GEZE ROMANIA SRL – CUI 26376441
Pe scurt
GEZE ROMANIA SRL are CUI 26376441, număr de înregistrare J2010000153400 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4664 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.486.000 lei, un profit net de 1.892.692 lei și un număr mediu de 20 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GEZE ROMANIA SRL |
| CUI | 26376441 |
| Nr. Reg. Com. | J2010000153400 |
| EUID | ROONRC.J2010000153400 |
| CAEN | 4664 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-01-07 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LAZĂR CRISTIAN-HORAŢIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 486 000 | 1 892 692 | 6 645 795 | 740 243 | 23 783 073 | 17 659 087 | 20 |
| 2024 | 27 884 072 | 461 172 | 5 184 162 | 1 102 472 | 20 046 696 | 15 766 395 | 21 |
| 2023 | 29 334 439 | 2 175 466 | 6 466 131 | 1 600 464 | 20 330 048 | 15 305 223 | 22 |
| 2022 | 27 427 502 | 2 556 937 | 5 871 524 | 1 708 022 | 17 406 053 | 13 129 757 | 21 |
| 2021 | 25 301 381 | 1 683 806 | 4 397 044 | 1 603 746 | 13 481 794 | 10 572 820 | 0 |
| 2020 | 24 825 194 | 1 785 923 | 7 933 376 | 1 799 808 | 15 242 625 | 8 969 297 | 0 |
| 2019 | 23 034 396 | 1 923 007 | 5 508 735 | 1 010 426 | 11 799 513 | 7 183 373 | 0 |
| 2018 | 17 904 315 | 1 469 389 | 4 844 422 | — | — | — | 16 |
| 2017 | 17 348 030 | 1 822 147 | 4 828 948 | — | — | — | 12 |
Statistics
Commercial networks and enterprises29 486 000 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GEZE ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4664 Rev. 2 (echivalent: 4664 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4664: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 105 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BISTRI-VET SRL – locul 101, 113,66 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- SIMIAL SRL – locul 101, 79,76 mil. lei, Neamţ
- LCM LAZCOM SRL – locul 101, 66,35 mil. lei, Timiş
- PLATIN AMBALAJE SRL – locul 101, 64,73 mil. lei, Ilfov
- APS PIPES S.R.L. – locul 101, 56,52 mil. lei, Bucureşti
- RITTAL SISTEME SRL – locul 101, 36,79 mil. lei, Ilfov
- BELCHIM CROP PROTECTION ROMANIA SRL – locul 101, 33,74 mil. lei, Bucureşti
- DIESEL MECANICA SRL – locul 101, 30,56 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GEZE ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GEZE ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GEZE ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.102.472 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.046.696 |
| Stocuri | 2.681.850 |
| Creante | 6.110.474 |
| Casa si conturi la banci | 11.254.372 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 90.701 |
| DATORII | 5.184.162 |
| PROVIZIOANE | 289.312 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.766.395 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 27.884.072 |
| VENITURI TOTALE | 28.592.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.810.641 |
| Profitul brut | 781.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 461.172 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.600.464 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.330.048 |
| Stocuri | 2.890.900 |
| Creante | 10.864.928 |
| Casa si conturi la banci | 906.458 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.828 |
| DATORII | 6.466.131 |
| PROVIZIOANE | 264.986 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.305.223 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.334.439 |
| VENITURI TOTALE | 29.466.490 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.930.572 |
| Profitul brut | 2.535.918 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.175.466 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.708.022 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.406.053 |
| Stocuri | 3.638.900 |
| Creante | 8.114.698 |
| Casa si conturi la banci | 5.652.455 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.071 |
| DATORII | 5.871.524 |
| PROVIZIOANE | 196.865 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.129.757 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 27.427.502 |
| VENITURI TOTALE | 27.689.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.757.676 |
| Profitul brut | 2.932.167 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.556.937 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.603.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.481.794 |
| Stocuri | 2.695.923 |
| Creante | 8.070.204 |
| Casa si conturi la banci | 2.715.667 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 101.344 |
| DATORII | 4.397.044 |
| PROVIZIOANE | 217.020 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.572.820 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.301.381 |
| VENITURI TOTALE | 25.419.669 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.353.256 |
| Profitul brut | 2.066.413 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.683.806 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.799.808 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.242.625 |
| Stocuri | 4.658.889 |
| Creante | 9.128.386 |
| Casa si conturi la banci | 1.455.350 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.314 |
| DATORII | 7.933.376 |
| PROVIZIOANE | 217.074 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.969.297 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 24.825.194 |
| VENITURI TOTALE | 24.952.418 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.726.624 |
| Profitul brut | 2.225.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.785.923 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.010.426 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.799.513 |
| Stocuri | 2.433.101 |
| Creante | 8.003.542 |
| Casa si conturi la banci | 1.362.870 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 87.969 |
| DATORII | 5.508.735 |
| PROVIZIOANE | 205.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.183.373 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.034.396 |
| VENITURI TOTALE | 23.184.401 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.911.993 |
| Profitul brut | 2.272.408 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.923.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.008.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.227.933 |
| Stocuri | 1.927.964 |
| Creante | 6.468.417 |
| Casa si conturi la banci | 831.552 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.861 |
| DATORII | 4.844.422 |
| PROVIZIOANE | 190.670 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.247.138 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.904.315 |
| VENITURI TOTALE | 18.028.147 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.308.808 |
| Profitul brut | 1.719.339 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.469.389 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 760.943 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.967.261 |
| Stocuri | 1.487.006 |
| Creante | 6.134.709 |
| Casa si conturi la banci | 345.546 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.793 |
| DATORII | 4.828.948 |
| PROVIZIOANE | 171.300 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.777.749 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.348.030 |
| VENITURI TOTALE | 17.504.651 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.308.344 |
| Profitul brut | 2.196.307 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.822.147 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 726.864 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.390.107 |
| Stocuri | 1.970.011 |
| Creante | 2.993.427 |
| Casa si conturi la banci | 426.669 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.712 |
| DATORII | 4.162.181 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 41.900 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.955.602 |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.987.079 |
| VENITURI TOTALE | 12.230.615 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.550.969 |
| Profitul brut | 679.646 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 522.834 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |