LAPP INSULATORS SA
| Denumire | LAPP INSULATORS SA |
| CUI | 254947 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000026125 |
| EUID | ROONRC.J1991000026125 |
| CAEN | 2343 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-25 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FRANCO GRAU ANTONI | - | Spania |
| AUER HERBERT | - | Austria |
| MAG.STROHSCHNEIDER MARTIN | - | Austria |
| VASILE LAURENȚIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 132 433 541 | 364 140 | 101 072 333 | 65 881 713 | 89 494 765 | 50 466 042 | 312 |
| 2024 | 68 367 256 | -3 211 167 | 70 624 941 | 59 333 886 | 64 028 929 | 50 101 902 | 0 |
| 2023 | 87 582 235 | 5 905 325 | 39 968 162 | 54 012 312 | 42 680 638 | 53 313 070 | 244 |
| 2022 | 70 414 976 | 1 959 816 | 39 254 363 | 43 961 058 | 45 285 951 | 47 407 745 | 226 |
| 2021 | 55 914 154 | -11 891 357 | 34 857 276 | 46 203 493 | 36 733 311 | 45 447 929 | 249 |
| 2020 | 63 883 543 | -1 695 748 | 28 451 713 | 41 134 684 | 35 884 962 | 47 039 684 | 345 |
| 2019 | 59 399 325 | -9 294 860 | 35 344 218 | 42 694 091 | 42 788 096 | 48 735 431 | 365 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises132 433 541 lei
94%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LAPP INSULATORS SA”
| Cod CAEN preponderent | 2343 Rev. 2 (echivalent: 2343 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea izolatorilor și pieselor izolante din ceramică |
| Descriere Activitate | Fabricarea izolatorilor și pieselor izolante din ceramică |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea izolatorilor și pieselor izolante din ceramică |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Cluj , domeniul 2343: Fabricarea izolatorilor și pieselor izolante din ceramică
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LAPP INSULATORS SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LAPP INSULATORS SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LAPP INSULATORS SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.333.886 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 64.028.929 |
| Stocuri | 46.570.095 |
| Creante | 16.062.667 |
| Casa si conturi la banci | 1.395.621 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 653.956 |
| DATORII | 70.624.941 |
| VENITURI IN AVANS | 6.000 |
| PROVIZIOANE | 3.283.928 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.101.902 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 68.367.256 |
| VENITURI TOTALE | 86.938.504 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.149.671 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.211.167 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.211.167 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.012.312 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.680.638 |
| Stocuri | 27.468.959 |
| Creante | 13.125.488 |
| Casa si conturi la banci | 2.085.645 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 148.409 |
| DATORII | 39.968.162 |
| VENITURI IN AVANS | 7.400 |
| PROVIZIOANE | 3.552.727 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.313.070 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 87.582.235 |
| VENITURI TOTALE | 92.793.913 |
| CHELTUIELI TOTALE | 86.888.588 |
| Profitul brut | 5.905.325 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.905.325 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 244 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.961.058 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.285.951 |
| Stocuri | 26.105.042 |
| Creante | 16.220.755 |
| Casa si conturi la banci | 2.959.608 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 677.959 |
| DATORII | 39.254.363 |
| PROVIZIOANE | 3.262.860 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.407.745 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 70.414.976 |
| VENITURI TOTALE | 81.507.522 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.547.706 |
| Profitul brut | 1.959.816 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.959.816 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 226 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.203.493 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.733.311 |
| Stocuri | 22.053.947 |
| Creante | 12.592.834 |
| Casa si conturi la banci | 2.085.984 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 131.426 |
| DATORII | 34.857.276 |
| PROVIZIOANE | 2.763.025 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.447.929 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 55.914.154 |
| VENITURI TOTALE | 56.325.689 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.217.046 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.891.357 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.891.357 |
| Numar mediu de salariati | 249 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 41.134.684 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.884.962 |
| Stocuri | 23.934.925 |
| Creante | 9.912.643 |
| Casa si conturi la banci | 2.036.848 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 112.698 |
| DATORII | 28.451.713 |
| PROVIZIOANE | 1.640.947 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.039.684 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 63.883.543 |
| VENITURI TOTALE | 75.576.660 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.272.408 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.695.748 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.695.748 |
| Numar mediu de salariati | 345 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 42.694.091 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.788.096 |
| Stocuri | 30.990.281 |
| Creante | 10.149.547 |
| Casa si conturi la banci | 1.647.722 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 198.486 |
| DATORII | 35.344.218 |
| PROVIZIOANE | 1.601.024 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.735.431 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 59.399.325 |
| VENITURI TOTALE | 64.378.438 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.673.298 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.294.860 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.294.860 |
| Numar mediu de salariati | 365 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.898.212 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.775.429 |
| Stocuri | 26.399.546 |
| Creante | 10.675.629 |
| Casa si conturi la banci | 699.708 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 299.099 |
| DATORII | 19.344.891 |
| PROVIZIOANE | 597.558 |
| CAPITALURI - TOTAL | 58.030.291 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 56.435.707 |
| VENITURI TOTALE | 61.653.260 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.662.726 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.009.466 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.009.466 |
| Numar mediu de salariati | 353 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.279.801 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.347.824 |
| Stocuri | 22.498.922 |
| Creante | 10.926.871 |
| Casa si conturi la banci | 921.485 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 186.296 |
| DATORII | 6.103.973 |
| PROVIZIOANE | 525.236 |
| CAPITALURI - TOTAL | 56.184.712 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 60.126.586 |
| VENITURI TOTALE | 59.943.077 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.031.049 |
| Profitul brut | 1.912.028 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.912.028 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 351 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.090.171 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.597.021 |
| Stocuri | 21.439.056 |
| Creante | 16.644.246 |
| Casa si conturi la banci | 513.173 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.581 |
| DATORII | 11.918.853 |
| VENITURI IN AVANS | 49.907 |
| PROVIZIOANE | 734.431 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.037.582 |
| Capital subscris varsat | 77.987.815 |
| Cifra de afaceri neta | 62.700.855 |
| VENITURI TOTALE | 65.268.210 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.478.641 |
| Profitul brut | 3.789.569 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.789.569 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 374 |