LOGICOM INFORMATION TECHNOLOGY DISTRIBUTION S.R.L.
| Denumire | LOGICOM INFORMATION TECHNOLOGY DISTRIBUTION S.R.L. |
| CUI | 21457090 |
| Nr. Reg. Com. | J2018008368404 |
| EUID | ROONRC.J23/2539/2010 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-09-27 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DEMOSTHENIS ANASTASIOU | - | Cipru |
| NIKOS KYRIACOU | - | Grecia |
| ANTHOULIS PAPACHRISTOFOROU | - | Cipru |
| MICHAEL PAPAERACLEOUS | - | Cipru |
| VARNAVAS IRINARCHOS | - | Cipru |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 172 625 537 | -6 619 029 | 98 570 342 | 811 584 | 76 913 096 | -22 789 360 | 49 |
| 2024 | 269 274 831 | -24 682 849 | 113 106 814 | 835 602 | 99 611 226 | -16 170 331 | 61 |
| 2023 | 301 750 977 | -10 210 194 | 85 025 335 | 3 099 259 | 95 897 695 | 8 512 518 | 56 |
| 2022 | 382 018 536 | -6 103 245 | 167 377 179 | 3 057 739 | 156 530 593 | -11 098 488 | 62 |
| 2021 | 359 285 389 | -5 496 508 | 148 755 295 | 3 305 532 | 142 063 320 | -4 995 243 | 56 |
| 2020 | 269 157 182 | 851 329 | 97 460 849 | 3 438 870 | 97 090 591 | 499 190 | 55 |
| 2019 | 203 987 730 | -3 996 174 | 77 683 991 | 3 327 512 | 78 784 426 | -350 064 | 55 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises172 625 537 lei
-36%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LOGICOM INFORMATION TECHNOLOGY DISTRIBUTION S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LOGICOM INFORMATION TECHNOLOGY DISTRIBUTION S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LOGICOM INFORMATION TECHNOLOGY DISTRIBUTION S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LOGICOM INFORMATION TECHNOLOGY DISTRIBUTION S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 835.602 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 99.611.226 |
| Stocuri | 22.338.779 |
| Creante | 57.208.471 |
| Casa si conturi la banci | 20.063.976 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.076 |
| DATORII | 113.106.814 |
| VENITURI IN AVANS | 3.372.246 |
| PROVIZIOANE | 235.175 |
| CAPITALURI - TOTAL | -16.170.331 |
| Capital subscris varsat | 40.071.200 |
| Cifra de afaceri neta | 269.274.831 |
| VENITURI TOTALE | 280.006.122 |
| CHELTUIELI TOTALE | 301.867.525 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.861.403 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 24.682.849 |
| Numar mediu de salariati | 61 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.099.259 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 95.897.695 |
| Stocuri | 33.223.494 |
| Creante | 46.412.458 |
| Casa si conturi la banci | 16.261.743 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.998 |
| DATORII | 85.025.335 |
| VENITURI IN AVANS | 5.066.099 |
| PROVIZIOANE | 500.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.512.518 |
| Capital subscris varsat | 40.071.200 |
| Cifra de afaceri neta | 301.750.977 |
| VENITURI TOTALE | 347.929.175 |
| CHELTUIELI TOTALE | 358.139.369 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.210.194 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.210.194 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.305.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 142.063.320 |
| Stocuri | 32.890.844 |
| Creante | 79.066.538 |
| Casa si conturi la banci | 30.105.938 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 87.568 |
| DATORII | 148.755.295 |
| VENITURI IN AVANS | 538.713 |
| PROVIZIOANE | 1.157.655 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.995.243 |
| Capital subscris varsat | 10.250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 359.285.389 |
| VENITURI TOTALE | 364.691.547 |
| CHELTUIELI TOTALE | 370.188.055 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.496.508 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.496.508 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.438.870 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 97.090.591 |
| Stocuri | 24.883.013 |
| Creante | 54.755.980 |
| Casa si conturi la banci | 17.451.598 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.082 |
| DATORII | 97.460.849 |
| VENITURI IN AVANS | 1.468.504 |
| PROVIZIOANE | 1.170.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 499.190 |
| Capital subscris varsat | 10.250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 269.157.182 |
| VENITURI TOTALE | 276.089.155 |
| CHELTUIELI TOTALE | 275.237.826 |
| Profitul brut | 851.329 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 851.329 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.327.512 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 78.784.426 |
| Stocuri | 22.980.218 |
| Creante | 46.005.178 |
| Casa si conturi la banci | 9.799.030 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 75.837 |
| DATORII | 77.683.991 |
| VENITURI IN AVANS | 4.503.848 |
| PROVIZIOANE | 350.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | -350.064 |
| Capital subscris varsat | 10.250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 203.987.730 |
| VENITURI TOTALE | 207.836.324 |
| CHELTUIELI TOTALE | 211.832.498 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.996.174 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.996.174 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.942.073 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 72.133.179 |
| Stocuri | 22.721.033 |
| Creante | 33.398.447 |
| Casa si conturi la banci | 16.013.699 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 93.764 |
| DATORII | 69.906.566 |
| VENITURI IN AVANS | 1.107.409 |
| PROVIZIOANE | 510.913 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.644.128 |
| Capital subscris varsat | 10.250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 172.168.269 |
| VENITURI TOTALE | 175.874.808 |
| CHELTUIELI TOTALE | 177.583.136 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.708.328 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.708.328 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.720.398 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.826.345 |
| Stocuri | 13.226.717 |
| Creante | 23.237.291 |
| Casa si conturi la banci | 7.362.337 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.232 |
| DATORII | 50.867.138 |
| VENITURI IN AVANS | 150.137 |
| PROVIZIOANE | 360.360 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.815.660 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 90.183.546 |
| VENITURI TOTALE | 94.308.981 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.274.739 |
| Profitul brut | 2.034.242 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.034.242 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 304.575 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.740.997 |
| Stocuri | 7.517.444 |
| Creante | 30.987.899 |
| Casa si conturi la banci | 5.235.654 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.383 |
| DATORII | 50.745.870 |
| VENITURI IN AVANS | 19.015 |
| PROVIZIOANE | 160.973 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.849.903 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 82.886.160 |
| VENITURI TOTALE | 86.724.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.420.352 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 695.413 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 695.413 |
| Numar mediu de salariati | 25 |