COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA FABRICA DE ARME CUGIR S.A.
| Denumire | COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA FABRICA DE ARME CUGIR S.A. |
| CUI | 16368506 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000435013 |
| EUID | ROONRC.J2004000435013 |
| CAEN | 2530 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-04-22 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TAMAS-SZORA ATILA | - | România |
| BĂDIȚĂ DANIELA | - | România |
| MICACIU ALEXANDRU CĂTĂLIN | - | România |
| ȘENDRONI AUREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 60 053 552 | 154 831 | 108 312 039 | 19 059 922 | 205 128 384 | 110 060 515 | 711 |
| 2024 | 48 576 751 | -12 799 878 | 75 976 323 | 12 966 987 | 174 084 870 | 105 609 678 | 769 |
| 2023 | 71 345 582 | -11 999 666 | 70 581 681 | 14 092 268 | 162 854 757 | 100 452 226 | 818 |
| 2022 | 83 784 379 | 6 323 875 | 68 250 073 | 14 311 006 | 172 631 522 | 112 451 892 | 841 |
| 2021 | 66 005 658 | -1 121 653 | 71 957 000 | 14 078 820 | 47 676 767 | -15 619 466 | 853 |
| 2020 | 44 141 211 | -7 456 030 | 68 676 331 | 15 401 554 | 43 531 949 | -14 497 813 | 894 |
| 2019 | 64 254 003 | 518 769 | 48 776 051 | 16 409 070 | 29 848 740 | -6 835 748 | 932 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises60 053 552 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA FABRICA DE ARME CUGIR S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 2530 Rev. 2 (echivalent: 2530 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală) |
| Descriere Activitate | Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală) |
| Cod CAEN principal | 25 Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală) |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Alba , domeniul 2530: Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA FABRICA DE ARME CUGIR S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA FABRICA DE ARME CUGIR S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COMPANIA NAŢIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREŞTI FILIALA SOCIETATEA FABRICA DE ARME CUGIR S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.966.987 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 174.084.870 |
| Stocuri | 24.767.930 |
| Creante | 12.482.878 |
| Casa si conturi la banci | 136.834.062 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.827 |
| DATORII | 75.976.323 |
| PROVIZIOANE | 5.470.683 |
| CAPITALURI - TOTAL | 105.609.678 |
| Capital subscris varsat | 149.650.058 |
| Cifra de afaceri neta | 48.576.751 |
| VENITURI TOTALE | 69.343.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.143.817 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.799.878 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.799.878 |
| Numar mediu de salariati | 769 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.092.268 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 162.854.757 |
| Stocuri | 28.115.887 |
| Creante | 14.061.490 |
| Casa si conturi la banci | 120.677.380 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.994 |
| DATORII | 70.581.681 |
| PROVIZIOANE | 5.917.112 |
| CAPITALURI - TOTAL | 100.452.226 |
| Capital subscris varsat | 133.650.058 |
| Cifra de afaceri neta | 71.345.582 |
| VENITURI TOTALE | 80.293.306 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.292.972 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.999.666 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.999.666 |
| Numar mediu de salariati | 818 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.311.006 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 172.631.522 |
| Stocuri | 27.713.994 |
| Creante | 23.001.399 |
| Casa si conturi la banci | 121.916.129 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.441 |
| DATORII | 68.250.073 |
| PROVIZIOANE | 6.246.004 |
| CAPITALURI - TOTAL | 112.451.892 |
| Capital subscris varsat | 13.650.058 |
| Cifra de afaceri neta | 83.784.379 |
| VENITURI TOTALE | 98.449.946 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.906.372 |
| Profitul brut | 7.543.574 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.323.875 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 841 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.409.070 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.848.740 |
| Stocuri | 18.501.135 |
| Creante | 9.244.230 |
| Casa si conturi la banci | 2.103.375 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.464 |
| DATORII | 48.776.051 |
| PROVIZIOANE | 4.319.971 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.835.748 |
| Capital subscris varsat | 12.310.058 |
| Cifra de afaceri neta | 64.254.003 |
| VENITURI TOTALE | 71.537.646 |
| CHELTUIELI TOTALE | 70.754.012 |
| Profitul brut | 783.634 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 518.769 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 932 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.734.989 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.747.066 |
| Stocuri | 18.368.004 |
| Creante | 11.203.507 |
| Casa si conturi la banci | 2.175.555 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.461 |
| DATORII | 51.260.286 |
| VENITURI IN AVANS | 553.037 |
| PROVIZIOANE | 4.319.970 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.648.777 |
| Capital subscris varsat | 9.770.573 |
| Cifra de afaceri neta | 62.948.308 |
| VENITURI TOTALE | 69.641.971 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.483.736 |
| Profitul brut | 2.158.235 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.497.714 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 919 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.578.209 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.424.172 |
| Stocuri | 21.298.907 |
| Creante | 11.983.226 |
| Casa si conturi la banci | 142.039 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.767 |
| DATORII | 57.364.496 |
| VENITURI IN AVANS | 614.486 |
| PROVIZIOANE | 4.102.657 |
| CAPITALURI - TOTAL | -15.071.491 |
| Capital subscris varsat | 9.770.573 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 54.712.512 |
| VENITURI TOTALE | 66.641.226 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.972.869 |
| Profitul brut | 4.668.357 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.910.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 897 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.223.892 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.317.226 |
| Stocuri | 13.553.434 |
| Creante | 28.177.199 |
| Casa si conturi la banci | 586.593 |
| DATORII | 68.620.732 |
| PROVIZIOANE | 5.919.027 |
| CAPITALURI - TOTAL | -18.998.641 |
| Capital subscris varsat | 9.770.573 |
| Cifra de afaceri neta | 66.989.129 |
| VENITURI TOTALE | 76.462.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | -9.136.239 |
| Profitul brut | 85.598.704 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 84.828.531 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 898 |