DAS SRL
| Denumire | DAS SRL |
| CUI | 1986070 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000589220 |
| EUID | ROONRC.J22/589/1991 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-05-17 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDRIEȘ SERGIU | - | Moldova |
| SOLOMON IOAN IULIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 178 925 890 | 11 865 007 | 66 110 669 | 36 525 377 | 118 912 368 | 89 637 708 | 217 |
| 2024 | 176 574 281 | 8 187 935 | 56 732 108 | 21 136 274 | 109 609 313 | 74 352 225 | 200 |
| 2023 | 198 547 554 | 1 383 016 | 56 644 092 | 23 028 991 | 106 498 691 | 73 686 029 | 219 |
| 2022 | 209 189 900 | 15 587 422 | 85 519 062 | 26 516 459 | 139 135 779 | 81 403 013 | 216 |
| 2021 | 159 193 044 | 10 115 216 | 39 133 348 | 23 980 257 | 102 994 552 | 88 130 389 | 219 |
| 2020 | 197 424 412 | 19 948 715 | 39 623 256 | 23 305 139 | 112 809 723 | 96 518 331 | 229 |
| 2019 | 186 681 552 | 22 325 303 | 53 697 314 | 21 853 700 | 123 715 899 | 92 832 772 | 208 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises178 925 890 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DAS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Iaşi , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DAS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DAS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DAS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.136.274 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 109.609.313 |
| Stocuri | 10.182.102 |
| Creante | 40.672.787 |
| Casa si conturi la banci | 9.313.434 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.109.153 |
| DATORII | 56.732.108 |
| VENITURI IN AVANS | 770.407 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.352.225 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 176.574.281 |
| VENITURI TOTALE | 165.415.901 |
| CHELTUIELI TOTALE | 155.443.551 |
| Profitul brut | 9.972.350 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.187.935 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 200 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.028.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 106.498.691 |
| Stocuri | 23.112.879 |
| Creante | 38.244.942 |
| Casa si conturi la banci | 10.360.742 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.470.501 |
| DATORII | 56.644.092 |
| VENITURI IN AVANS | 1.668.062 |
| CAPITALURI - TOTAL | 73.686.029 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 198.547.554 |
| VENITURI TOTALE | 200.431.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 198.296.045 |
| Profitul brut | 2.135.313 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.383.016 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 219 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.516.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 139.135.779 |
| Stocuri | 32.794.000 |
| Creante | 45.699.235 |
| Casa si conturi la banci | 11.506.511 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.435.127 |
| DATORII | 85.519.062 |
| VENITURI IN AVANS | 1.165.290 |
| CAPITALURI - TOTAL | 81.403.013 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 209.189.900 |
| VENITURI TOTALE | 222.138.117 |
| CHELTUIELI TOTALE | 204.030.360 |
| Profitul brut | 18.107.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.587.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 216 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.980.257 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 102.994.552 |
| Stocuri | 18.674.975 |
| Creante | 28.883.171 |
| Casa si conturi la banci | 17.529.784 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.288.004 |
| DATORII | 39.133.348 |
| VENITURI IN AVANS | 1.171.007 |
| PROVIZIOANE | 828.069 |
| CAPITALURI - TOTAL | 88.130.389 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 159.193.044 |
| VENITURI TOTALE | 174.151.184 |
| CHELTUIELI TOTALE | 162.018.584 |
| Profitul brut | 12.132.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.115.216 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 219 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.305.139 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 112.809.723 |
| Stocuri | 7.117.517 |
| Creante | 47.826.282 |
| Casa si conturi la banci | 10.921.667 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.149.009 |
| DATORII | 39.623.256 |
| VENITURI IN AVANS | 21.800 |
| PROVIZIOANE | 1.100.484 |
| CAPITALURI - TOTAL | 96.518.331 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 197.424.412 |
| VENITURI TOTALE | 194.177.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 170.665.058 |
| Profitul brut | 23.512.783 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.948.715 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 229 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.853.700 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 123.715.899 |
| Stocuri | 19.342.429 |
| Creante | 35.690.246 |
| Casa si conturi la banci | 37.895.151 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 980.102 |
| DATORII | 53.697.314 |
| VENITURI IN AVANS | 4.767 |
| PROVIZIOANE | 14.848 |
| CAPITALURI - TOTAL | 92.832.772 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 186.681.552 |
| VENITURI TOTALE | 197.660.901 |
| CHELTUIELI TOTALE | 170.763.928 |
| Profitul brut | 26.896.973 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.325.303 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 208 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.628.311 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 103.229.091 |
| Stocuri | 19.334.082 |
| Creante | 42.827.197 |
| Casa si conturi la banci | 6.667.004 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 771.052 |
| DATORII | 44.237.971 |
| VENITURI IN AVANS | 6.067 |
| PROVIZIOANE | 62.586 |
| CAPITALURI - TOTAL | 81.321.830 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 139.642.295 |
| VENITURI TOTALE | 141.722.036 |
| CHELTUIELI TOTALE | 121.432.845 |
| Profitul brut | 20.289.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.060.359 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 207 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.949.858 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 77.403.511 |
| Stocuri | 8.375.737 |
| Creante | 26.696.023 |
| Casa si conturi la banci | 14.142.742 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 474.337 |
| DATORII | 34.827.545 |
| PROVIZIOANE | 53.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 75.946.654 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 135.960.494 |
| VENITURI TOTALE | 139.266.591 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.730.291 |
| Profitul brut | 28.536.300 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.016.972 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 264 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.825.726 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 91.848.061 |
| Stocuri | 9.640.121 |
| Creante | 28.611.068 |
| Casa si conturi la banci | 14.542.139 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 515.932 |
| DATORII | 62.540.074 |
| PROVIZIOANE | 193.647 |
| CAPITALURI - TOTAL | 62.455.998 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 132.391.706 |
| VENITURI TOTALE | 137.799.587 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.696.691 |
| Profitul brut | 10.102.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.378.202 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 269 |