SOCIETATEA FARMACEUTICA ARCATIM S.A.
| Denumire | SOCIETATEA FARMACEUTICA ARCATIM S.A. |
| CUI | 1817038 |
| Nr. Reg. Com. | J35/154/1991 |
| EUID | ROONRC.J1991000154352 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-18 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| UIDUMAC MELANIA | - | România |
| DRAGULESCU MARUSEA CORINA | - | România |
| BÂLC VERONICA | - | România |
| NISTORESCU ANCA | - | România |
| MĂRCULESCU DAN-ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33 778 893 | -673 940 | 4 003 470 | 9 265 853 | 10 832 954 | 16 218 809 | 96 |
| 2024 | 35 743 819 | 26 295 | 4 305 536 | 9 588 540 | 11 475 896 | 16 892 750 | 96 |
| 2023 | 33 720 263 | 613 317 | 4 172 650 | 9 914 483 | 11 660 693 | 17 479 772 | 101 |
| 2022 | 31 210 257 | 317 846 | 4 216 690 | 10 202 748 | 11 140 996 | 17 184 301 | 100 |
| 2021 | 29 454 797 | 595 243 | 4 142 205 | 10 441 146 | 11 136 814 | 17 461 698 | 104 |
| 2020 | 29 793 668 | 721 464 | 3 735 498 | 10 639 787 | 10 637 035 | 17 587 919 | 108 |
| 2019 | 27 362 034 | 432 447 | 2 631 672 | 10 869 136 | 9 046 729 | 17 298 902 | 114 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises33 778 893 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOCIETATEA FARMACEUTICA ARCATIM S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Timiş , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOCIETATEA FARMACEUTICA ARCATIM S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOCIETATEA FARMACEUTICA ARCATIM S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOCIETATEA FARMACEUTICA ARCATIM S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.588.540 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.475.896 |
| Stocuri | 3.761.113 |
| Creante | 4.706.142 |
| Casa si conturi la banci | 2.508.641 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 139.938 |
| DATORII | 4.305.536 |
| VENITURI IN AVANS | 6.088 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.892.750 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 35.743.819 |
| VENITURI TOTALE | 35.912.346 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.865.122 |
| Profitul brut | 47.224 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.295 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.914.483 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.660.693 |
| Stocuri | 3.496.130 |
| Creante | 4.879.850 |
| Casa si conturi la banci | 2.284.713 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 87.465 |
| DATORII | 4.172.650 |
| VENITURI IN AVANS | 10.219 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.479.772 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 33.720.263 |
| VENITURI TOTALE | 34.207.547 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.476.132 |
| Profitul brut | 731.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 613.317 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 101 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.202.748 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.140.996 |
| Stocuri | 3.166.160 |
| Creante | 4.877.298 |
| Casa si conturi la banci | 1.580.822 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.861 |
| DATORII | 4.216.690 |
| VENITURI IN AVANS | 20.614 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.184.301 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 31.210.257 |
| VENITURI TOTALE | 31.278.240 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.888.598 |
| Profitul brut | 389.642 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 317.846 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.441.146 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.136.814 |
| Stocuri | 2.777.062 |
| Creante | 4.235.771 |
| Casa si conturi la banci | 2.074.914 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 37.464 |
| DATORII | 4.142.205 |
| VENITURI IN AVANS | 11.521 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.461.698 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 29.454.797 |
| VENITURI TOTALE | 29.641.243 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.931.484 |
| Profitul brut | 709.759 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 595.243 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.639.787 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.637.035 |
| Stocuri | 2.851.977 |
| Creante | 4.281.576 |
| Casa si conturi la banci | 1.447.918 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.116 |
| DATORII | 3.735.498 |
| VENITURI IN AVANS | 11.521 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.587.919 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 29.793.668 |
| VENITURI TOTALE | 30.037.360 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.181.192 |
| Profitul brut | 856.168 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 721.464 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.869.136 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.046.729 |
| Stocuri | 2.519.215 |
| Creante | 3.342.163 |
| Casa si conturi la banci | 1.251.008 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.230 |
| DATORII | 2.631.672 |
| VENITURI IN AVANS | 11.521 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.298.902 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 27.362.034 |
| VENITURI TOTALE | 27.658.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.144.210 |
| Profitul brut | 514.524 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 432.447 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.040.444 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.968.046 |
| Stocuri | 2.185.652 |
| Creante | 4.018.285 |
| Casa si conturi la banci | 1.157.856 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 86.550 |
| DATORII | 3.837.445 |
| VENITURI IN AVANS | 9.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.247.993 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 26.764.149 |
| VENITURI TOTALE | 27.066.224 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.607.439 |
| Profitul brut | 458.785 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 381.538 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 118 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.129.663 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.635.582 |
| Stocuri | 2.353.634 |
| Creante | 3.283.619 |
| Casa si conturi la banci | 1.434.099 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.858 |
| DATORII | 3.343.063 |
| VENITURI IN AVANS | 4.202 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.440.838 |
| Capital subscris varsat | 1.822.210 |
| Cifra de afaceri neta | 26.803.394 |
| VENITURI TOTALE | 26.983.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.266.489 |
| Profitul brut | 716.554 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 575.280 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.230.143 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.416.838 |
| Stocuri | 2.199.096 |
| Creante | 1.370.579 |
| Casa si conturi la banci | 2.295.075 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.145 |
| DATORII | 4.297.092 |
| VENITURI IN AVANS | 2.262 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.387.772 |
| Capital subscris varsat | 1.817.725 |
| Cifra de afaceri neta | 25.920.396 |
| VENITURI TOTALE | 26.057.751 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.550.855 |
| Profitul brut | 506.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 397.045 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |