BADER ROMANIA S.R.L.
| Denumire | BADER ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 16853918 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001760026 |
| EUID | ROONRC.J2004001760026 |
| CAEN | 1392 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-10-18 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BURCĂ LUCIAN-CĂLIN | - | România |
| BADER THOMAS CHRISTOF | - | Germania |
| OESER ERNST FLORIAN | - | Germania |
| SPITERI KENNETH | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 268 305 677 | -23 397 726 | 102 755 872 | 45 051 772 | 55 069 211 | 1 159 973 | 721 |
| 2024 | 297 094 673 | -8 235 747 | 60 865 196 | 40 542 857 | 48 141 287 | 24 557 741 | 805 |
| 2023 | 373 201 072 | -10 390 182 | 100 762 841 | 37 537 975 | 98 783 691 | 31 129 424 | 814 |
| 2022 | 332 143 143 | 16 582 755 | 94 195 805 | 39 521 767 | 98 599 151 | 41 499 563 | 790 |
| 2021 | 234 773 809 | -748 307 | 80 734 561 | 42 622 276 | 62 231 232 | 24 916 808 | 674 |
| 2020 | 359 148 338 | -755 887 | 72 853 624 | 42 431 573 | 55 011 912 | 25 500 867 | 1 079 |
| 2019 | 503 196 670 | 7 254 714 | 95 620 882 | 45 179 535 | 75 745 350 | 26 256 754 | 1 447 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises268 305 677 lei
-10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BADER ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1392 Rev. 2 (echivalent: 1392 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) |
| Descriere Activitate | Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) |
| Cod CAEN principal | 13 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor textile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Arad , domeniul 1392: Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BADER ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BADER ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BADER ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.542.857 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.141.287 |
| Stocuri | 29.347.531 |
| Creante | 13.121.866 |
| Casa si conturi la banci | 2.299.885 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 361.015 |
| DATORII | 60.865.196 |
| PROVIZIOANE | 3.622.222 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.557.741 |
| Capital subscris varsat | 5.400 |
| Cifra de afaceri neta | 297.094.673 |
| VENITURI TOTALE | 303.473.498 |
| CHELTUIELI TOTALE | 308.703.698 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.230.200 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.235.747 |
| Numar mediu de salariati | 805 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.537.975 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 98.783.691 |
| Stocuri | 34.142.122 |
| Creante | 59.846.397 |
| Casa si conturi la banci | 4.795.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 983.904 |
| DATORII | 100.762.841 |
| PROVIZIOANE | 5.413.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.129.424 |
| Capital subscris varsat | 5.400 |
| Cifra de afaceri neta | 373.201.072 |
| VENITURI TOTALE | 414.255.084 |
| CHELTUIELI TOTALE | 424.645.266 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.390.182 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.390.182 |
| Numar mediu de salariati | 814 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.521.767 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 98.599.151 |
| Stocuri | 30.556.098 |
| Creante | 61.455.918 |
| Casa si conturi la banci | 6.587.135 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.387.705 |
| DATORII | 94.195.805 |
| PROVIZIOANE | 3.813.255 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.499.563 |
| Capital subscris varsat | 5.400 |
| Cifra de afaceri neta | 332.143.143 |
| VENITURI TOTALE | 352.270.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 335.688.184 |
| Profitul brut | 16.582.755 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.582.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 790 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.179.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 75.745.350 |
| Stocuri | 53.161.214 |
| Creante | 18.488.528 |
| Casa si conturi la banci | 4.095.608 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.297.942 |
| DATORII | 95.620.882 |
| VENITURI IN AVANS | 441.562 |
| PROVIZIOANE | 903.629 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.256.754 |
| Capital subscris varsat | 5.400 |
| Cifra de afaceri neta | 503.196.670 |
| VENITURI TOTALE | 453.955.186 |
| CHELTUIELI TOTALE | 446.700.472 |
| Profitul brut | 7.254.714 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.254.714 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.447 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.063.241 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 87.084.670 |
| Stocuri | 60.223.714 |
| Creante | 24.324.998 |
| Casa si conturi la banci | 2.535.958 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.955.335 |
| DATORII | 151.007.355 |
| VENITURI IN AVANS | 1.280.035 |
| PROVIZIOANE | 1.705.272 |
| CAPITALURI - TOTAL | -12.889.416 |
| Capital subscris varsat | 4.400 |
| Cifra de afaceri neta | 411.776.558 |
| VENITURI TOTALE | 415.471.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 421.801.910 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.330.398 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.330.398 |
| Numar mediu de salariati | 1.500 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.903.100 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.801.023 |
| Stocuri | 62.340.868 |
| Creante | 22.434.719 |
| Casa si conturi la banci | 1.025.436 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.024.405 |
| DATORII | 141.369.684 |
| PROVIZIOANE | 1.917.862 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.559.018 |
| Capital subscris varsat | 3.400 |
| Cifra de afaceri neta | 452.091.176 |
| VENITURI TOTALE | 453.881.218 |
| CHELTUIELI TOTALE | 502.795.904 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.914.686 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 48.914.686 |
| Numar mediu de salariati | 1.847 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.488.914 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 122.276.384 |
| Stocuri | 67.146.543 |
| Creante | 53.774.552 |
| Casa si conturi la banci | 1.355.289 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 113.485 |
| DATORII | 129.999.360 |
| PROVIZIOANE | 3.119.004 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.760.419 |
| Capital subscris varsat | 500 |
| Cifra de afaceri neta | 396.157.416 |
| VENITURI TOTALE | 403.289.034 |
| CHELTUIELI TOTALE | 442.027.088 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 38.738.054 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 38.738.054 |
| Numar mediu de salariati | 1.592 |