SAMUS CONSTRUCŢII S.A.
| Denumire | SAMUS CONSTRUCŢII S.A. |
| CUI | 202107 |
| Nr. Reg. Com. | J2020001061017 |
| EUID | ROONRC.J2020001061017 |
| CAEN | 1722 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2020-10-26 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SBIERA IULIA MARIA | - | România |
| IRIMIE ANCUȚA VALENTINA | - | România |
| STANCIU GABRIEL SORIN | - | România |
| MIHALI HORAȚIU MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57 077 964 | -7 268 158 | 124 696 334 | 53 337 659 | 52 594 087 | -19 524 177 | 2 |
| 2024 | 90 280 336 | 277 382 | 104 112 856 | 55 233 771 | 38 461 972 | -11 850 529 | 2 |
| 2023 | 111 490 285 | 3 885 530 | 107 715 599 | 19 572 804 | 41 642 290 | -48 537 220 | 2 |
| 2022 | 106 062 657 | -10 720 720 | 135 075 990 | 21 641 717 | 57 854 092 | -58 361 252 | 0 |
| 2021 | 69 130 430 | -13 990 126 | 132 466 479 | 23 710 707 | 64 571 089 | -47 600 564 | 2 |
| 2020 | 67 187 417 | -13 711 326 | 101 443 539 | 25 781 151 | 53 326 692 | -26 464 421 | 2 |
| 2019 | 79 401 161 | -8 674 829 | 48 341 394 | 27 865 603 | 12 926 159 | -12 352 184 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises57 077 964 lei
-37%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAMUS CONSTRUCŢII S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 1722 Rev. 2 (echivalent: 1722 Rev. 1, 1722 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton |
| Cod CAEN principal | 17 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea hârtiei și a produselor din hârtie |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Cluj , domeniul 1722: Țesături din lână cardată și din fire tip lână cardată
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAMUS CONSTRUCŢII S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAMUS CONSTRUCŢII S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAMUS CONSTRUCŢII S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.233.771 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.461.972 |
| Creante | 24.805.900 |
| Casa si conturi la banci | 13.656.072 |
| DATORII | 104.112.856 |
| VENITURI IN AVANS | 1.433.416 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.850.529 |
| Capital subscris varsat | 5.370.000 |
| Cifra de afaceri neta | 90.280.336 |
| VENITURI TOTALE | 91.941.619 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.664.237 |
| Profitul brut | 277.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 277.382 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.572.804 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.642.290 |
| Creante | 29.434.050 |
| Casa si conturi la banci | 12.208.240 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.528 |
| DATORII | 107.715.599 |
| VENITURI IN AVANS | 2.107.243 |
| CAPITALURI - TOTAL | -48.537.220 |
| Capital subscris varsat | 5.370.000 |
| Cifra de afaceri neta | 111.490.285 |
| VENITURI TOTALE | 113.232.560 |
| CHELTUIELI TOTALE | 109.347.030 |
| Profitul brut | 3.885.530 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.885.530 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.641.717 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 57.854.092 |
| Stocuri | 147 |
| Creante | 28.485.614 |
| Casa si conturi la banci | 29.368.331 |
| DATORII | 135.075.990 |
| VENITURI IN AVANS | 2.781.071 |
| CAPITALURI - TOTAL | -58.361.252 |
| Capital subscris varsat | 139.965 |
| Cifra de afaceri neta | 106.062.657 |
| VENITURI TOTALE | 107.315.961 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.036.681 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.720.720 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.720.720 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.865.603 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.926.159 |
| Creante | 9.602.149 |
| Casa si conturi la banci | 3.324.010 |
| DATORII | 48.341.394 |
| VENITURI IN AVANS | 4.802.552 |
| CAPITALURI - TOTAL | -12.352.184 |
| Capital subscris varsat | 139.965 |
| Cifra de afaceri neta | 79.401.161 |
| VENITURI TOTALE | 77.233.856 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.908.685 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.674.829 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.674.829 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.479.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.990.105 |
| Stocuri | 3.381.264 |
| Creante | 13.100.881 |
| Casa si conturi la banci | 507.960 |
| DATORII | 43.645.061 |
| VENITURI IN AVANS | 6.076.880 |
| PROVIZIOANE | 97.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.349.708 |
| Capital subscris varsat | 139.965 |
| Cifra de afaceri neta | 61.336.325 |
| VENITURI TOTALE | 63.083.795 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.344.239 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.260.444 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.260.444 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.335.410 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.725.107 |
| Stocuri | 4.858.684 |
| Creante | 16.135.842 |
| Casa si conturi la banci | 730.581 |
| DATORII | 51.985.723 |
| VENITURI IN AVANS | 6.768.707 |
| PROVIZIOANE | 97.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | -10.791.240 |
| Capital subscris varsat | 139.965 |
| Cifra de afaceri neta | 49.306.555 |
| VENITURI TOTALE | 49.472.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.451.599 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.978.608 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.978.608 |
| Numar mediu de salariati | 36 |