HERCULES SA
| Denumire | HERCULES SA |
| CUI | 2265292 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000089090 |
| EUID | ROONRC.J1991000089090 |
| CAEN | 5222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-01 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GHEORGHE - BUNEA RĂZVAN | - | România |
| COSTIN MĂDĂLIN-ALEXANDRU | - | România |
| DUMITRASCU MIHAELA | - | România |
| ABRASU VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49 281 882 | -1 850 010 | 26 373 552 | 39 441 513 | 16 418 373 | 29 038 639 | 115 |
| 2024 | 30 890 472 | -3 165 979 | 24 411 076 | 40 688 891 | 14 610 835 | 30 888 650 | 117 |
| 2023 | 124 910 185 | -12 498 401 | 34 716 234 | 40 465 218 | 27 064 774 | 34 054 629 | 152 |
| 2022 | 809 902 570 | 14 522 401 | 50 743 717 | 22 762 092 | 74 534 654 | 46 553 029 | 198 |
| 2021 | 62 815 947 | 3 536 721 | 25 680 366 | 18 218 879 | 39 492 095 | 32 030 608 | 147 |
| 2020 | 22 742 721 | 5 073 372 | 1 519 484 | 17 135 689 | 13 017 144 | 28 633 349 | 141 |
| 2019 | 36 515 094 | 3 388 923 | 4 635 249 | 17 121 794 | 11 073 942 | 23 560 487 | 206 |
| 2018 | 45 183 154 | 533 767 | 7 295 532 | — | — | — | 229 |
| 2017 | 44 317 984 | -2 876 615 | 9 530 545 | — | — | — | 243 |
Statistics
Commercial networks and enterprises49 281 882 lei
60%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HERCULES SA”
| Cod CAEN preponderent | 5222 Rev. 2 (echivalent: 5222 Rev. 1, 5222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de servicii anexe transportului pe apă |
| Descriere Activitate | Activități de servicii anexe transportului pe apă |
| Cod CAEN principal | 52 Activități de servicii anexe transportului pe apă |
| Descriere activitate (principal) | Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Brăila , domeniul 5222: Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HERCULES SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HERCULES SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HERCULES SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.688.891 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.610.835 |
| Stocuri | 2.596.993 |
| Creante | 7.793.652 |
| Casa si conturi la banci | 4.220.190 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 24.411.076 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.888.650 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 30.890.472 |
| VENITURI TOTALE | 32.425.360 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.591.339 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.165.979 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.165.979 |
| Numar mediu de salariati | 117 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.465.218 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.064.774 |
| Stocuri | 3.295.593 |
| Creante | 3.389.609 |
| Casa si conturi la banci | 20.379.572 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.240.871 |
| DATORII | 34.716.234 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.054.629 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 124.910.185 |
| VENITURI TOTALE | 132.782.102 |
| CHELTUIELI TOTALE | 145.280.503 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.498.401 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.498.401 |
| Numar mediu de salariati | 152 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.762.092 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 74.534.654 |
| Stocuri | 23.268.811 |
| Creante | 15.137.184 |
| Casa si conturi la banci | 36.128.659 |
| DATORII | 50.743.717 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.553.029 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 809.902.570 |
| VENITURI TOTALE | 830.062.396 |
| CHELTUIELI TOTALE | 813.558.078 |
| Profitul brut | 16.504.318 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.522.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 198 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.218.879 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.492.095 |
| Stocuri | 28.040.418 |
| Creante | 6.400.102 |
| Casa si conturi la banci | 5.051.575 |
| DATORII | 25.680.366 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.030.608 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 62.815.947 |
| VENITURI TOTALE | 67.882.142 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.908.728 |
| Profitul brut | 3.973.414 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.536.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 147 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.135.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.017.144 |
| Stocuri | 819.729 |
| Creante | 3.305.851 |
| Casa si conturi la banci | 8.891.564 |
| DATORII | 1.519.484 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.633.349 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 22.742.721 |
| VENITURI TOTALE | 34.619.920 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.718.990 |
| Profitul brut | 5.900.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.073.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 141 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.121.794 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.073.942 |
| Stocuri | 1.210.175 |
| Creante | 4.205.882 |
| Casa si conturi la banci | 5.657.885 |
| DATORII | 4.635.249 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.560.487 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 36.515.094 |
| VENITURI TOTALE | 39.023.155 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.390.723 |
| Profitul brut | 3.632.432 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.388.923 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 206 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.626.151 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.855.573 |
| Stocuri | 1.346.262 |
| Creante | 5.443.541 |
| Casa si conturi la banci | 2.065.770 |
| DATORII | 7.295.532 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.186.192 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 45.183.154 |
| VENITURI TOTALE | 45.519.253 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.985.486 |
| Profitul brut | 533.767 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 533.767 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 229 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.488.204 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.045.879 |
| Stocuri | 2.106.638 |
| Creante | 2.650.686 |
| Casa si conturi la banci | 3.288.555 |
| DATORII | 9.530.545 |
| VENITURI IN AVANS | 96.512 |
| PROVIZIOANE | 254.601 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.652.425 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 44.317.984 |
| VENITURI TOTALE | 44.717.143 |
| CHELTUIELI TOTALE | 47.593.758 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.876.615 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.876.615 |
| Numar mediu de salariati | 243 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.485.875 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.671.457 |
| Stocuri | 1.140.206 |
| Creante | 2.809.693 |
| Casa si conturi la banci | 6.721.558 |
| DATORII | 10.163.870 |
| VENITURI IN AVANS | 209.822 |
| PROVIZIOANE | 254.601 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.529.039 |
| Capital subscris varsat | 2.118.610 |
| Cifra de afaceri neta | 46.721.052 |
| VENITURI TOTALE | 47.109.635 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.632.668 |
| Profitul brut | 2.476.967 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.089.659 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 256 |