CONSITRANS SRL
| Denumire | CONSITRANS SRL |
| CUI | 2629539 |
| Nr. Reg. Com. | J1991009475403 |
| EUID | ROONRC.J1991009475403 |
| CAEN | 7112 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-08-28 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BURICEA COSMIN-BOGDAN | - | România |
| HANGANU EDUARD | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 81 961 412 | 4 510 425 | 24 503 369 | 12 270 087 | 44 095 887 | 25 291 278 | 186 |
| 2023 | 78 924 184 | 2 880 061 | 30 451 238 | 2 004 701 | 56 081 955 | 20 775 473 | 172 |
| 2022 | 60 965 121 | 630 853 | 26 008 910 | 6 195 217 | 43 141 602 | 17 895 411 | 176 |
| 2021 | 32 380 421 | 692 936 | 14 303 690 | 6 091 303 | 42 488 797 | 17 264 558 | 169 |
| 2020 | 28 571 227 | 353 297 | 16 244 754 | 1 665 175 | 37 815 413 | 16 571 622 | 149 |
| 2019 | 22 707 925 | 127 997 | 14 077 020 | 1 731 183 | 34 673 727 | 16 218 325 | 146 |
| 2018 | 15 853 370 | 3 834 | 12 792 636 | 1 331 828 | 33 400 928 | 16 090 328 | 147 |
| 2017 | 17 867 768 | 59 404 | 13 609 163 | 553 379 | 34 631 728 | 16 145 898 | 158 |
| 2016 | 14 178 359 | 557 427 | 13 117 475 | 552 274 | 33 955 520 | 16 086 495 | 159 |
Statistics
Commercial networks and enterprises81 961 412 lei
4%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CONSITRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7112 Rev. 2 (echivalent: 7112 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CONSITRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CONSITRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CONSITRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.270.087 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.095.887 |
| Stocuri | 1.964.137 |
| Creante | 18.294.502 |
| Casa si conturi la banci | 23.837.248 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.133.483 |
| DATORII | 24.503.369 |
| PROVIZIOANE | 8.704.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.291.278 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 81.961.412 |
| VENITURI TOTALE | 76.831.255 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.495.392 |
| Profitul brut | 5.335.863 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.510.425 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 186 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.004.701 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.081.955 |
| Stocuri | 7.410.373 |
| Creante | 27.278.627 |
| Casa si conturi la banci | 21.392.955 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.082.555 |
| DATORII | 30.451.238 |
| PROVIZIOANE | 7.942.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.775.473 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 78.924.184 |
| VENITURI TOTALE | 63.644.374 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.377.974 |
| Profitul brut | 3.266.400 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.880.061 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 172 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.195.217 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.141.602 |
| Stocuri | 22.759.412 |
| Creante | 17.356.623 |
| Casa si conturi la banci | 3.025.567 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.037.011 |
| DATORII | 26.008.910 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 6.469.509 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.895.411 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 60.965.121 |
| VENITURI TOTALE | 55.344.470 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.499.470 |
| Profitul brut | 845.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 630.853 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 176 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.091.303 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.488.797 |
| Stocuri | 29.002.315 |
| Creante | 11.977.859 |
| Casa si conturi la banci | 1.508.623 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 74.798 |
| DATORII | 14.303.690 |
| VENITURI IN AVANS | 10.603.912 |
| PROVIZIOANE | 6.482.738 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.264.558 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 32.380.421 |
| VENITURI TOTALE | 44.660.078 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.765.613 |
| Profitul brut | 894.465 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 692.936 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 169 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.665.175 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.815.413 |
| Stocuri | 16.786.394 |
| Creante | 19.292.563 |
| Casa si conturi la banci | 1.736.456 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.018 |
| DATORII | 16.244.754 |
| VENITURI IN AVANS | 65.439 |
| PROVIZIOANE | 6.703.791 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.571.622 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 28.571.227 |
| VENITURI TOTALE | 29.530.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.136.127 |
| Profitul brut | 394.453 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 353.297 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.731.183 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.673.727 |
| Stocuri | 15.927.475 |
| Creante | 14.948.072 |
| Casa si conturi la banci | 3.798.180 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 111.271 |
| DATORII | 14.077.020 |
| VENITURI IN AVANS | 255.460 |
| PROVIZIOANE | 5.965.376 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.218.325 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 22.707.925 |
| VENITURI TOTALE | 27.932.280 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.720.547 |
| Profitul brut | 211.733 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 127.997 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 146 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.331.828 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.400.928 |
| Stocuri | 10.756.681 |
| Creante | 17.678.672 |
| Casa si conturi la banci | 4.965.575 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.097 |
| DATORII | 12.792.636 |
| VENITURI IN AVANS | 1.121.083 |
| PROVIZIOANE | 4.764.806 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.090.328 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.853.370 |
| VENITURI TOTALE | 16.819.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.763.550 |
| Profitul brut | 55.836 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.834 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 147 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 553.379 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.631.728 |
| Stocuri | 9.845.050 |
| Creante | 18.933.048 |
| Casa si conturi la banci | 5.853.630 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 584.097 |
| DATORII | 13.609.163 |
| VENITURI IN AVANS | 1.453.665 |
| PROVIZIOANE | 4.560.478 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.145.898 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.867.768 |
| VENITURI TOTALE | 17.279.709 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.196.842 |
| Profitul brut | 82.867 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.404 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 158 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 552.274 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.955.520 |
| Stocuri | 10.557.885 |
| Creante | 15.049.021 |
| Casa si conturi la banci | 8.348.614 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.127 |
| DATORII | 13.117.475 |
| VENITURI IN AVANS | 29.767 |
| PROVIZIOANE | 5.308.184 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.086.495 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.178.359 |
| VENITURI TOTALE | 18.824.607 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.156.384 |
| Profitul brut | 668.223 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 557.427 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 159 |