MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL
| Denumire | MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL |
| CUI | 19090390 |
| Nr. Reg. Com. | J2006016097409 |
| EUID | ROONRC.J2006016097409 |
| CAEN | 4646 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-10-11 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 009 403 464 | 50 640 850 | 686 866 985 | 12 535 424 | 729 749 372 | 55 348 372 | 219 |
| 2024 | 1 396 810 837 | -31 807 213 | 464 173 124 | 15 416 617 | 463 176 180 | 14 219 501 | 203 |
| 2023 | 1 109 238 538 | 28 900 465 | 430 548 185 | 5 435 948 | 469 911 628 | 43 296 032 | 182 |
| 2022 | 117 641 204 | -1 710 012 | 96 963 781 | 5 588 000 | 105 542 273 | 14 395 567 | 176 |
| 2021 | 90 478 342 | 6 197 649 | 74 377 407 | 6 843 387 | 82 954 388 | 16 105 579 | 116 |
| 2020 | 79 975 695 | 5 020 579 | 65 536 811 | 7 358 992 | 67 877 504 | 9 907 930 | 91 |
| 2019 | 75 669 911 | 4 512 083 | 186 398 755 | 2 015 500 | 188 803 999 | 4 887 351 | 112 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 009 403 464 lei
44%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4646 Rev. 2 (echivalent: 4646 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 4646: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.416.617 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 463.176.180 |
| Stocuri | 64.221.320 |
| Creante | 379.172.486 |
| Casa si conturi la banci | 19.782.374 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 138.564 |
| DATORII | 464.173.124 |
| PROVIZIOANE | 338.736 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.219.501 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.396.810.837 |
| VENITURI TOTALE | 1.506.333.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.524.705.807 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 18.372.803 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 31.807.213 |
| Numar mediu de salariati | 203 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.435.948 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 469.911.628 |
| Stocuri | 106.870.219 |
| Creante | 332.917.002 |
| Casa si conturi la banci | 30.124.407 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 181.484 |
| DATORII | 430.548.185 |
| PROVIZIOANE | 1.684.843 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.296.032 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.109.238.538 |
| VENITURI TOTALE | 1.111.546.489 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.076.066.267 |
| Profitul brut | 35.480.222 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.900.465 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 182 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.588.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 105.542.273 |
| Stocuri | 55.722 |
| Creante | 105.286.964 |
| Casa si conturi la banci | 199.587 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 229.075 |
| DATORII | 96.963.781 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.395.567 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 117.641.204 |
| VENITURI TOTALE | 118.064.948 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.568.397 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 503.449 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.710.012 |
| Numar mediu de salariati | 176 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.015.500 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 188.803.999 |
| Stocuri | 2.545 |
| Creante | 188.599.451 |
| Casa si conturi la banci | 202.003 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 466.607 |
| DATORII | 186.398.755 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.887.351 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 75.669.911 |
| VENITURI TOTALE | 76.340.912 |
| CHELTUIELI TOTALE | 70.776.995 |
| Profitul brut | 5.563.917 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.512.083 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 112 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.604.135 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 74.778.236 |
| Creante | 74.591.065 |
| Casa si conturi la banci | 187.171 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 374.332 |
| DATORII | 39.773.823 |
| PROVIZIOANE | 432.656 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.550.224 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 65.554.773 |
| VENITURI TOTALE | 66.048.354 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.777.524 |
| Profitul brut | 4.270.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.331.609 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.773.707 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.550.810 |
| Creante | 60.544.677 |
| Casa si conturi la banci | 6.133 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 294.933 |
| DATORII | 27.918.862 |
| PROVIZIOANE | 432.656 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.267.932 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.443.451 |
| VENITURI TOTALE | 63.532.334 |
| CHELTUIELI TOTALE | 59.774.531 |
| Profitul brut | 3.757.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.995.201 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 118 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 768.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.002.630 |
| Creante | 50.624.586 |
| Casa si conturi la banci | 3.378.044 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 296.474 |
| DATORII | 22.815.537 |
| PROVIZIOANE | 432.325 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.819.997 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 65.587.382 |
| VENITURI TOTALE | 65.663.184 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.007.394 |
| Profitul brut | 4.655.790 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.733.147 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 126 |