CARGO TRANS VAGON SA
| Denumire | CARGO TRANS VAGON SA |
| CUI | 16413550 |
| Nr. Reg. Com. | J2004007639409 |
| EUID | ROONRC.J2004007639409 |
| CAEN | 4920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-05-12 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BĂRBULESCU RALUCA LIVIA | - | România |
| CARANICA CRISTINA-NICOLETA | - | România |
| BĂRBULESCU LUCICA | - | România |
| CIOTU CONSTANTIN | - | România |
| STOICUŢ ANA-DELIA-AURELIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 61 589 067 | -14 443 926 | 50 747 263 | 66 286 011 | 7 167 118 | 22 562 574 | 175 |
| 2024 | 92 968 112 | -13 499 456 | 39 967 620 | 72 841 991 | 4 118 989 | 37 006 500 | 197 |
| 2023 | 114 691 012 | 7 207 059 | 32 512 065 | 75 550 400 | 9 015 486 | 50 505 956 | 222 |
| 2022 | 81 198 533 | 1 341 220 | 30 847 523 | 66 872 184 | 7 170 213 | 43 298 896 | 232 |
| 2021 | 78 054 754 | 7 407 640 | 37 653 259 | 66 010 394 | 6 697 362 | 35 189 677 | 211 |
| 2020 | 61 538 806 | -3 227 005 | 37 199 685 | 60 199 667 | 4 633 338 | 27 782 036 | 214 |
| 2019 | 63 743 238 | -2 338 780 | 27 115 416 | 46 278 066 | 8 507 200 | 28 159 041 | 206 |
| 2018 | 54 523 246 | -874 280 | 27 221 296 | — | — | — | 159 |
| 2017 | 55 316 741 | 2 127 750 | 21 322 750 | — | — | — | 165 |
Statistics
Commercial networks and enterprises61 589 067 lei
-34%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CARGO TRANS VAGON SA”
| Cod CAEN preponderent | 4920 Rev. 2 (echivalent: 4920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4920: Transporturi de marfă pe calea ferată
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CARGO TRANS VAGON SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CARGO TRANS VAGON SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CARGO TRANS VAGON SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 72.841.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.118.989 |
| Stocuri | 631.750 |
| Creante | 3.449.143 |
| Casa si conturi la banci | 38.096 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.470 |
| DATORII | 39.967.620 |
| VENITURI IN AVANS | 36.330 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.006.500 |
| Capital subscris varsat | 41.518.000 |
| Cifra de afaceri neta | 92.968.112 |
| VENITURI TOTALE | 96.449.577 |
| CHELTUIELI TOTALE | 109.949.033 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.499.456 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.499.456 |
| Numar mediu de salariati | 197 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 75.550.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.015.486 |
| Stocuri | 1.048.266 |
| Creante | 7.888.190 |
| Casa si conturi la banci | 79.030 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.929 |
| DATORII | 32.512.065 |
| VENITURI IN AVANS | 1.625.794 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.505.956 |
| Capital subscris varsat | 41.518.000 |
| Cifra de afaceri neta | 114.691.012 |
| VENITURI TOTALE | 117.061.743 |
| CHELTUIELI TOTALE | 108.549.250 |
| Profitul brut | 8.512.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.207.059 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 222 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.872.184 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.170.213 |
| Stocuri | 693.665 |
| Creante | 6.277.170 |
| Casa si conturi la banci | 199.378 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.721 |
| DATORII | 30.847.523 |
| VENITURI IN AVANS | 2.699 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.298.896 |
| Capital subscris varsat | 41.518.000 |
| Cifra de afaceri neta | 81.198.533 |
| VENITURI TOTALE | 84.334.431 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.657.939 |
| Profitul brut | 1.676.492 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.341.220 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 232 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.010.394 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.697.362 |
| Stocuri | 642.735 |
| Creante | 5.991.188 |
| Casa si conturi la banci | 63.439 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 135.180 |
| DATORII | 37.653.259 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.189.677 |
| Capital subscris varsat | 34.750.000 |
| Cifra de afaceri neta | 78.054.754 |
| VENITURI TOTALE | 91.820.594 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.412.954 |
| Profitul brut | 7.407.640 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.407.640 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 211 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 60.199.667 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.633.338 |
| Stocuri | 382.558 |
| Creante | 4.167.322 |
| Casa si conturi la banci | 83.458 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 148.716 |
| DATORII | 37.199.685 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.782.036 |
| Capital subscris varsat | 34.750.000 |
| Cifra de afaceri neta | 61.538.806 |
| VENITURI TOTALE | 63.848.540 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.075.545 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.227.005 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.227.005 |
| Numar mediu de salariati | 214 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.278.066 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.507.200 |
| Stocuri | 349.428 |
| Creante | 7.244.041 |
| Casa si conturi la banci | 913.731 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 489.191 |
| DATORII | 27.115.416 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.159.041 |
| Capital subscris varsat | 31.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.743.238 |
| VENITURI TOTALE | 65.651.208 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.989.988 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.338.780 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.338.780 |
| Numar mediu de salariati | 206 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.218.833 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.822.550 |
| Stocuri | 201.496 |
| Creante | 5.995.249 |
| Casa si conturi la banci | 625.805 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 677.734 |
| DATORII | 27.221.296 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.497.821 |
| Capital subscris varsat | 31.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 54.523.246 |
| VENITURI TOTALE | 56.526.028 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.400.308 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 874.280 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 874.280 |
| Numar mediu de salariati | 159 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.363.606 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.245.617 |
| Stocuri | 188.983 |
| Creante | 7.033.410 |
| Casa si conturi la banci | 23.224 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.085.627 |
| DATORII | 21.322.750 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.372.100 |
| Capital subscris varsat | 31.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 55.316.741 |
| VENITURI TOTALE | 56.757.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.629.705 |
| Profitul brut | 2.127.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.127.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.730.353 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.199.932 |
| Stocuri | 189.025 |
| Creante | 2.901.921 |
| Casa si conturi la banci | 108.986 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 795.705 |
| DATORII | 18.481.639 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.244.351 |
| Capital subscris varsat | 31.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 46.556.223 |
| VENITURI TOTALE | 47.023.038 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.962.025 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.938.987 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.938.987 |
| Numar mediu de salariati | 164 |