ELECTROCERAMICA SA
| Denumire | ELECTROCERAMICA SA |
| CUI | 201586 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000025124 |
| EUID | ROONRC.J1991000025124 |
| CAEN | 2790 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-25 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BARBERI MARCO | - | Italia |
| BARBERI FRANCESCO | - | Italia |
| BORTOLAMEI NICOLA | - | Italia |
| BORTOLAMEI NICOLA | - | Italia |
| BODEA DUMITRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42 278 620 | 2 981 299 | 35 161 946 | 13 226 526 | 32 718 342 | 9 739 569 | 90 |
| 2024 | 38 254 784 | 302 942 | 32 912 493 | 12 903 333 | 27 897 854 | 6 759 762 | 88 |
| 2023 | 38 715 497 | -1 677 510 | 33 453 215 | 13 744 528 | 27 268 675 | 6 313 214 | 107 |
| 2022 | 49 066 845 | 1 022 429 | 39 122 119 | 13 842 237 | 34 677 158 | 7 891 654 | 146 |
| 2021 | 35 097 373 | 757 150 | 32 265 443 | 11 973 222 | 29 029 654 | 6 881 450 | 122 |
| 2020 | 23 724 994 | 242 908 | 22 924 043 | 8 890 443 | 22 287 549 | 6 151 186 | 92 |
| 2019 | 18 098 479 | 50 220 | 17 086 600 | 7 467 196 | 14 846 789 | 5 441 555 | 83 |
| 2018 | 17 420 504 | -203 768 | 16 266 478 | — | — | — | 89 |
| 2017 | 14 983 812 | -1 521 064 | 14 296 180 | — | — | — | 94 |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises42 278 620 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELECTROCERAMICA SA”
| Cod CAEN preponderent | 2790 Rev. 2 (echivalent: 2790 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor echipamente electrice |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor echipamente electrice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea altor echipamente electrice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Cluj , domeniul 2790: Fabricarea altor echipamente electrice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELECTROCERAMICA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELECTROCERAMICA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELECTROCERAMICA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.903.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.897.854 |
| Stocuri | 19.198.830 |
| Creante | 8.351.037 |
| Casa si conturi la banci | 347.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 321.663 |
| DATORII | 32.912.493 |
| VENITURI IN AVANS | 1.450.595 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.759.762 |
| Capital subscris varsat | 5.835.080 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 38.254.784 |
| VENITURI TOTALE | 38.051.780 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.748.838 |
| Profitul brut | 302.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 302.942 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 88 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.744.528 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.268.675 |
| Stocuri | 18.649.256 |
| Creante | 7.758.030 |
| Casa si conturi la banci | 861.389 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 404.240 |
| DATORII | 33.453.215 |
| VENITURI IN AVANS | 1.651.014 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.313.214 |
| Capital subscris varsat | 5.835.080 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 38.715.497 |
| VENITURI TOTALE | 45.087.966 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.765.476 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.677.510 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.677.510 |
| Numar mediu de salariati | 107 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.842.237 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.677.158 |
| Stocuri | 20.527.501 |
| Creante | 13.771.663 |
| Casa si conturi la banci | 377.994 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 368.934 |
| DATORII | 39.122.119 |
| VENITURI IN AVANS | 1.874.556 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.891.654 |
| Capital subscris varsat | 5.835.080 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 49.066.845 |
| VENITURI TOTALE | 49.395.439 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.292.723 |
| Profitul brut | 1.102.716 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.022.429 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 146 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.973.222 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.029.654 |
| Stocuri | 17.564.094 |
| Creante | 11.327.837 |
| Casa si conturi la banci | 137.723 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 259.952 |
| DATORII | 32.265.443 |
| VENITURI IN AVANS | 2.115.935 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.881.450 |
| Capital subscris varsat | 5.835.080 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 35.097.373 |
| VENITURI TOTALE | 35.075.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.184.864 |
| Profitul brut | 890.343 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 757.150 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.890.443 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.287.549 |
| Stocuri | 13.691.983 |
| Creante | 8.283.483 |
| Casa si conturi la banci | 312.083 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 279.272 |
| DATORII | 22.924.043 |
| VENITURI IN AVANS | 2.382.035 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.151.186 |
| Capital subscris varsat | 5.835.080 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 23.724.994 |
| VENITURI TOTALE | 25.208.516 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.965.608 |
| Profitul brut | 242.908 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 242.908 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 92 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.467.196 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.846.789 |
| Stocuri | 9.497.749 |
| Creante | 5.301.362 |
| Casa si conturi la banci | 47.678 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 250.444 |
| DATORII | 17.086.600 |
| VENITURI IN AVANS | 36.274 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.441.555 |
| Capital subscris varsat | 5.835.080 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 18.098.479 |
| VENITURI TOTALE | 20.797.523 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.747.303 |
| Profitul brut | 50.220 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 50.220 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 83 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.445.925 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.445.659 |
| Stocuri | 6.485.078 |
| Creante | 4.810.183 |
| Casa si conturi la banci | 150.398 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 207.116 |
| DATORII | 16.266.478 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.832.222 |
| Capital subscris varsat | 2.529.050 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.420.504 |
| VENITURI TOTALE | 18.413.296 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.673.120 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 259.824 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 203.768 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.246.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.425.535 |
| Stocuri | 5.870.994 |
| Creante | 4.493.531 |
| Casa si conturi la banci | 61.010 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 142.300 |
| DATORII | 14.296.180 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.518.187 |
| Capital subscris varsat | 2.529.050 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.983.812 |
| VENITURI TOTALE | 16.948.399 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.413.407 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.465.008 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.521.064 |
| Numar mediu de salariati | 94 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.723.312 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.326.152 |
| Stocuri | 5.086.618 |
| Creante | 3.826.103 |
| Casa si conturi la banci | 413.431 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.477 |
| DATORII | 10.611.974 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.457.967 |
| Capital subscris varsat | 2.529.050 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.997.989 |
| VENITURI TOTALE | 28.279.807 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.213.368 |
| Profitul brut | 1.066.439 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 788.675 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-20 20:06:49 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-20 20:06:49 |