LIDEA ROMANIA S.R.L.
| Denumire | LIDEA ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 25089098 |
| Nr. Reg. Com. | J2009001702409 |
| EUID | ROONRC.J2009001702409 |
| CAEN | 4611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-02-09 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LIDEA FRANCE SAS | - | Franţa |
| MENAGER LOIC | - | România |
| MENAGER LOIC | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 110 379 503 | -1 662 524 | 119 280 093 | 382 389 | 101 006 960 | -17 702 537 | 67 |
| 2024 | 105 715 369 | -13 825 516 | 109 411 534 | 434 766 | 92 821 141 | -16 040 013 | 39 |
| 2023 | 151 806 925 | -7 915 326 | 125 350 761 | 360 331 | 122 658 179 | -2 213 746 | 38 |
| 2022 | 113 751 136 | 738 632 | 124 856 934 | 530 005 | 128 300 784 | 4 053 841 | 31 |
| 2021 | 45 531 003 | 531 298 | 34 721 068 | 721 716 | 37 127 488 | 3 175 572 | 30 |
| 2020 | 50 573 530 | 747 858 | 24 605 239 | 963 290 | 27 163 307 | 2 644 274 | 32 |
| 2019 | 39 125 871 | 588 607 | 26 892 689 | 1 092 206 | 27 818 413 | 1 896 416 | 33 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises110 379 503 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LIDEA ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4611 Rev. 2 (echivalent: 4611 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate |
| Descriere Activitate | Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate |
| Cod CAEN principal | 46 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4611: Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LIDEA ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LIDEA ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LIDEA ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 434.766 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 92.821.141 |
| Stocuri | 12.000.106 |
| Creante | 79.729.188 |
| Casa si conturi la banci | 1.091.847 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 224.077 |
| DATORII | 109.411.534 |
| VENITURI IN AVANS | 15.140 |
| PROVIZIOANE | 93.323 |
| CAPITALURI - TOTAL | -16.040.013 |
| Capital subscris varsat | 320 |
| Cifra de afaceri neta | 105.715.369 |
| VENITURI TOTALE | 107.696.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 121.521.965 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.825.516 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.825.516 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 360.331 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 122.658.179 |
| Stocuri | 23.175.405 |
| Creante | 95.230.324 |
| Casa si conturi la banci | 4.252.450 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 245.444 |
| DATORII | 125.350.761 |
| VENITURI IN AVANS | 21.851 |
| PROVIZIOANE | 105.088 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.213.746 |
| Capital subscris varsat | 320 |
| Cifra de afaceri neta | 151.806.925 |
| VENITURI TOTALE | 155.709.307 |
| CHELTUIELI TOTALE | 163.207.108 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.497.801 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.915.326 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 530.005 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 128.300.784 |
| Stocuri | 42.465.463 |
| Creante | 83.611.789 |
| Casa si conturi la banci | 2.223.532 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 108.547 |
| DATORII | 124.856.934 |
| VENITURI IN AVANS | 28.561 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.053.841 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 113.751.136 |
| VENITURI TOTALE | 116.051.920 |
| CHELTUIELI TOTALE | 115.484.573 |
| Profitul brut | 567.347 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 738.632 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 721.716 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.127.488 |
| Stocuri | 9.250.662 |
| Creante | 24.773.842 |
| Casa si conturi la banci | 3.102.984 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.927 |
| DATORII | 34.721.068 |
| VENITURI IN AVANS | 491 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.175.572 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 45.531.003 |
| VENITURI TOTALE | 45.535.573 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.134.007 |
| Profitul brut | 1.401.566 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 531.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 963.290 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.163.307 |
| Stocuri | 1.580.315 |
| Creante | 19.030.700 |
| Casa si conturi la banci | 6.552.292 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 151.155 |
| DATORII | 24.605.239 |
| VENITURI IN AVANS | 2.456 |
| PROVIZIOANE | 1.025.783 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.644.274 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 50.573.530 |
| VENITURI TOTALE | 50.897.587 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.820.086 |
| Profitul brut | 1.077.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 747.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.092.206 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.818.413 |
| Stocuri | 4.952.049 |
| Creante | 10.706.948 |
| Casa si conturi la banci | 12.159.416 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 149.110 |
| DATORII | 26.892.689 |
| VENITURI IN AVANS | 6.590 |
| PROVIZIOANE | 264.034 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.896.416 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 39.125.871 |
| VENITURI TOTALE | 39.225.470 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.372.719 |
| Profitul brut | 852.751 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 588.607 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.253.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.835.550 |
| Stocuri | 238.517 |
| Creante | 16.754.590 |
| Casa si conturi la banci | 5.842.443 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 157.806 |
| DATORII | 22.285.428 |
| VENITURI IN AVANS | 4.034 |
| PROVIZIOANE | 649.604 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.307.809 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 31.414.688 |
| VENITURI TOTALE | 31.570.366 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.929.785 |
| Profitul brut | 640.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 254.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.245.112 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.455.847 |
| Stocuri | 309.148 |
| Creante | 11.827.767 |
| Casa si conturi la banci | 6.318.932 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 148.235 |
| DATORII | 18.665.033 |
| VENITURI IN AVANS | 6.881 |
| PROVIZIOANE | 123.603 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.053.677 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 35.169.863 |
| VENITURI TOTALE | 34.875.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.877.505 |
| Profitul brut | 997.813 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 658.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.298.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.916.940 |
| Stocuri | 1.793.163 |
| Creante | 5.685.759 |
| Casa si conturi la banci | 438.018 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.778 |
| DATORII | 8.889.890 |
| CAPITALURI - TOTAL | 395.647 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.281.138 |
| VENITURI TOTALE | 13.199.308 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.098.388 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 899.080 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 910.864 |
| Numar mediu de salariati | 26 |