GENERAL TURBO SA
| Denumire | GENERAL TURBO SA |
| CUI | 2603490 |
| Nr. Reg. Com. | J1992026498408 |
| EUID | ROONRC.J1992026498408 |
| CAEN | 2811 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-10-21 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47 218 341 | -26 851 823 | 31 605 331 | 134 439 355 | 45 081 519 | 148 909 783 | 248 |
| 2024 | 65 518 509 | -5 177 590 | 49 925 552 | 164 848 947 | 60 837 615 | 175 761 605 | 348 |
| 2023 | 72 113 145 | -21 469 801 | 54 042 342 | 169 052 510 | 66 001 827 | 180 939 195 | 381 |
| 2022 | 78 217 878 | 3 191 383 | 42 699 769 | 73 020 573 | 76 255 288 | 106 083 073 | 418 |
| 2021 | 82 210 521 | 3 769 999 | 49 321 379 | 76 050 490 | 76 886 639 | 102 891 690 | 427 |
| 2020 | 73 897 502 | -17 172 159 | 42 784 544 | 78 115 073 | 64 690 241 | 99 121 691 | 459 |
| 2019 | 88 438 422 | -28 885 294 | 45 627 223 | 87 793 165 | 75 201 108 | 116 293 850 | 533 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises47 218 341 lei
-28%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GENERAL TURBO SA”
| Cod CAEN preponderent | 2811 Rev. 2 (echivalent: 2811 Rev. 1, 2811 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete) |
| Descriere Activitate | Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete) |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete) |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 2811: Construcții metalice și părți componente
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GENERAL TURBO SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GENERAL TURBO SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GENERAL TURBO SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 164.848.947 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.837.615 |
| Stocuri | 52.657.500 |
| Creante | 4.684.812 |
| Casa si conturi la banci | 3.495.303 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 595 |
| DATORII | 49.925.552 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 175.761.605 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 65.518.509 |
| VENITURI TOTALE | 68.637.879 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.174.670 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.536.791 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.177.590 |
| Numar mediu de salariati | 348 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 169.052.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 66.001.827 |
| Stocuri | 52.077.351 |
| Creante | 11.267.780 |
| Casa si conturi la banci | 2.656.696 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.784 |
| DATORII | 54.042.342 |
| VENITURI IN AVANS | 76.584 |
| CAPITALURI - TOTAL | 180.939.195 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 72.113.145 |
| VENITURI TOTALE | 76.239.428 |
| CHELTUIELI TOTALE | 97.709.229 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.469.801 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 21.469.801 |
| Numar mediu de salariati | 381 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 73.020.573 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.255.288 |
| Stocuri | 59.292.850 |
| Creante | 14.099.292 |
| Casa si conturi la banci | 2.863.146 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.290 |
| DATORII | 42.699.769 |
| VENITURI IN AVANS | 496.309 |
| CAPITALURI - TOTAL | 106.083.073 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 78.217.878 |
| VENITURI TOTALE | 88.816.725 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.625.342 |
| Profitul brut | 3.191.383 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.191.383 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 418 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 76.050.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.886.639 |
| Stocuri | 50.254.665 |
| Creante | 19.416.356 |
| Casa si conturi la banci | 7.215.618 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.504 |
| DATORII | 49.321.379 |
| VENITURI IN AVANS | 728.564 |
| CAPITALURI - TOTAL | 102.891.690 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 82.210.521 |
| VENITURI TOTALE | 82.411.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.641.424 |
| Profitul brut | 3.769.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.769.999 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 427 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 78.115.073 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 64.690.241 |
| Stocuri | 46.458.267 |
| Creante | 10.979.786 |
| Casa si conturi la banci | 7.252.188 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.358 |
| DATORII | 42.784.544 |
| VENITURI IN AVANS | 903.437 |
| CAPITALURI - TOTAL | 99.121.691 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 73.897.502 |
| VENITURI TOTALE | 71.446.236 |
| CHELTUIELI TOTALE | 88.618.395 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.172.159 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.172.159 |
| Numar mediu de salariati | 459 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 87.793.165 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 75.201.108 |
| Stocuri | 53.566.689 |
| Creante | 17.463.684 |
| Casa si conturi la banci | 4.170.735 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.111 |
| DATORII | 45.627.223 |
| VENITURI IN AVANS | 1.078.311 |
| CAPITALURI - TOTAL | 116.293.850 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 88.438.422 |
| VENITURI TOTALE | 88.726.576 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.611.870 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 28.885.294 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 28.885.294 |
| Numar mediu de salariati | 533 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 99.351.747 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 93.943.169 |
| Stocuri | 56.046.990 |
| Creante | 33.355.772 |
| Casa si conturi la banci | 4.540.407 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.150 |
| DATORII | 46.745.289 |
| VENITURI IN AVANS | 1.375.633 |
| CAPITALURI - TOTAL | 145.179.144 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 114.665.844 |
| VENITURI TOTALE | 118.481.610 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.046.179 |
| Profitul brut | 1.435.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 986.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 536 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 106.004.064 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 82.690.794 |
| Stocuri | 58.968.628 |
| Creante | 20.186.990 |
| Casa si conturi la banci | 3.535.176 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.150 |
| DATORII | 42.822.489 |
| VENITURI IN AVANS | 1.684.440 |
| CAPITALURI - TOTAL | 144.193.079 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 78.333.079 |
| VENITURI TOTALE | 103.905.236 |
| CHELTUIELI TOTALE | 101.063.019 |
| Profitul brut | 2.842.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.842.217 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 522 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 119.993.553 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 78.558.535 |
| Stocuri | 57.523.301 |
| Creante | 19.710.404 |
| Casa si conturi la banci | 1.324.830 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.885 |
| DATORII | 55.110.458 |
| VENITURI IN AVANS | 2.029.044 |
| PROVIZIOANE | 67.608 |
| CAPITALURI - TOTAL | 141.350.863 |
| Capital subscris varsat | 10.491.860 |
| Cifra de afaceri neta | 72.261.597 |
| VENITURI TOTALE | 93.922.418 |
| CHELTUIELI TOTALE | 89.295.341 |
| Profitul brut | 4.627.077 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.522.622 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 519 |