MONOSUISSE RO SRL
| Denumire | MONOSUISSE RO SRL |
| CUI | 21760076 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000923265 |
| EUID | ROONRC.J2007000923265 |
| CAEN | 1310 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-05-17 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TĂMAŞ MAGDALENA-MARIA | - | România |
| POVEL HERMANN ROBERT MARIA | - | România |
| TAMAS MAGDALENA MARIA | - | România |
| TINCA MIHAELA CRISTINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 130 279 456 | -6 115 065 | 98 275 103 | 102 966 026 | 42 959 733 | 47 809 048 | 239 |
| 2024 | 111 654 272 | -5 759 186 | 87 283 379 | 96 239 977 | 45 173 888 | 53 924 114 | 178 |
| 2023 | 98 701 248 | 2 829 739 | 49 042 013 | 66 388 413 | 42 457 845 | 59 683 300 | 166 |
| 2022 | 140 362 889 | 19 479 249 | 54 396 613 | 54 951 780 | 56 937 215 | 56 853 560 | 175 |
| 2021 | 94 733 946 | 10 557 514 | 53 743 204 | 50 186 592 | 41 163 234 | 37 374 312 | 147 |
| 2020 | 66 635 215 | 3 195 875 | 29 290 404 | 24 747 891 | 31 804 698 | 26 816 798 | 125 |
| 2019 | 71 569 160 | 1 561 847 | 28 462 422 | 25 137 333 | 26 657 070 | 22 392 197 | 112 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises130 279 456 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MONOSUISSE RO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1310 Rev. 2 (echivalent: 1310 Rev. 1, 1310 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Descriere Activitate | Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Cod CAEN principal | 13 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor textile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Mureş , domeniul 1310: Extracția și prepararea minereurilor feroase
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MONOSUISSE RO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MONOSUISSE RO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MONOSUISSE RO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.239.977 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.173.888 |
| Stocuri | 18.479.179 |
| Creante | 23.068.870 |
| Casa si conturi la banci | 3.625.839 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 166.929 |
| DATORII | 87.283.379 |
| VENITURI IN AVANS | 15.991 |
| PROVIZIOANE | 357.310 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.924.114 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 111.654.272 |
| VENITURI TOTALE | 112.710.410 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.469.596 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.759.186 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.759.186 |
| Numar mediu de salariati | 178 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.388.413 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.457.845 |
| Stocuri | 22.933.928 |
| Creante | 16.449.766 |
| Casa si conturi la banci | 3.074.151 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 156.664 |
| DATORII | 49.042.013 |
| VENITURI IN AVANS | 29.943 |
| PROVIZIOANE | 247.666 |
| CAPITALURI - TOTAL | 59.683.300 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 98.701.248 |
| VENITURI TOTALE | 101.474.828 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.556.705 |
| Profitul brut | 2.918.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.829.739 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 166 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.951.780 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.937.215 |
| Stocuri | 24.182.579 |
| Creante | 20.910.614 |
| Casa si conturi la banci | 11.844.022 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 95.105 |
| DATORII | 54.396.613 |
| VENITURI IN AVANS | 11.229 |
| PROVIZIOANE | 722.698 |
| CAPITALURI - TOTAL | 56.853.560 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 140.362.889 |
| VENITURI TOTALE | 149.593.992 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.996.644 |
| Profitul brut | 21.597.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.479.249 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 175 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.186.592 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.163.234 |
| Stocuri | 21.081.695 |
| Creante | 17.683.706 |
| Casa si conturi la banci | 2.397.833 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.795 |
| DATORII | 53.743.204 |
| VENITURI IN AVANS | 13.303 |
| PROVIZIOANE | 292.802 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.374.312 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 94.733.946 |
| VENITURI TOTALE | 100.073.950 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.916.496 |
| Profitul brut | 12.157.454 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.557.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 147 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.747.891 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.804.698 |
| Stocuri | 12.528.860 |
| Creante | 10.782.410 |
| Casa si conturi la banci | 8.493.428 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 61.919 |
| DATORII | 29.290.404 |
| VENITURI IN AVANS | 291.204 |
| PROVIZIOANE | 216.102 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.816.798 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 66.635.215 |
| VENITURI TOTALE | 69.819.052 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.060.608 |
| Profitul brut | 3.758.444 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.195.875 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 125 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.137.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.657.070 |
| Stocuri | 12.389.754 |
| Creante | 12.066.719 |
| Casa si conturi la banci | 2.200.597 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.030 |
| DATORII | 28.462.422 |
| VENITURI IN AVANS | 912.666 |
| PROVIZIOANE | 83.148 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.392.197 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 71.569.160 |
| VENITURI TOTALE | 72.822.415 |
| CHELTUIELI TOTALE | 70.830.612 |
| Profitul brut | 1.991.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.561.847 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 112 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.943.143 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.972.066 |
| Stocuri | 13.737.716 |
| Creante | 10.004.728 |
| Casa si conturi la banci | 3.229.622 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.720 |
| DATORII | 9.351.790 |
| VENITURI IN AVANS | 1.600.932 |
| PROVIZIOANE | 156.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.830.350 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 68.604.783 |
| VENITURI TOTALE | 71.918.022 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.125.501 |
| Profitul brut | 6.792.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.785.609 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.081.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.980.175 |
| Stocuri | 11.005.712 |
| Creante | 11.347.170 |
| Casa si conturi la banci | 2.627.293 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.635 |
| DATORII | 8.655.790 |
| VENITURI IN AVANS | 2.292.059 |
| PROVIZIOANE | 103.256 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.044.741 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.671.105 |
| VENITURI TOTALE | 69.050.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.951.947 |
| Profitul brut | 4.098.380 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.400.645 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.922.685 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.132.630 |
| Stocuri | 13.743.685 |
| Creante | 8.889.753 |
| Casa si conturi la banci | 499.192 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.917 |
| DATORII | 9.329.761 |
| VENITURI IN AVANS | 2.983.186 |
| PROVIZIOANE | 124.190 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.644.095 |
| Capital subscris varsat | 4.200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 58.920.513 |
| VENITURI TOTALE | 59.943.585 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.586.150 |
| Profitul brut | 5.357.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.444.340 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 101 |