IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL
| Denumire | IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL |
| CUI | 25898200 |
| Nr. Reg. Com. | J2009000930030 |
| EUID | ROONRC.J03/930/2009 |
| CAEN | 7120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-08-17 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TUCĂ VASILE-VIOREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35 896 988 | 117 710 | 17 153 509 | 11 922 940 | 18 119 507 | 9 850 301 | 217 |
| 2024 | 34 481 439 | 419 613 | 14 891 448 | 12 292 670 | 15 836 405 | 9 732 591 | 218 |
| 2023 | 32 143 767 | 1 323 796 | 16 047 565 | 13 147 215 | 16 039 944 | 9 312 977 | 214 |
| 2022 | 25 592 412 | 606 621 | 12 767 413 | 11 187 006 | 14 036 536 | 8 589 900 | 199 |
| 2021 | 23 361 696 | 323 264 | 8 070 161 | 8 397 368 | 11 113 564 | 7 995 325 | 224 |
| 2020 | 19 459 004 | 393 052 | 4 370 085 | 6 891 012 | 9 921 516 | 8 832 612 | 233 |
| 2019 | 28 939 994 | 2 087 102 | 4 902 878 | 6 072 683 | 8 148 755 | 8 439 560 | 433 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises35 896 988 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7120 Rev. 2 (echivalent: 7120 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Argeş , domeniul 7120: Activități de testări și analize tehnice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.292.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.836.405 |
| Stocuri | 3.870.598 |
| Creante | 11.763.621 |
| Casa si conturi la banci | 202.186 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.357 |
| DATORII | 14.891.448 |
| VENITURI IN AVANS | 3.531.393 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.732.591 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 34.481.439 |
| VENITURI TOTALE | 36.416.193 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.932.545 |
| Profitul brut | 483.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 419.613 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 218 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.147.215 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.039.944 |
| Stocuri | 3.150.046 |
| Creante | 12.779.944 |
| Casa si conturi la banci | 109.954 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.284 |
| DATORII | 16.047.565 |
| VENITURI IN AVANS | 3.866.901 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.312.977 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 32.143.767 |
| VENITURI TOTALE | 32.398.278 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.993.260 |
| Profitul brut | 1.405.018 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.323.796 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 214 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.187.006 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.036.536 |
| Stocuri | 3.423.875 |
| Creante | 9.643.442 |
| Casa si conturi la banci | 969.219 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 145.972 |
| DATORII | 12.767.413 |
| VENITURI IN AVANS | 4.012.201 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.589.900 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.592.412 |
| VENITURI TOTALE | 26.291.271 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.584.839 |
| Profitul brut | 706.432 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 606.621 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 199 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.397.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.113.564 |
| Stocuri | 2.215.746 |
| Creante | 8.644.230 |
| Casa si conturi la banci | 253.588 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63.241 |
| DATORII | 8.070.161 |
| VENITURI IN AVANS | 3.508.687 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.995.325 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.361.696 |
| VENITURI TOTALE | 23.381.168 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.054.397 |
| Profitul brut | 326.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 323.264 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 224 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.891.012 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.921.516 |
| Stocuri | 1.795.334 |
| Creante | 8.087.988 |
| Casa si conturi la banci | 38.194 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 76.595 |
| DATORII | 4.370.085 |
| VENITURI IN AVANS | 3.686.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.832.612 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.459.004 |
| VENITURI TOTALE | 21.006.761 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.613.709 |
| Profitul brut | 393.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 393.052 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 233 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.072.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.148.755 |
| Stocuri | 274.263 |
| Creante | 7.706.725 |
| Casa si conturi la banci | 167.767 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.060 |
| DATORII | 4.902.878 |
| VENITURI IN AVANS | 898.060 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.439.560 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 28.939.994 |
| VENITURI TOTALE | 29.493.666 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.124.470 |
| Profitul brut | 2.369.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.087.102 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 433 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.725.311 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.589.540 |
| Stocuri | 377.024 |
| Creante | 6.386.252 |
| Casa si conturi la banci | 826.264 |
| DATORII | 3.787.349 |
| VENITURI IN AVANS | 1.035.045 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.492.457 |
| Capital subscris varsat | 140.000 |
| Cifra de afaceri neta | 32.206.117 |
| VENITURI TOTALE | 32.728.913 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.102.622 |
| Profitul brut | 4.626.291 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.074.227 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 518 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.461.646 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.336.516 |
| Stocuri | 357.543 |
| Creante | 7.281.831 |
| Casa si conturi la banci | 697.142 |
| DATORII | 5.250.505 |
| VENITURI IN AVANS | 1.174.228 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.373.429 |
| Capital subscris varsat | 140.000 |
| Cifra de afaceri neta | 27.814.782 |
| VENITURI TOTALE | 28.208.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.394.404 |
| Profitul brut | 2.814.297 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.400.443 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 529 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.626.451 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.682.249 |
| Stocuri | 291.034 |
| Creante | 5.323.870 |
| Casa si conturi la banci | 67.345 |
| DATORII | 3.518.427 |
| VENITURI IN AVANS | 1.317.287 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.472.986 |
| Capital subscris varsat | 140.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.660.327 |
| VENITURI TOTALE | 20.996.131 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.302.842 |
| Profitul brut | 2.693.289 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.329.833 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 409 |