PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L. – CUI 24391690
Pe scurt
PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L. are CUI 24391690, număr de înregistrare J2022002520122 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.367.893 lei, un profit net de 17.812.682 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L. |
| CUI | 24391690 |
| Nr. Reg. Com. | J2022002520122 |
| EUID | ROONRC.J12/2520/2022 |
| CAEN | 6812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2022-05-09 (4 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HAUPL CHRISTIAN | - | Austria |
| STRIGL WILHELM | - | Austria |
| VALMAR MIHAI BRENT | - | România |
| COJOCARU IULIANA-VERONA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 367 893 | 17 812 682 | 3 691 806 | 249 765 132 | 105 482 455 | 347 998 218 | 13 |
| 2024 | 29 829 618 | 15 300 567 | 4 541 462 | 252 849 875 | 92 488 030 | 340 217 764 | 0 |
| 2023 | 26 597 635 | 13 546 199 | 3 682 987 | 246 189 872 | 97 183 923 | 338 417 197 | 15 |
| 2022 | 24 864 138 | 16 841 589 | 3 899 975 | 247 789 491 | 97 355 517 | 339 870 998 | 15 |
| 2021 | 23 537 477 | 12 417 240 | 2 280 132 | 248 227 607 | 89 655 228 | 334 129 410 | 16 |
| 2020 | 23 464 741 | 1 142 721 | 3 511 134 | 251 936 821 | 129 878 231 | 377 464 170 | 15 |
| 2019 | 23 232 721 | 11 877 456 | 2 568 969 | 268 938 444 | 110 829 275 | 376 321 449 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 367 893 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 6812 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Descriere Activitate | Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Cod CAEN principal | 68 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Cluj , domeniul 6812: Dezvoltare (promovare) imobiliară
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (68), poziții apropiate de locul 87 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NEWTOWN CAPITAL S.R.L. – locul 83, 32,10 mil. lei, Sibiu
- TOTAL ASSET MANAGEMENT SRL – locul 83, 22,67 mil. lei, Bucureşti
- ALPHA REAL ESTATE SERVICES SRL – locul 83, 3,66 mil. lei, Bucureşti
- MCL PROCONCEPT SRL – locul 83, 3,10 mil. lei, Maramureş
- COSTAREAL SRL – locul 83, 1,96 mil. lei, Neamţ
- RUDEBAK SRL – locul 83, 557.937 lei, Neamţ
- OPERA RESIDENCE S.R.L. – locul 84, 31,55 mil. lei, Constanţa
- PORTICO INVESTMENTS ROMANIA SRL – locul 84, 22,67 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PORSCHE IMMOBILIEN S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 252.849.875 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 92.488.030 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.649.103 |
| Casa si conturi la banci | 90.838.927 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 340.127 |
| DATORII | 4.541.462 |
| VENITURI IN AVANS | 918.806 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 340.217.764 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 29.829.618 |
| VENITURI TOTALE | 40.550.016 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.198.566 |
| Profitul brut | 18.351.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.300.567 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 246.189.872 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 97.183.923 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.117.373 |
| Casa si conturi la banci | 96.066.550 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.389 |
| DATORII | 3.682.987 |
| VENITURI IN AVANS | 1.280.000 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 338.417.197 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 26.597.635 |
| VENITURI TOTALE | 41.690.045 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.409.468 |
| Profitul brut | 16.280.577 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.546.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 247.789.491 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 97.355.517 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.456.208 |
| Casa si conturi la banci | 93.899.309 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.677 |
| DATORII | 3.899.975 |
| VENITURI IN AVANS | 1.377.712 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 339.870.998 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 24.864.138 |
| VENITURI TOTALE | 34.369.768 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.218.031 |
| Profitul brut | 19.151.737 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.841.589 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 248.227.607 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 89.655.228 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.746.644 |
| Casa si conturi la banci | 85.908.584 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.131 |
| DATORII | 2.280.132 |
| VENITURI IN AVANS | 1.475.424 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 334.129.410 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 23.537.477 |
| VENITURI TOTALE | 30.958.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.923.111 |
| Profitul brut | 15.035.216 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.417.240 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 251.936.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 129.878.231 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 5.237.479 |
| Casa si conturi la banci | 124.640.752 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.728 |
| DATORII | 3.511.134 |
| VENITURI IN AVANS | 842.476 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 377.464.170 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 23.464.741 |
| VENITURI TOTALE | 31.071.975 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.260.367 |
| Profitul brut | 3.811.608 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.142.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 268.938.444 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 110.829.275 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.382.921 |
| Casa si conturi la banci | 107.446.354 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.821 |
| DATORII | 2.568.969 |
| VENITURI IN AVANS | 882.122 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 376.321.449 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 23.232.721 |
| VENITURI TOTALE | 31.607.884 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.200.512 |
| Profitul brut | 14.407.372 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.877.456 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 277.097.587 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 90.278.512 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.330.553 |
| Casa si conturi la banci | 86.947.959 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 819 |
| DATORII | 2.011.158 |
| VENITURI IN AVANS | 921.767 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 364.443.993 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 21.833.176 |
| VENITURI TOTALE | 26.730.567 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.163.719 |
| Profitul brut | 9.566.848 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.764.746 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 286.590.449 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 73.807.716 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 3.444.030 |
| Casa si conturi la banci | 70.363.686 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.433 |
| DATORII | 2.695.345 |
| VENITURI IN AVANS | 961.413 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 356.742.840 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 21.655.283 |
| VENITURI TOTALE | 31.868.258 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.956.920 |
| Profitul brut | 14.911.338 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.296.667 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 304.276.320 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.952.899 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 2.780.675 |
| Casa si conturi la banci | 40.172.224 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.899 |
| DATORII | 1.784.886 |
| VENITURI IN AVANS | 1.001.059 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 344.446.173 |
| Capital subscris varsat | 193.178.600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 21.706.062 |
| VENITURI TOTALE | 26.631.017 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.944.778 |
| Profitul brut | 8.686.239 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.940.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |