TESANO SRL – CUI 17004341
Pe scurt
TESANO SRL are CUI 17004341, număr de înregistrare J2004001244337 și sediul în Municipiul Suceava, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4644 – Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.242.190 lei, un profit net de 1.174.811 lei și un număr mediu de 38 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TESANO SRL |
| CUI | 17004341 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001244337 |
| EUID | ROONRC.J33/1244/2004 |
| CAEN | 4644 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-12-03 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 242 190 | 1 174 811 | 4 400 859 | 5 848 364 | 6 136 791 | 7 656 527 | 38 |
| 2024 | 28 604 916 | 1 506 270 | 4 719 045 | 5 506 611 | 6 298 061 | 7 153 935 | 36 |
| 2023 | 26 161 605 | 1 636 485 | 4 250 703 | 1 531 854 | 8 995 019 | 6 338 973 | 35 |
| 2022 | 22 991 280 | 1 641 560 | 2 087 874 | 1 376 655 | 6 371 422 | 5 714 451 | 33 |
| 2021 | 19 850 364 | 1 298 081 | 1 741 633 | 1 494 809 | 4 700 563 | 4 503 233 | 36 |
| 2020 | 17 077 059 | 1 123 600 | 2 195 465 | 1 067 888 | 5 187 124 | 4 141 994 | 31 |
| 2019 | 15 194 928 | 822 282 | 1 700 846 | 1 212 017 | 4 246 225 | 3 833 127 | 32 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 242 190 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TESANO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4644 Rev. 2 (echivalent: 4644 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4644: Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 23 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BOEHRINGER INGELHEIM RCV GMBH & CO KG VIENA SUCURSALA BUCURESTI – locul 19, 699,32 mil. lei, Bucureşti
- AGROPEC DIONIS SRL – locul 19, 296,77 mil. lei, Alba
- REHAU POLYMER SRL – locul 19, 279,89 mil. lei, Ilfov
- KREDIANIS SRL – locul 19, 267,44 mil. lei, Vaslui
- FERTIL STAR S.R.L. – locul 19, 251,43 mil. lei, Iaşi
- EURO TEHNO GROUP SRL – locul 19, 229,77 mil. lei, Argeş
- WORLD COMM TRADING GFZ SRL – locul 19, 227,95 mil. lei, Bucureşti
- COMISION TRADE SRL – locul 19, 210,44 mil. lei, Brăila
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TESANO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TESANO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TESANO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.506.611 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.298.061 |
| Stocuri | 1.872.677 |
| Creante | 2.396.590 |
| Casa si conturi la banci | 928.794 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.933 |
| DATORII | 4.719.045 |
| VENITURI IN AVANS | 5.625 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.153.935 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 28.604.916 |
| VENITURI TOTALE | 30.622.470 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.879.593 |
| Profitul brut | 1.742.877 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.506.270 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.531.854 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.995.019 |
| Stocuri | 1.698.730 |
| Creante | 2.405.799 |
| Casa si conturi la banci | 1.552.148 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.428 |
| DATORII | 4.250.703 |
| VENITURI IN AVANS | 14.625 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.338.973 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 26.161.605 |
| VENITURI TOTALE | 27.918.099 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.026.670 |
| Profitul brut | 1.891.429 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.636.485 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.376.655 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.371.422 |
| Stocuri | 1.482.830 |
| Creante | 1.905.315 |
| Casa si conturi la banci | 1.403.587 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.902 |
| DATORII | 2.087.874 |
| VENITURI IN AVANS | 23.654 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.714.451 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 22.991.280 |
| VENITURI TOTALE | 24.583.979 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.689.968 |
| Profitul brut | 1.894.011 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.641.560 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.494.809 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.700.563 |
| Stocuri | 1.198.267 |
| Creante | 1.553.153 |
| Casa si conturi la banci | 1.445.538 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.119 |
| DATORII | 1.741.633 |
| VENITURI IN AVANS | 32.625 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.503.233 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.850.364 |
| VENITURI TOTALE | 20.893.875 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.338.783 |
| Profitul brut | 1.555.092 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.298.081 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.067.888 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.187.124 |
| Stocuri | 899.195 |
| Creante | 1.114.763 |
| Casa si conturi la banci | 3.173.166 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.447 |
| DATORII | 2.195.465 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.141.994 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.077.059 |
| VENITURI TOTALE | 17.867.674 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.553.318 |
| Profitul brut | 1.314.356 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.123.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.212.017 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.246.225 |
| Stocuri | 968.306 |
| Creante | 1.419.787 |
| Casa si conturi la banci | 1.352.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.047 |
| DATORII | 1.700.846 |
| VENITURI IN AVANS | 7.316 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.833.127 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.194.928 |
| VENITURI TOTALE | 15.871.558 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.898.418 |
| Profitul brut | 973.140 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 822.282 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.275.153 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.403.843 |
| Stocuri | 828.404 |
| Creante | 1.329.516 |
| Casa si conturi la banci | 1.245.923 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.152 |
| DATORII | 1.535.243 |
| VENITURI IN AVANS | 17.065 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.210.840 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.215.288 |
| VENITURI TOTALE | 12.671.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.134.250 |
| Profitul brut | 536.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 449.136 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.343.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.229.357 |
| Stocuri | 1.149.620 |
| Creante | 1.197.898 |
| Casa si conturi la banci | 881.839 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 88.237 |
| DATORII | 1.767.149 |
| VENITURI IN AVANS | 26.814 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.866.964 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.617.429 |
| VENITURI TOTALE | 12.122.606 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.580.761 |
| Profitul brut | 541.845 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 452.852 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.414.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.782.419 |
| Stocuri | 898.855 |
| Creante | 1.138.115 |
| Casa si conturi la banci | 745.449 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 101.421 |
| DATORII | 1.623.226 |
| VENITURI IN AVANS | 36.563 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.638.356 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.591.452 |
| VENITURI TOTALE | 12.198.532 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.562.679 |
| Profitul brut | 635.853 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 526.340 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |