STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA
| Denumire | STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA |
| CUI | 17640195 |
| Nr. Reg. Com. | J2005009782401 |
| EUID | ROONRC.J40/9782/2005 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-05-31 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FLĂMÂNZEANU CĂTĂLIN-ŞTEFAN | - | România |
| MARGINEAN IOAN BOGDAN | - | România |
| HERBERT FRANZ-XAVER SCHUSTER | - | Germania |
| HERBERT FRANZ-XAVER SCHUSTER | - | Germania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -931 357 | 14 263 535 | 0 | 22 961 927 | -931 357 | 0 |
| 2024 | 0 | 5 677 356 | 16 344 712 | 0 | 31 651 817 | 5 677 356 | 0 |
| 2023 | 1 853 001 | 1 960 191 | 182 899 175 | 0 | 194 489 115 | 1 960 191 | 0 |
| 2022 | 47 577 718 | -35 859 | 182 636 369 | 0 | 192 076 607 | -35 859 | 0 |
| 2021 | 49 090 406 | 1 152 177 | 234 741 474 | 0 | 245 294 419 | 1 152 177 | 0 |
| 2020 | 8 236 897 | -947 736 | 238 095 824 | 0 | 246 771 874 | -947 736 | 0 |
| 2019 | 29 391 977 | -2 501 950 | 237 497 719 | 0 | 244 001 825 | -2 501 950 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.651.817 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 15.234.092 |
| Casa si conturi la banci | 16.417.725 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 16.344.712 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 9.629.749 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.677.356 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 7.158.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.193.050 |
| Profitul brut | 5.965.576 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.677.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 194.489.115 |
| Stocuri | 2.562.578 |
| Creante | 127.182.246 |
| Casa si conturi la banci | 64.744.291 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 182.899.175 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 9.629.749 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.960.191 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 1.853.001 |
| VENITURI TOTALE | 4.687.495 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.727.304 |
| Profitul brut | 1.960.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.960.191 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 192.076.607 |
| Stocuri | 2.562.578 |
| Creante | 124.129.728 |
| Casa si conturi la banci | 65.384.301 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 153.652 |
| DATORII | 182.636.369 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 9.629.749 |
| CAPITALURI - TOTAL | -35.859 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 47.577.718 |
| VENITURI TOTALE | 49.156.200 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.192.059 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 35.859 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 35.859 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 245.294.419 |
| Stocuri | 22.004.958 |
| Creante | 162.700.345 |
| Casa si conturi la banci | 60.589.116 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 228.981 |
| DATORII | 234.741.474 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 9.629.749 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.152.177 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 49.090.406 |
| VENITURI TOTALE | 30.717.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.565.280 |
| Profitul brut | 1.152.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.152.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 246.771.874 |
| Stocuri | 51.873.179 |
| Creante | 137.128.820 |
| Casa si conturi la banci | 57.769.875 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.963 |
| DATORII | 238.095.824 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 9.629.749 |
| CAPITALURI - TOTAL | -947.736 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.236.897 |
| VENITURI TOTALE | 8.722.265 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.670.001 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 947.736 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 947.736 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 244.001.825 |
| Stocuri | 53.772.639 |
| Creante | 136.214.234 |
| Casa si conturi la banci | 54.014.952 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 629.869 |
| DATORII | 237.497.719 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 9.635.925 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.501.950 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 29.391.977 |
| VENITURI TOTALE | 53.473.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.974.532 |
| Profitul brut | 499.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.501.950 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 240.395.522 |
| Stocuri | 55.186.702 |
| Creante | 134.461.477 |
| Casa si conturi la banci | 50.747.343 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.763 |
| DATORII | 228.777.615 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 12.637.411 |
| CAPITALURI - TOTAL | -936.741 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 36.374.432 |
| VENITURI TOTALE | 37.388.250 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.324.991 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 936.741 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 936.741 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 321.568.404 |
| Stocuri | 54.742.134 |
| Creante | 185.525.045 |
| Casa si conturi la banci | 81.301.225 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.281.265 |
| DATORII | 298.417.155 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 14.848.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.583.645 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 91.257.696 |
| VENITURI TOTALE | 89.649.733 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.311.572 |
| Profitul brut | 11.338.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.583.645 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.075 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 357.245.394 |
| Stocuri | 64.420.710 |
| Creante | 217.166.435 |
| Casa si conturi la banci | 75.658.249 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.991.543 |
| DATORII | 331.066.477 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 21.328.770 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.842.765 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 205.630.070 |
| VENITURI TOTALE | 200.315.015 |
| CHELTUIELI TOTALE | 192.020.458 |
| Profitul brut | 8.294.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.842.765 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |