EDS ROMANIA SRL
| Denumire | EDS ROMANIA SRL |
| CUI | 23846743 |
| Nr. Reg. Com. | J2011004559405 |
| EUID | ROONRC.J19/495/2008 |
| CAEN | 1812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-05-09 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PRINT MEDIA CONSULTING SRL | - | România |
| PRINT MEDIA CONSULTING SRL | - | România |
| PRINT MEDIA CONSULTING SRL | - | România |
| HANS ANDREAS BERNHARDT | - | Germania |
| ROLF PETER NEUBACHER | - | Germania |
| GROß KAI-UWE | - | Germania |
| MANOLE ANDREEA-ELENA | - | România |
| SZABO-BENCZO LASZLO | - | România |
| ALBERT ANDRAS | - | România |
| PETER SZABOLCS | - | România |
| BUCUR ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 90 968 889 | -5 515 867 | 40 592 990 | 17 758 654 | 24 877 301 | 1 507 884 | 84 |
| 2024 | 101 977 875 | 248 870 | 40 878 380 | 22 899 051 | 27 093 641 | 7 023 751 | 95 |
| 2023 | 103 737 768 | -4 442 215 | 42 221 452 | 26 598 903 | 22 259 392 | 6 774 881 | 109 |
| 2022 | 176 074 709 | -2 025 590 | 56 803 301 | 33 286 264 | 28 226 398 | 3 333 771 | 129 |
| 2021 | 163 761 313 | -4 684 841 | 64 517 409 | 37 131 112 | 34 240 782 | 5 823 619 | 151 |
| 2020 | 146 976 066 | -2 822 772 | 72 832 772 | 39 020 561 | 39 772 442 | 4 480 035 | 184 |
| 2019 | 227 744 281 | -2 695 118 | 75 756 013 | 44 704 969 | 39 098 874 | 7 302 807 | 225 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises90 968 889 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “EDS ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1812 Rev. 2 (echivalent: 1812 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte activități de tipărire n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități de tipărire n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 18 Alte activități de tipărire n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 11 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 1812: Alte activități de tipărire n.c.a.
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „EDS ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „EDS ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „EDS ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.899.051 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.093.641 |
| Stocuri | 9.669.626 |
| Creante | 7.110.784 |
| Casa si conturi la banci | 10.313.231 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 198.919 |
| DATORII | 40.878.380 |
| VENITURI IN AVANS | 1.001.235 |
| PROVIZIOANE | 1.288.245 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.023.751 |
| Capital subscris varsat | 32.460.750 |
| Cifra de afaceri neta | 101.977.875 |
| VENITURI TOTALE | 104.500.003 |
| CHELTUIELI TOTALE | 104.081.245 |
| Profitul brut | 418.758 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 248.870 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.598.903 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.259.392 |
| Stocuri | 10.997.041 |
| Creante | 6.705.818 |
| Casa si conturi la banci | 4.556.533 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 125.538 |
| DATORII | 42.221.452 |
| VENITURI IN AVANS | -764.128 |
| PROVIZIOANE | 751.628 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.774.881 |
| Capital subscris varsat | 32.460.750 |
| Cifra de afaceri neta | 103.737.768 |
| VENITURI TOTALE | 106.222.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.664.487 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.442.215 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.442.215 |
| Numar mediu de salariati | 109 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.286.264 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.226.398 |
| Stocuri | 13.132.170 |
| Creante | 12.276.876 |
| Casa si conturi la banci | 2.817.352 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 88.981 |
| DATORII | 56.803.301 |
| VENITURI IN AVANS | 589.376 |
| PROVIZIOANE | 875.195 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.333.771 |
| Capital subscris varsat | 24.577.425 |
| Cifra de afaceri neta | 176.074.709 |
| VENITURI TOTALE | 178.542.223 |
| CHELTUIELI TOTALE | 180.567.813 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.025.590 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.025.590 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.131.112 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.240.782 |
| Stocuri | 12.896.210 |
| Creante | 18.858.256 |
| Casa si conturi la banci | 2.486.316 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 339.486 |
| DATORII | 64.517.409 |
| VENITURI IN AVANS | 476.638 |
| PROVIZIOANE | 893.714 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.823.619 |
| Capital subscris varsat | 24.577.425 |
| Cifra de afaceri neta | 163.761.313 |
| VENITURI TOTALE | 166.729.744 |
| CHELTUIELI TOTALE | 171.414.585 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.684.841 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.684.841 |
| Numar mediu de salariati | 151 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.020.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.772.442 |
| Stocuri | 13.005.369 |
| Creante | 14.278.072 |
| Casa si conturi la banci | 12.489.001 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 329.103 |
| DATORII | 72.832.772 |
| VENITURI IN AVANS | 966.851 |
| PROVIZIOANE | 842.448 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.480.035 |
| Capital subscris varsat | 18.549.000 |
| Cifra de afaceri neta | 146.976.066 |
| VENITURI TOTALE | 148.699.951 |
| CHELTUIELI TOTALE | 151.522.723 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.822.772 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.822.772 |
| Numar mediu de salariati | 184 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.704.969 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.098.874 |
| Stocuri | 16.351.428 |
| Creante | 18.510.908 |
| Casa si conturi la banci | 4.236.538 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 183.443 |
| DATORII | 75.756.013 |
| VENITURI IN AVANS | 71.336 |
| PROVIZIOANE | 857.130 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.302.807 |
| Capital subscris varsat | 18.549.000 |
| Cifra de afaceri neta | 227.744.281 |
| VENITURI TOTALE | 229.452.498 |
| CHELTUIELI TOTALE | 232.147.616 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.695.118 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.695.118 |
| Numar mediu de salariati | 225 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.227.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.629.041 |
| Stocuri | 17.930.374 |
| Creante | 19.380.381 |
| Casa si conturi la banci | 6.318.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | -357.420 |
| DATORII | 91.631.116 |
| VENITURI IN AVANS | 94.815 |
| PROVIZIOANE | 1.049.614 |
| CAPITALURI - TOTAL | 723.425 |
| Capital subscris varsat | 9.274.500 |
| Cifra de afaceri neta | 188.689.969 |
| VENITURI TOTALE | 190.810.524 |
| CHELTUIELI TOTALE | 192.109.457 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.298.933 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.298.933 |
| Numar mediu de salariati | 185 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.178.905 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.442.423 |
| Stocuri | 9.018.664 |
| Creante | 11.465.691 |
| Casa si conturi la banci | 1.958.068 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.578 |
| DATORII | 43.670.717 |
| VENITURI IN AVANS | 137.850 |
| PROVIZIOANE | 895.981 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.022.358 |
| Capital subscris varsat | 9.274.500 |
| Cifra de afaceri neta | 121.603.191 |
| VENITURI TOTALE | 123.578.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.237.914 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.659.022 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.659.022 |
| Numar mediu de salariati | 110 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.907.099 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.146.653 |
| Stocuri | 7.056.983 |
| Creante | 9.694.372 |
| Casa si conturi la banci | 5.395.298 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 284.694 |
| DATORII | 40.514.625 |
| VENITURI IN AVANS | 142.441 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.681.380 |
| Capital subscris varsat | 9.274.500 |
| Cifra de afaceri neta | 100.846.883 |
| VENITURI TOTALE | 103.701.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 105.333.947 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.632.517 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.632.517 |
| Numar mediu de salariati | 102 |