ECO-X S.A.
| Denumire | ECO-X S.A. |
| CUI | 19159024 |
| Nr. Reg. Com. | J2006000813396 |
| EUID | ROONRC.J2006000813396 |
| CAEN | 8299 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-11-01 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PUNTO SISTEMI S.R.L. | - | România |
| TICU VIORICA-SANDA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 85 719 096 | 218 293 | 10 339 580 | 10 672 667 | 24 909 812 | 25 337 099 | 12 |
| 2024 | 76 970 052 | 236 490 | 8 724 034 | 13 143 595 | 20 985 565 | 25 349 326 | 12 |
| 2023 | 95 744 344 | 215 063 | 10 665 354 | 15 600 655 | 20 448 398 | 25 327 899 | 12 |
| 2022 | 98 658 817 | 6 136 483 | 7 492 352 | 17 976 386 | 20 784 602 | 31 212 836 | 12 |
| 2021 | 106 191 551 | 6 821 023 | 12 268 394 | 19 826 858 | 30 277 519 | 37 823 353 | 15 |
| 2020 | 108 715 339 | 6 066 649 | 6 856 190 | 17 846 761 | 25 991 865 | 37 010 329 | 18 |
| 2019 | 108 058 168 | 27 262 072 | 9 855 947 | 20 167 909 | 47 736 010 | 58 143 680 | 15 |
| 2018 | 108 273 850 | 3 730 695 | 17 010 115 | — | — | — | 12 |
| 2017 | 145 734 391 | 20 048 301 | 13 758 796 | — | — | — | 12 |
Statistics
Commercial networks and enterprises85 719 096 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ECO-X S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 8299 Rev. 2 (echivalent: 8299 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 82 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Vrancea , domeniul 8299: Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ECO-X S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ECO-X S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ECO-X S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.143.595 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.985.565 |
| Stocuri | 370.610 |
| Creante | 14.744.223 |
| Casa si conturi la banci | 5.870.732 |
| DATORII | 8.724.034 |
| PROVIZIOANE | 55.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.349.326 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 76.970.052 |
| VENITURI TOTALE | 77.574.754 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.280.277 |
| Profitul brut | 294.477 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 236.490 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.600.655 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.448.398 |
| Stocuri | 358.866 |
| Creante | 15.729.796 |
| Casa si conturi la banci | 4.359.736 |
| DATORII | 10.665.354 |
| PROVIZIOANE | 55.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.327.899 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 95.744.344 |
| VENITURI TOTALE | 95.777.842 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.504.960 |
| Profitul brut | 272.882 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 215.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.976.386 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.784.602 |
| Stocuri | 267.600 |
| Creante | 12.097.019 |
| Casa si conturi la banci | 8.419.983 |
| DATORII | 7.492.352 |
| PROVIZIOANE | 55.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.212.836 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 98.658.817 |
| VENITURI TOTALE | 98.727.248 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.466.579 |
| Profitul brut | 7.260.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.136.483 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.826.858 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.277.519 |
| Stocuri | 267.600 |
| Creante | 12.002.877 |
| Casa si conturi la banci | 18.007.042 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.170 |
| DATORII | 12.268.394 |
| PROVIZIOANE | 55.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.823.353 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 106.191.551 |
| VENITURI TOTALE | 106.300.840 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.288.669 |
| Profitul brut | 8.012.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.821.023 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.846.761 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.991.865 |
| Stocuri | 18.336 |
| Creante | 6.244.637 |
| Casa si conturi la banci | 19.728.892 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.693 |
| DATORII | 6.856.190 |
| PROVIZIOANE | 55.800 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.010.329 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 108.715.339 |
| VENITURI TOTALE | 109.058.102 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.085.943 |
| Profitul brut | 6.972.159 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.066.649 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.837.465 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.054.257 |
| Stocuri | 33.815 |
| Creante | 5.929.722 |
| Casa si conturi la banci | 22.090.720 |
| DATORII | 17.010.115 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.881.607 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 108.273.850 |
| VENITURI TOTALE | 109.285.086 |
| CHELTUIELI TOTALE | 104.954.489 |
| Profitul brut | 4.330.597 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.730.695 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.165.594 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.744.114 |
| Stocuri | 44.510 |
| Creante | 4.352.907 |
| Casa si conturi la banci | 25.346.697 |
| DATORII | 13.758.796 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.150.912 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 145.734.391 |
| VENITURI TOTALE | 145.938.814 |
| CHELTUIELI TOTALE | 122.223.892 |
| Profitul brut | 23.714.922 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.048.301 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.706.758 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.359.780 |
| Creante | 9.898.138 |
| Casa si conturi la banci | 9.461.642 |
| DATORII | 15.963.926 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.102.612 |
| Capital subscris varsat | 400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 91.676.165 |
| VENITURI TOTALE | 91.727.631 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.420.913 |
| Profitul brut | 7.306.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.222.440 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |