ENERGIA VERDE STREJESTI S.A.
| Denumire | ENERGIA VERDE STREJESTI S.A. |
| CUI | 18455170 |
| Nr. Reg. Com. | J2014000402287 |
| EUID | ROONRC.J40/3840/2006 |
| CAEN | 1041 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-03-07 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARIO COSTARIOL SRL | - | Italia |
| MARIO COSTARIOL | - | Italia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 98 654 906 | 975 132 | 82 260 409 | 30 910 409 | 77 185 045 | 24 927 380 | 57 |
| 2024 | 78 626 750 | 552 149 | 74 559 738 | 29 360 122 | 70 572 531 | 23 952 249 | 53 |
| 2023 | 67 487 101 | 283 180 | 70 951 606 | 28 364 391 | 65 564 511 | 20 762 342 | 54 |
| 2022 | 72 049 653 | 572 766 | 60 029 770 | 25 121 081 | 60 360 166 | 20 479 162 | 54 |
| 2021 | 59 047 658 | 400 897 | 45 331 122 | 20 497 469 | 49 379 009 | 19 906 397 | 54 |
| 2020 | 49 063 197 | 328 674 | 43 994 791 | 21 820 687 | 46 627 819 | 19 766 424 | 60 |
| 2019 | 43 375 575 | 1 059 714 | 38 823 456 | 22 928 864 | 39 097 309 | 21 121 710 | 64 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises98 654 906 lei
25%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ENERGIA VERDE STREJESTI S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 1041 Rev. 2 (echivalent: 1041 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea uleiurilor și grăsimilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea uleiurilor și grăsimilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Olt , domeniul 1041: Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ENERGIA VERDE STREJESTI S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ENERGIA VERDE STREJESTI S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ENERGIA VERDE STREJESTI S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.360.122 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 70.572.531 |
| Stocuri | 59.990.503 |
| Creante | 8.777.873 |
| Casa si conturi la banci | 1.804.155 |
| DATORII | 74.559.738 |
| VENITURI IN AVANS | 1.420.666 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.952.249 |
| Capital subscris varsat | 15.984.500 |
| Cifra de afaceri neta | 78.626.750 |
| VENITURI TOTALE | 66.355.656 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.718.247 |
| Profitul brut | 637.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 552.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.364.391 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.564.511 |
| Stocuri | 54.724.156 |
| Creante | 8.462.583 |
| Casa si conturi la banci | 2.377.772 |
| DATORII | 70.951.606 |
| VENITURI IN AVANS | 2.214.954 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.762.342 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 67.487.101 |
| VENITURI TOTALE | 74.606.074 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.276.273 |
| Profitul brut | 329.801 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 283.180 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.121.081 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.360.166 |
| Stocuri | 48.047.127 |
| Creante | 11.637.746 |
| Casa si conturi la banci | 675.293 |
| DATORII | 60.029.770 |
| VENITURI IN AVANS | 4.972.315 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.479.162 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 72.049.653 |
| VENITURI TOTALE | 77.711.273 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.048.803 |
| Profitul brut | 662.470 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 572.766 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.497.469 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.379.009 |
| Stocuri | 39.293.920 |
| Creante | 8.974.983 |
| Casa si conturi la banci | 1.110.106 |
| DATORII | 45.331.122 |
| VENITURI IN AVANS | 4.638.959 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.906.397 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 59.047.658 |
| VENITURI TOTALE | 58.963.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.562.211 |
| Profitul brut | 400.897 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 400.897 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.820.687 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.627.819 |
| Stocuri | 33.420.900 |
| Creante | 12.224.025 |
| Casa si conturi la banci | 982.894 |
| DATORII | 43.994.791 |
| VENITURI IN AVANS | 4.687.291 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.766.424 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 49.063.197 |
| VENITURI TOTALE | 50.273.321 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.944.647 |
| Profitul brut | 328.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 328.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.928.864 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.097.309 |
| Stocuri | 30.455.878 |
| Creante | 7.613.712 |
| Casa si conturi la banci | 727.719 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.064.268 |
| DATORII | 38.823.456 |
| VENITURI IN AVANS | 3.145.275 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.121.710 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 43.375.575 |
| VENITURI TOTALE | 44.326.560 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.266.846 |
| Profitul brut | 1.059.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.059.714 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 64 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.483.695 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.033.431 |
| Stocuri | 29.443.618 |
| Creante | 8.489.030 |
| Casa si conturi la banci | 100.783 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.064.268 |
| DATORII | 39.469.161 |
| VENITURI IN AVANS | 1.959.437 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.152.796 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 40.285.729 |
| VENITURI TOTALE | 62.712.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.388.458 |
| Profitul brut | 6.324.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.178.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.415.088 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.909.332 |
| Stocuri | 23.428.992 |
| Creante | 9.062.639 |
| Casa si conturi la banci | 417.701 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.064.268 |
| DATORII | 40.071.588 |
| VENITURI IN AVANS | 3.040.958 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.276.142 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 39.886.560 |
| VENITURI TOTALE | 45.611.951 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.029.282 |
| Profitul brut | 1.582.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.582.669 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 64 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.898.110 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.532.376 |
| Stocuri | 22.989.666 |
| Creante | 7.905.840 |
| Casa si conturi la banci | 1.636.870 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.064.268 |
| DATORII | 40.765.647 |
| VENITURI IN AVANS | 1.558.510 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.170.597 |
| Capital subscris varsat | 13.346.800 |
| Cifra de afaceri neta | 32.766.150 |
| VENITURI TOTALE | 42.739.725 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.961.730 |
| Profitul brut | 777.995 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 777.995 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |