VP CEREALE BZ SRL
| Denumire | VP CEREALE BZ SRL |
| CUI | 23365120 |
| Nr. Reg. Com. | J2008000283108 |
| EUID | ROONRC.J2008000283108 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-02-25 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDRONE MARIAN GRAŢIEAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 140 833 948 | -28 485 397 | 140 437 891 | 45 212 591 | 54 143 138 | -46 014 196 | 67 |
| 2024 | 84 716 705 | -6 348 098 | 140 120 994 | 59 805 637 | 68 090 184 | -17 766 928 | 71 |
| 2023 | 250 154 617 | -30 507 056 | 148 816 976 | 51 636 167 | 95 132 275 | -11 704 757 | 71 |
| 2022 | 299 121 827 | 6 180 953 | 139 317 815 | 46 668 163 | 120 040 469 | 18 802 299 | 64 |
| 2021 | 250 745 516 | 8 844 500 | 69 962 853 | 30 435 596 | 62 937 752 | 14 455 019 | 47 |
| 2020 | 118 581 838 | 1 137 534 | 47 719 547 | 21 212 898 | 41 434 557 | 5 810 727 | 45 |
| 2019 | 121 560 674 | 1 168 451 | 32 394 841 | 15 651 316 | 26 428 637 | 5 026 612 | 38 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises140 833 948 lei
66%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VP CEREALE BZ SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Buzău , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VP CEREALE BZ SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VP CEREALE BZ SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VP CEREALE BZ SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.805.637 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.090.184 |
| Stocuri | 6.980.781 |
| Creante | 60.041.341 |
| Casa si conturi la banci | 649.247 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.848 |
| DATORII | 140.120.994 |
| VENITURI IN AVANS | 5.546.603 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.766.928 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 84.716.705 |
| VENITURI TOTALE | 87.476.918 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.973.168 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.496.250 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.348.098 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.636.167 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 95.132.275 |
| Stocuri | 30.884.309 |
| Creante | 61.014.865 |
| Casa si conturi la banci | 2.814.286 |
| DATORII | 148.816.976 |
| VENITURI IN AVANS | 9.656.223 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.704.757 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 250.154.617 |
| VENITURI TOTALE | 258.143.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 288.650.505 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 30.507.056 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 30.507.056 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.668.163 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 120.040.469 |
| Stocuri | 64.673.647 |
| Creante | 52.973.652 |
| Casa si conturi la banci | 1.554.355 |
| DATORII | 139.317.815 |
| VENITURI IN AVANS | 8.588.518 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.802.299 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 299.121.827 |
| VENITURI TOTALE | 302.432.491 |
| CHELTUIELI TOTALE | 295.408.771 |
| Profitul brut | 7.023.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.180.953 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 64 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.435.596 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.937.752 |
| Stocuri | 25.220.399 |
| Creante | 35.584.478 |
| Casa si conturi la banci | 2.132.875 |
| DATORII | 69.962.853 |
| VENITURI IN AVANS | 8.955.476 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.455.019 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 250.745.516 |
| VENITURI TOTALE | 252.738.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 243.567.149 |
| Profitul brut | 9.171.274 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.844.500 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.212.898 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.434.557 |
| Stocuri | 12.746.724 |
| Creante | 27.933.633 |
| Casa si conturi la banci | 754.200 |
| DATORII | 47.719.547 |
| VENITURI IN AVANS | 9.117.181 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.810.727 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 118.581.838 |
| VENITURI TOTALE | 120.820.210 |
| CHELTUIELI TOTALE | 119.398.996 |
| Profitul brut | 1.421.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.137.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.651.316 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.428.637 |
| Stocuri | 8.022.343 |
| Creante | 16.230.510 |
| Casa si conturi la banci | 2.175.784 |
| DATORII | 32.394.841 |
| VENITURI IN AVANS | 4.658.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.026.612 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 121.560.674 |
| VENITURI TOTALE | 122.206.633 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.576.568 |
| Profitul brut | 1.630.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.168.451 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.055.007 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.170.875 |
| Stocuri | 2.833.247 |
| Creante | 11.236.935 |
| Casa si conturi la banci | 2.100.693 |
| DATORII | 16.469.158 |
| VENITURI IN AVANS | 4.658.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.098.224 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 116.716.279 |
| VENITURI TOTALE | 116.782.269 |
| CHELTUIELI TOTALE | 115.524.310 |
| Profitul brut | 1.257.959 |
| Profitul net | 1.020.715 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.411.135 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.586.446 |
| Stocuri | 5.809.168 |
| Creante | 4.760.186 |
| Casa si conturi la banci | 17.092 |
| DATORII | 10.118.961 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.878.620 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 81.103.946 |
| VENITURI TOTALE | 81.230.142 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.068.514 |
| Profitul brut | 2.161.628 |
| Profitul net | 1.821.088 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.092.722 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.903.134 |
| Stocuri | 4.896.872 |
| Creante | 1.675.407 |
| Casa si conturi la banci | -2.669.145 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 5.938.323 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.057.533 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 70.056.854 |
| VENITURI TOTALE | 70.313.653 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.743.174 |
| Profitul brut | 4.570.479 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.832.333 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |