FERRERO ROMANIA SRL
| Denumire | FERRERO ROMANIA SRL |
| CUI | 18621132 |
| Nr. Reg. Com. | J2006007003406 |
| EUID | ROONRC.J2006007003406 |
| CAEN | 4636 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-04-27 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PAPA GIUSEPPE | - | Luxemburg |
| FRANCESCO CLAVARINO | - | Austria |
| BORTOT FEDERICO | - | Portugalia |
| PAOLO SGOBBO | - | Cehia |
| ALBERTO CECI | - | Luxemburg |
| KENNETH SPITERI | - | România |
| KENNETH SPITERI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 921 324 693 | 19 664 734 | 365 940 592 | 4 696 558 | 463 948 987 | 84 072 369 | 119 |
| 2024 | 1 557 008 799 | -9 325 371 | 254 826 656 | 3 996 693 | 294 968 958 | 26 213 649 | 98 |
| 2023 | 1 519 899 560 | 48 887 149 | 218 143 677 | 2 191 141 | 325 226 137 | 91 582 914 | 82 |
| 2022 | 1 214 041 058 | 16 971 441 | 161 860 658 | 1 906 830 | 243 302 262 | 65 522 844 | 75 |
| 2021 | 1 049 228 848 | 30 306 504 | 164 206 255 | 2 146 951 | 247 371 504 | 68 590 335 | 72 |
| 2020 | 879 764 437 | 39 840 697 | 160 578 510 | 2 663 880 | 227 863 529 | 51 876 016 | 57 |
| 2019 | 782 156 496 | 4 757 380 | 191 084 778 | 1 587 907 | 218 562 372 | 14 597 195 | 51 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 921 324 693 lei
23%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FERRERO ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4636 Rev. 2 (echivalent: 4636 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 4636: Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FERRERO ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FERRERO ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FERRERO ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.996.693 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 294.968.958 |
| Stocuri | 228.333.891 |
| Creante | 84.074.743 |
| Casa si conturi la banci | -17.439.676 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 285.626 |
| DATORII | 254.826.656 |
| VENITURI IN AVANS | 61.636 |
| PROVIZIOANE | 18.149.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.213.649 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.557.008.799 |
| VENITURI TOTALE | 1.550.581.578 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.558.537.761 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.956.183 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.325.371 |
| Numar mediu de salariati | 98 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.191.141 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 325.226.137 |
| Stocuri | 96.101.210 |
| Creante | 164.379.131 |
| Casa si conturi la banci | 64.745.796 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 458.649 |
| DATORII | 218.143.677 |
| PROVIZIOANE | 18.149.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 91.582.914 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.519.899.560 |
| VENITURI TOTALE | 1.508.224.330 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.448.824.990 |
| Profitul brut | 59.399.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 48.887.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 82 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.906.830 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 243.302.262 |
| Stocuri | 70.688.902 |
| Creante | 146.137.477 |
| Casa si conturi la banci | 26.475.883 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 495.984 |
| DATORII | 161.860.658 |
| VENITURI IN AVANS | 303.934 |
| PROVIZIOANE | 18.017.640 |
| CAPITALURI - TOTAL | 65.522.844 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.214.041.058 |
| VENITURI TOTALE | 1.217.070.818 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.195.966.175 |
| Profitul brut | 21.104.643 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.971.441 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.146.951 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 247.371.504 |
| Stocuri | 52.758.130 |
| Creante | 131.445.757 |
| Casa si conturi la banci | 63.167.617 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 708.712 |
| DATORII | 164.206.255 |
| VENITURI IN AVANS | 434.174 |
| PROVIZIOANE | 16.996.403 |
| CAPITALURI - TOTAL | 68.590.335 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.049.228.848 |
| VENITURI TOTALE | 1.045.753.057 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.011.167.260 |
| Profitul brut | 34.585.797 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 30.306.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.663.880 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 227.863.529 |
| Stocuri | 45.282.632 |
| Creante | 130.468.101 |
| Casa si conturi la banci | 52.112.796 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 668.508 |
| DATORII | 160.578.510 |
| VENITURI IN AVANS | 133.799 |
| PROVIZIOANE | 18.607.592 |
| CAPITALURI - TOTAL | 51.876.016 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 879.764.437 |
| VENITURI TOTALE | 903.638.744 |
| CHELTUIELI TOTALE | 859.458.207 |
| Profitul brut | 44.180.537 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 39.840.697 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.587.907 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 218.930.163 |
| Stocuri | 49.185.871 |
| Creante | 112.594.698 |
| Casa si conturi la banci | 57.149.594 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.223.736 |
| DATORII | 191.084.778 |
| VENITURI IN AVANS | 198.055 |
| PROVIZIOANE | 15.493.987 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.964.986 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 782.156.496 |
| VENITURI TOTALE | 801.241.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 793.685.024 |
| Profitul brut | 7.556.295 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.757.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.679.068 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 154.211.520 |
| Stocuri | 42.848.742 |
| Creante | 78.190.826 |
| Casa si conturi la banci | 33.171.952 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 966.461 |
| DATORII | 126.506.603 |
| VENITURI IN AVANS | 262.311 |
| PROVIZIOANE | 7.934.554 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.153.581 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 593.376.202 |
| VENITURI TOTALE | 596.005.526 |
| CHELTUIELI TOTALE | 575.478.050 |
| Profitul brut | 20.527.476 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.540.503 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.616.791 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 158.445.508 |
| Stocuri | 24.604.701 |
| Creante | 106.556.665 |
| Casa si conturi la banci | 27.284.142 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.189 |
| DATORII | 130.446.886 |
| VENITURI IN AVANS | 353.341 |
| PROVIZIOANE | 6.498.679 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.880.582 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 446.563.017 |
| VENITURI TOTALE | 486.719.955 |
| CHELTUIELI TOTALE | 472.017.364 |
| Profitul brut | 14.702.591 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.954.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 754.185 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 123.935.864 |
| Stocuri | 25.185.288 |
| Creante | 87.708.736 |
| Casa si conturi la banci | 11.041.840 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 65.766 |
| DATORII | 105.582.329 |
| PROVIZIOANE | 4.215.879 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.957.607 |
| Capital subscris varsat | 720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 378.447.163 |
| VENITURI TOTALE | 402.786.426 |
| CHELTUIELI TOTALE | 396.140.681 |
| Profitul brut | 6.645.745 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.349.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |