PROMPT SA
| Denumire | PROMPT SA |
| CUI | 1817950 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000453354 |
| EUID | ROONRC.J1991000453354 |
| CAEN | 2822 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Nu |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-25 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OLARIU CĂLIN ION | - | România |
| ROIBU CRISTIAN STĂNEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 97 530 | 43 318 | 33 383 | 900 467 | 890 532 | 1 |
| 2024 | 96 249 | 14 243 | 70 797 | 33 383 | 835 118 | 793 001 | 1 |
| 2023 | 64 953 | -51 616 | 219 772 | 33 383 | 1 763 972 | 1 577 583 | 0 |
| 2022 | 103 741 | -117 161 | 278 102 | 194 815 | 1 464 186 | 1 380 899 | 3 |
| 2021 | 96 512 | -218 781 | 263 676 | 291 383 | 4 053 049 | 3 892 502 | 20 |
| 2020 | 2 883 511 | 57 031 | 4 096 055 | 1 049 695 | 7 256 634 | 4 089 885 | 51 |
| 2019 | 4 954 996 | 11 952 825 | 842 199 | 45 933 453 | 1 907 363 | 46 920 957 | 58 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
-100%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROMPT SA”
| Cod CAEN preponderent | 2822 Rev. 2 (echivalent: 2822 Rev. 1, 2822 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat |
| Descriere Activitate | Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 2822: Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROMPT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROMPT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROMPT SA"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2026-06-03 |
| Data publicare | 2026-06-03 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 33.383 |
| Active circulante | 835.118 |
| Creante | 514.082 |
| Disponibilitati | 321.036 |
| Datorii | 70.797 |
| Provizioane | 4.703 |
| Capitaluri proprii | 793.001 |
| Capital social | 798.793 |
| Cifra de afaceri | 96.249 |
| Venituri totale | 308.970 |
| Cheltuieli totale | 293.689 |
| Profit brut | 15.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.243 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.383 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.763.972 |
| Creante | 1.316.418 |
| Casa si conturi la banci | 447.554 |
| DATORII | 219.772 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.577.583 |
| Capital subscris varsat | 1.597.618 |
| Cifra de afaceri neta | 64.953 |
| VENITURI TOTALE | 325.350 |
| CHELTUIELI TOTALE | 376.966 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 51.616 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 51.616 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 194.815 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.464.186 |
| Stocuri | 433 |
| Creante | 1.243.603 |
| Casa si conturi la banci | 220.150 |
| DATORII | 278.102 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.380.899 |
| Capital subscris varsat | 1.597.618 |
| Cifra de afaceri neta | 103.741 |
| VENITURI TOTALE | 383.172 |
| CHELTUIELI TOTALE | 498.434 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 115.262 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 117.161 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 291.383 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.053.049 |
| Stocuri | 433 |
| Creante | 3.832.804 |
| Casa si conturi la banci | 219.812 |
| DATORII | 263.676 |
| VENITURI IN AVANS | 188.254 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.892.502 |
| Capital subscris varsat | 3.994.045 |
| Cifra de afaceri neta | 96.512 |
| VENITURI TOTALE | 1.466.558 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.647.217 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 180.659 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 218.781 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.049.695 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.256.634 |
| Stocuri | 102.336 |
| Creante | 1.412.222 |
| Casa si conturi la banci | 5.742.076 |
| DATORII | 4.096.055 |
| PROVIZIOANE | 120.389 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.089.885 |
| Capital subscris varsat | 3.994.045 |
| Cifra de afaceri neta | 2.883.511 |
| VENITURI TOTALE | 8.732.010 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.279.593 |
| Profitul brut | 2.452.417 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 57.031 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.933.453 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.907.363 |
| Stocuri | 7.046 |
| Creante | 982.983 |
| Casa si conturi la banci | 917.334 |
| DATORII | 842.199 |
| PROVIZIOANE | 77.660 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.920.957 |
| Capital subscris varsat | 4.398.235 |
| Cifra de afaceri neta | 4.954.996 |
| VENITURI TOTALE | 22.315.490 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.362.665 |
| Profitul brut | 11.952.825 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.952.825 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.669.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.328.237 |
| Stocuri | 99.862 |
| Creante | 9.431.448 |
| Casa si conturi la banci | 19.796.927 |
| DATORII | 39.795.735 |
| PROVIZIOANE | 105.444 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.096.766 |
| Capital subscris varsat | 4.398.235 |
| Cifra de afaceri neta | 8.915.777 |
| VENITURI TOTALE | 29.662.257 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.107.853 |
| Profitul brut | 13.554.404 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.834.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 68.771.879 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.548.515 |
| Stocuri | 873.530 |
| Creante | 14.846.622 |
| Casa si conturi la banci | 3.828.363 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.824 |
| DATORII | 59.309.475 |
| PROVIZIOANE | 125.840 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.886.903 |
| Capital subscris varsat | 4.398.235 |
| Cifra de afaceri neta | 11.562.905 |
| VENITURI TOTALE | 11.727.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.885.131 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.157.787 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.157.787 |
| Numar mediu de salariati | 81 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 69.674.198 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.405.605 |
| Stocuri | 1.027.117 |
| Creante | 18.518.055 |
| Casa si conturi la banci | 860.433 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.784 |
| DATORII | 58.889.770 |
| PROVIZIOANE | 140.184 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.051.633 |
| Capital subscris varsat | 4.398.235 |
| Cifra de afaceri neta | 13.970.236 |
| VENITURI TOTALE | 13.593.052 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.033.675 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.440.623 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.440.623 |
| Numar mediu de salariati | 113 |