ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.
| Denumire | ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 16945442 |
| Nr. Reg. Com. | J2004018677403 |
| EUID | ROONRC.J40/18677/2004 |
| CAEN | 7311 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-11-16 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETCU MARIAN | - | România |
| DODAN LAURENŢIU-GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 206 296 532 | -2 363 262 | 80 965 674 | 3 822 307 | 74 594 051 | -2 532 714 | 10 |
| 2024 | 307 898 799 | 91 016 | 97 772 902 | 3 846 908 | 93 839 427 | -169 452 | 36 |
| 2023 | 345 749 893 | -318 163 | 125 797 804 | 3 890 034 | 121 991 965 | -260 468 | 54 |
| 2022 | 318 880 079 | 7 480 001 | 121 595 444 | 3 952 256 | 126 459 043 | 7 537 696 | 56 |
| 2021 | 275 418 825 | 6 306 040 | 106 615 663 | 3 889 981 | 111 440 485 | 6 363 735 | 48 |
| 2020 | 219 630 907 | 5 542 974 | 97 984 427 | 3 882 882 | 106 061 255 | 10 173 727 | 47 |
| 2019 | 219 469 610 | 7 306 133 | 82 082 004 | 3 941 169 | 90 686 569 | 11 936 886 | 47 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises206 296 532 lei
-33%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 7311 Rev. 2 (echivalent: 7311 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități ale agențiilor de publicitate |
| Descriere Activitate | Activități ale agențiilor de publicitate |
| Cod CAEN principal | 73 Activități ale agențiilor de publicitate |
| Descriere activitate (principal) | Publicitate și activități de studiere a pieței |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 7311: Activități ale agențiilor de publicitate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.846.908 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 93.839.427 |
| Creante | 74.230.016 |
| Casa si conturi la banci | 19.609.411 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.638 |
| DATORII | 97.772.902 |
| VENITURI IN AVANS | 4.192 |
| PROVIZIOANE | 196.331 |
| CAPITALURI - TOTAL | -169.452 |
| Capital subscris varsat | 48.024 |
| Cifra de afaceri neta | 307.898.799 |
| VENITURI TOTALE | 311.623.613 |
| CHELTUIELI TOTALE | 308.359.086 |
| Profitul brut | 3.264.527 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 91.016 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.890.034 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 121.991.965 |
| Creante | 109.375.545 |
| Casa si conturi la banci | 12.616.420 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.253 |
| DATORII | 125.797.804 |
| VENITURI IN AVANS | 89.467 |
| PROVIZIOANE | 372.449 |
| CAPITALURI - TOTAL | -260.468 |
| Capital subscris varsat | 48.024 |
| Cifra de afaceri neta | 345.749.893 |
| VENITURI TOTALE | 347.047.038 |
| CHELTUIELI TOTALE | 347.365.201 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 318.163 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 318.163 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.952.256 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 126.459.043 |
| Creante | 93.884.324 |
| Casa si conturi la banci | 32.574.719 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 74.610 |
| DATORII | 121.595.444 |
| VENITURI IN AVANS | 940.156 |
| PROVIZIOANE | 412.613 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.537.696 |
| Capital subscris varsat | 48.024 |
| Cifra de afaceri neta | 318.880.079 |
| VENITURI TOTALE | 325.898.323 |
| CHELTUIELI TOTALE | 318.117.177 |
| Profitul brut | 7.781.146 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.480.001 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.889.981 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 111.440.485 |
| Creante | 84.871.587 |
| Casa si conturi la banci | 26.568.898 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.027 |
| DATORII | 106.615.663 |
| VENITURI IN AVANS | 2.108.385 |
| PROVIZIOANE | 312.710 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.363.735 |
| Capital subscris varsat | 48.024 |
| Cifra de afaceri neta | 275.418.825 |
| VENITURI TOTALE | 281.555.574 |
| CHELTUIELI TOTALE | 275.052.610 |
| Profitul brut | 6.502.964 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.306.040 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.882.882 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 106.061.255 |
| Stocuri | 5.016 |
| Creante | 81.731.320 |
| Casa si conturi la banci | 24.324.919 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 890.010 |
| DATORII | 97.984.427 |
| VENITURI IN AVANS | 2.393.348 |
| PROVIZIOANE | 282.645 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.173.727 |
| Capital subscris varsat | 3.858.894 |
| Cifra de afaceri neta | 219.630.907 |
| VENITURI TOTALE | 225.193.993 |
| CHELTUIELI TOTALE | 219.479.132 |
| Profitul brut | 5.714.861 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.542.974 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.941.169 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 90.686.569 |
| Stocuri | 17.977 |
| Creante | 60.599.125 |
| Casa si conturi la banci | 30.069.467 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.247.915 |
| DATORII | 82.082.004 |
| VENITURI IN AVANS | 2.536.493 |
| PROVIZIOANE | 320.270 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.936.886 |
| Capital subscris varsat | 3.858.894 |
| Cifra de afaceri neta | 219.469.610 |
| VENITURI TOTALE | 224.937.223 |
| CHELTUIELI TOTALE | 217.121.307 |
| Profitul brut | 7.815.916 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.306.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.555.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 79.567.253 |
| Creante | 60.108.455 |
| Casa si conturi la banci | 19.458.798 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 182.025 |
| DATORII | 74.536.165 |
| VENITURI IN AVANS | 126.167 |
| PROVIZIOANE | 329.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.313.378 |
| Capital subscris varsat | 3.858.894 |
| Cifra de afaceri neta | 177.013.035 |
| VENITURI TOTALE | 181.635.870 |
| CHELTUIELI TOTALE | 176.976.674 |
| Profitul brut | 4.659.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.637.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.338.926 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 80.635.256 |
| Creante | 55.896.805 |
| Casa si conturi la banci | 24.738.451 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.386 |
| DATORII | 75.381.601 |
| VENITURI IN AVANS | 344.086 |
| PROVIZIOANE | 329.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.016.322 |
| Capital subscris varsat | 3.858.894 |
| Cifra de afaceri neta | 151.720.035 |
| VENITURI TOTALE | 157.199.810 |
| CHELTUIELI TOTALE | 152.368.407 |
| Profitul brut | 4.831.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.801.399 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.378.922 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.565.787 |
| Creante | 42.780.621 |
| Casa si conturi la banci | 17.785.166 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 193.755 |
| DATORII | 56.094.752 |
| VENITURI IN AVANS | 47.514 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.996.198 |
| Capital subscris varsat | 3.858.853 |
| Cifra de afaceri neta | 138.726.058 |
| VENITURI TOTALE | 142.781.610 |
| CHELTUIELI TOTALE | 138.405.427 |
| Profitul brut | 4.376.183 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.291.897 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |