DEXION STORAGE SOLUTIONS SRL
| Denumire | DEXION STORAGE SOLUTIONS SRL |
| CUI | 17049238 |
| Nr. Reg. Com. | J08/2993/2004 |
| EUID | ROONRC.J08/2993/2004 |
| CAEN | 2511 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-12-17 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SCHWAGER GERHARD | - | Germania |
| CALVO MOREIRA JESUS | - | Spania |
| RODRIGUEZ CUESTA SERGIO | - | Spania |
| STAVROSITU SIMONA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 198 684 433 | -11 502 078 | 31 309 281 | 20 481 733 | 69 999 413 | 53 338 092 | 368 |
| 2024 | 207 600 833 | 7 166 063 | 32 866 567 | 21 126 721 | 81 719 430 | 64 840 170 | 372 |
| 2023 | 241 387 778 | 11 384 987 | 30 146 262 | 20 687 085 | 73 236 178 | 57 674 107 | 380 |
| 2022 | 296 393 051 | 8 294 065 | 51 734 453 | 21 117 890 | 82 731 782 | 46 289 120 | 418 |
| 2021 | 239 530 053 | 4 678 645 | 68 745 637 | 18 472 980 | 90 867 664 | 38 017 118 | 408 |
| 2020 | 147 649 641 | 1 851 813 | 48 463 022 | 26 005 673 | 58 269 920 | 33 341 199 | 382 |
| 2019 | 162 461 426 | 4 756 565 | 44 311 985 | 26 258 697 | 51 326 868 | 31 489 387 | 415 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises198 684 433 lei
-4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DEXION STORAGE SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2511 Rev. 2 (echivalent: 2511 Rev. 1, 2511 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice |
| Descriere Activitate | Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Braşov , domeniul 2511: Fabricarea pneurilor și a camerelor de aer
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DEXION STORAGE SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DEXION STORAGE SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DEXION STORAGE SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.126.721 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 81.719.430 |
| Stocuri | 29.869.774 |
| Creante | 46.186.967 |
| Casa si conturi la banci | 5.662.689 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 845.604 |
| DATORII | 32.866.567 |
| VENITURI IN AVANS | 18.550 |
| PROVIZIOANE | 5.966.468 |
| CAPITALURI - TOTAL | 64.840.170 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 207.600.833 |
| VENITURI TOTALE | 205.703.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 197.661.080 |
| Profitul brut | 8.042.043 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.166.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 372 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.687.085 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 73.236.178 |
| Stocuri | 27.424.880 |
| Creante | 35.360.598 |
| Casa si conturi la banci | 10.450.700 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 792.240 |
| DATORII | 30.146.262 |
| VENITURI IN AVANS | 180.498 |
| PROVIZIOANE | 6.714.636 |
| CAPITALURI - TOTAL | 57.674.107 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 241.387.778 |
| VENITURI TOTALE | 231.887.048 |
| CHELTUIELI TOTALE | 218.580.868 |
| Profitul brut | 13.306.180 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.384.987 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 380 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.117.890 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 82.731.782 |
| Stocuri | 46.643.507 |
| Creante | 28.908.896 |
| Casa si conturi la banci | 7.179.379 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 629.182 |
| DATORII | 51.734.453 |
| VENITURI IN AVANS | 1.321.092 |
| PROVIZIOANE | 5.134.189 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.289.120 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 296.393.051 |
| VENITURI TOTALE | 295.510.520 |
| CHELTUIELI TOTALE | 284.844.343 |
| Profitul brut | 10.666.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.294.065 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 418 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.472.980 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 90.867.664 |
| Stocuri | 55.816.960 |
| Creante | 32.349.944 |
| Casa si conturi la banci | 2.700.760 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 947.565 |
| DATORII | 68.745.637 |
| VENITURI IN AVANS | 98.895 |
| PROVIZIOANE | 3.426.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.017.118 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 239.530.053 |
| VENITURI TOTALE | 243.396.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 236.205.211 |
| Profitul brut | 7.191.638 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.678.645 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 408 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.005.673 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.269.920 |
| Stocuri | 18.803.130 |
| Creante | 34.221.218 |
| Casa si conturi la banci | 5.245.572 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 260.740 |
| DATORII | 48.463.022 |
| VENITURI IN AVANS | 96.202 |
| PROVIZIOANE | 2.635.910 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.341.199 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 147.649.641 |
| VENITURI TOTALE | 144.426.784 |
| CHELTUIELI TOTALE | 141.531.901 |
| Profitul brut | 2.894.883 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.851.813 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 382 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.258.697 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.326.868 |
| Stocuri | 14.702.102 |
| Creante | 33.589.240 |
| Casa si conturi la banci | 3.035.526 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 543.873 |
| DATORII | 44.311.985 |
| VENITURI IN AVANS | 85.888 |
| PROVIZIOANE | 2.242.178 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.489.387 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 162.461.426 |
| VENITURI TOTALE | 160.155.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 153.634.800 |
| Profitul brut | 6.520.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.756.565 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 415 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.546.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.587.732 |
| Stocuri | 16.998.232 |
| Creante | 27.212.892 |
| Casa si conturi la banci | 1.376.608 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 552.128 |
| DATORII | 43.193.546 |
| VENITURI IN AVANS | 123.184 |
| PROVIZIOANE | 1.637.072 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.732.821 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 150.080.271 |
| VENITURI TOTALE | 150.109.834 |
| CHELTUIELI TOTALE | 141.782.180 |
| Profitul brut | 8.327.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.803.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 398 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.042.506 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.539.882 |
| Stocuri | 17.024.161 |
| Creante | 20.571.875 |
| Casa si conturi la banci | 1.943.846 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 431.928 |
| DATORII | 43.979.453 |
| VENITURI IN AVANS | 6.027 |
| PROVIZIOANE | 360.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.668.565 |
| Capital subscris varsat | 6.970.160 |
| Cifra de afaceri neta | 140.314.243 |
| VENITURI TOTALE | 143.488.179 |
| CHELTUIELI TOTALE | 137.420.675 |
| Profitul brut | 6.067.504 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.729.389 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 387 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.146.559 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.287.681 |
| Stocuri | 8.676.761 |
| Creante | 19.149.985 |
| Casa si conturi la banci | 1.460.935 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 492.732 |
| DATORII | 37.843.140 |
| VENITURI IN AVANS | 1.554 |
| PROVIZIOANE | 343.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.738.878 |
| Capital subscris varsat | 6.970.150 |
| Cifra de afaceri neta | 104.718.248 |
| VENITURI TOTALE | 108.103.702 |
| CHELTUIELI TOTALE | 104.401.406 |
| Profitul brut | 3.702.296 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.642.812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 350 |