 | 25 695 623 | 35 278 964 | 267 |
| 2019 | 91 898 326 | 2 946 438 | 23 606 039 | 32 503 304 | 22 237 511 | 31 180 545 | 311 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises83 010 540 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STAER INTERNATIONAL SA”
| Cod CAEN preponderent | 3100 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă |
| Cod CAEN principal | 31 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Galaţi , domeniul 3100: Fabricarea de mobilă
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STAER INTERNATIONAL SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STAER INTERNATIONAL SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STAER INTERNATIONAL SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.436.915 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.668.913 |
| Stocuri | 14.083.840 |
| Creante | 2.246.611 |
| Casa si conturi la banci | 4.338.462 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 475.514 |
| DATORII | 12.303.432 |
| VENITURI IN AVANS | 271.050 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.006.860 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 87.894.457 |
| VENITURI TOTALE | 121.427.190 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.716.846 |
| Profitul brut | 710.344 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 332.202 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 209 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.222.742 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.073.664 |
| Stocuri | 14.846.967 |
| Creante | 2.800.603 |
| Casa si conturi la banci | 3.426.094 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 472.975 |
| DATORII | 17.003.432 |
| VENITURI IN AVANS | 107.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.657.986 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 80.594.827 |
| VENITURI TOTALE | 113.457.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 111.305.455 |
| Profitul brut | 2.151.829 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.138.333 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 215 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.447.767 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.835.042 |
| Stocuri | 13.054.289 |
| Creante | 3.051.832 |
| Casa si conturi la banci | 1.728.921 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 514.011 |
| DATORII | 17.881.307 |
| VENITURI IN AVANS | 92.168 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.823.345 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 84.093.489 |
| VENITURI TOTALE | 121.438.103 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.335.589 |
| Profitul brut | 1.102.514 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 876.525 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 252 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.932.748 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.863.644 |
| Stocuri | 15.008.202 |
| Creante | 2.178.743 |
| Casa si conturi la banci | 2.676.699 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 481.666 |
| DATORII | 22.281.239 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.996.819 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 89.240.817 |
| VENITURI TOTALE | 127.799.857 |
| CHELTUIELI TOTALE | 123.047.949 |
| Profitul brut | 4.751.908 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.217.856 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 253 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.092.767 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.695.623 |
| Stocuri | 13.882.273 |
| Creante | 1.876.838 |
| Casa si conturi la banci | 9.936.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 479.823 |
| DATORII | 26.989.249 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.278.964 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 87.092.237 |
| VENITURI TOTALE | 123.709.692 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.219.283 |
| Profitul brut | 6.490.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.698.420 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 267 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.503.304 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.237.511 |
| Stocuri | 15.364.844 |
| Creante | 2.410.382 |
| Casa si conturi la banci | 4.462.285 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 462.064 |
| DATORII | 23.606.039 |
| VENITURI IN AVANS | 416.295 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.180.545 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 91.898.326 |
| VENITURI TOTALE | 132.329.691 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.197.114 |
| Profitul brut | 3.132.577 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.946.438 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 311 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.854.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.262.207 |
| Stocuri | 15.872.605 |
| Creante | 2.613.474 |
| Casa si conturi la banci | 4.776.128 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 381.751 |
| DATORII | 17.848.019 |
| VENITURI IN AVANS | 416.825 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.234.105 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 93.416.035 |
| VENITURI TOTALE | 137.100.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.229.334 |
| Profitul brut | 7.870.677 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.945.277 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 325 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.688.172 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.592.363 |
| Stocuri | 15.068.378 |
| Creante | 1.720.523 |
| Casa si conturi la banci | 3.803.462 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 246.738 |
| DATORII | 11.309.513 |
| VENITURI IN AVANS | 428.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.788.830 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 83.384.406 |
| VENITURI TOTALE | 121.993.280 |
| CHELTUIELI TOTALE | 113.914.389 |
| Profitul brut | 8.078.891 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.669.780 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 301 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.176.574 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.091.602 |
| Stocuri | 14.016.027 |
| Creante | 2.266.911 |
| Casa si conturi la banci | 808.664 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 175.936 |
| DATORII | 10.209.697 |
| VENITURI IN AVANS | 436.457 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.797.958 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 74.073.197 |
| VENITURI TOTALE | 109.401.805 |
| CHELTUIELI TOTALE | 101.027.288 |
| Profitul brut | 8.374.517 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.074.058 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 280 |