MATEC-CNC TECHNIK SRL
| Denumire | MATEC-CNC TECHNIK SRL |
| CUI | 17443576 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000509320 |
| EUID | ROONRC.J2005000509320 |
| CAEN | 2553 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-04-04 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KREINER VANESSA | - | Austria |
| BAUMGARTNER HOLGER | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39 510 391 | 22 673 | 63 161 305 | 49 268 714 | 13 920 844 | -1 108 147 | 105 |
| 2024 | 48 824 426 | -1 634 944 | 70 565 590 | 55 558 500 | 15 554 236 | -1 172 473 | 110 |
| 2023 | 135 246 964 | -2 785 955 | 88 893 605 | 63 712 573 | 30 530 834 | 3 081 463 | 147 |
| 2022 | 127 090 631 | 2 419 206 | 99 674 825 | 65 032 381 | 45 769 565 | 7 736 707 | 159 |
| 2021 | 124 280 242 | 4 477 074 | 75 426 539 | 46 217 850 | 53 125 826 | 19 141 335 | 169 |
| 2020 | 122 055 450 | 11 877 188 | 63 765 338 | 42 281 363 | 41 862 439 | 13 728 670 | 168 |
| 2019 | 101 805 589 | 6 339 909 | 43 200 070 | 33 862 179 | 31 319 784 | 13 778 121 | 180 |
| 2018 | 80 801 481 | 5 586 730 | 51 462 534 | — | — | — | 165 |
| 2017 | 65 950 376 | 5 376 723 | 51 984 877 | — | — | — | 161 |
Statistics
Commercial networks and enterprises39 510 391 lei
-19%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MATEC-CNC TECHNIK SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2553 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Sibiu , domeniul 2553: Operațiuni de mecanică generală
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MATEC-CNC TECHNIK SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MATEC-CNC TECHNIK SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MATEC-CNC TECHNIK SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 55.558.500 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.554.236 |
| Stocuri | 11.164.995 |
| Creante | 4.161.230 |
| Casa si conturi la banci | 228.011 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 68.214 |
| DATORII | 70.565.590 |
| VENITURI IN AVANS | 1.787.833 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.172.473 |
| Capital subscris varsat | 326.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 48.824.426 |
| VENITURI TOTALE | 49.478.686 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.113.630 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.634.944 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.634.944 |
| Numar mediu de salariati | 110 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 63.712.573 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.530.834 |
| Stocuri | 22.416.039 |
| Creante | 7.425.811 |
| Casa si conturi la banci | 688.984 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 186.231 |
| DATORII | 88.893.605 |
| VENITURI IN AVANS | 2.454.570 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.081.463 |
| Capital subscris varsat | 326.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 135.246.964 |
| VENITURI TOTALE | 133.888.335 |
| CHELTUIELI TOTALE | 136.674.290 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.785.955 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.785.955 |
| Numar mediu de salariati | 147 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 65.032.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.769.565 |
| Stocuri | 36.743.196 |
| Creante | 7.353.015 |
| Casa si conturi la banci | 1.673.354 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.414 |
| DATORII | 99.674.825 |
| VENITURI IN AVANS | 3.416.828 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.736.707 |
| Capital subscris varsat | 326.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 127.090.631 |
| VENITURI TOTALE | 130.620.928 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.481.906 |
| Profitul brut | 3.139.022 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.419.206 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 159 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.217.850 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.125.826 |
| Stocuri | 41.126.449 |
| Creante | 11.926.644 |
| Casa si conturi la banci | 72.733 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.810 |
| DATORII | 75.426.539 |
| VENITURI IN AVANS | 4.827.612 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.141.335 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 124.280.242 |
| VENITURI TOTALE | 129.551.579 |
| CHELTUIELI TOTALE | 124.437.999 |
| Profitul brut | 5.113.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.477.074 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 169 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 42.281.363 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.862.439 |
| Stocuri | 25.288.842 |
| Creante | 14.878.918 |
| Casa si conturi la banci | 1.694.679 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 63.765.338 |
| VENITURI IN AVANS | 6.649.794 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.728.670 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 122.055.450 |
| VENITURI TOTALE | 126.993.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 113.467.728 |
| Profitul brut | 13.525.730 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.877.188 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 168 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.862.179 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.319.784 |
| Stocuri | 21.395.026 |
| Creante | 9.688.344 |
| Casa si conturi la banci | 236.414 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 688 |
| DATORII | 43.200.070 |
| VENITURI IN AVANS | 8.204.460 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.778.121 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 101.805.589 |
| VENITURI TOTALE | 108.082.471 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.746.871 |
| Profitul brut | 7.335.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.339.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.882.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.192.418 |
| Stocuri | 23.974.375 |
| Creante | 8.144.245 |
| Casa si conturi la banci | 73.798 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 51.462.534 |
| VENITURI IN AVANS | 10.173.882 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.438.212 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 80.801.481 |
| VENITURI TOTALE | 92.858.482 |
| CHELTUIELI TOTALE | 86.392.630 |
| Profitul brut | 6.465.852 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.586.730 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.014.682 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.312.437 |
| Stocuri | 22.142.947 |
| Creante | 13.109.466 |
| Casa si conturi la banci | 60.024 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 51.984.877 |
| VENITURI IN AVANS | 8.063.251 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.278.991 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 65.950.376 |
| VENITURI TOTALE | 74.485.653 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.278.481 |
| Profitul brut | 6.207.172 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.376.723 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 161 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.846.472 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.689.407 |
| Stocuri | 12.487.894 |
| Creante | 10.186.057 |
| Casa si conturi la banci | 15.456 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 35.827.884 |
| VENITURI IN AVANS | 9.805.727 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.902.268 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 50.497.099 |
| VENITURI TOTALE | 53.594.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 47.752.602 |
| Profitul brut | 5.842.280 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.050.786 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 136 |