LIFE IS HARD S.A.
| Denumire | LIFE IS HARD S.A. |
| CUI | 16336490 |
| Nr. Reg. Com. | J12/1403/2004 |
| EUID | ROONRC.J2004001403121 |
| CAEN | 6210 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-04-15 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CHIȘ IOAN CĂTĂLIN | - | România |
| GHIMAN OVIDIU MARIUS | - | România |
| MAIOREANU OANA SÂNZIANA | - | România |
| NISTOR AUREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26 922 863 | -20 666 530 | 16 747 458 | — | — | — | 87 |
| 2024 | 26 385 838 | 507 750 | 18 517 619 | 48 564 901 | 31 422 881 | 47 668 115 | 110 |
| 2023 | 30 556 248 | 6 363 342 | 10 538 742 | 44 878 042 | 29 492 758 | 48 462 399 | 128 |
| 2022 | 25 112 026 | 4 600 143 | 8 025 734 | 39 714 141 | 26 079 457 | 42 374 046 | 128 |
| 2021 | 21 507 396 | 3 555 479 | 15 000 875 | 33 218 050 | 26 171 258 | 29 937 008 | 115 |
| 2020 | 7 196 206 | 1 087 082 | 2 537 094 | 7 006 121 | 2 736 406 | 5 059 986 | 26 |
| 2019 | 5 375 343 | 1 420 822 | 1 499 588 | 5 416 007 | 2 728 033 | 4 254 199 | 22 |
| 2018 | 4 924 861 | 348 615 | 1 039 704 | 3 092 204 | 1 152 163 | 2 856 503 | 14 |
| 2017 | 3 854 446 | 458 306 | 943 396 | 2 241 761 | 2 146 756 | 2 489 527 | 14 |
| 2016 | 4 639 907 | 501 005 | 701 643 | 1 758 080 | 991 976 | 2 052 307 | 14 |
Statistics
Commercial networks and enterprises26 922 863 lei
2%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LIFE IS HARD S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 6210 Rev. 0 (echivalent: 6210 Rev. 1, 6210 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi aeriene dupa grafic |
| Descriere Activitate | Transporturi aeriene dupa grafic |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LIFE IS HARD S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LIFE IS HARD S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LIFE IS HARD S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.564.901 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.422.881 |
| Stocuri | 298.257 |
| Creante | 15.079.237 |
| Casa si conturi la banci | 16.045.387 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 932.789 |
| DATORII | 18.517.619 |
| VENITURI IN AVANS | 14.057.272 |
| PROVIZIOANE | 677.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.668.115 |
| Capital subscris varsat | 20.124.603 |
| Cifra de afaceri neta | 26.385.838 |
| VENITURI TOTALE | 34.115.987 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.608.237 |
| Profitul brut | 507.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 507.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 110 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.878.042 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.492.758 |
| Stocuri | 91.614 |
| Creante | 16.394.489 |
| Casa si conturi la banci | 13.006.655 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 66.112 |
| DATORII | 10.538.742 |
| VENITURI IN AVANS | 14.004.963 |
| PROVIZIOANE | 1.430.808 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.462.399 |
| Capital subscris varsat | 14.754.603 |
| Cifra de afaceri neta | 30.556.248 |
| VENITURI TOTALE | 39.369.198 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.175.218 |
| Profitul brut | 7.193.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.363.342 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 128 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.714.141 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.079.457 |
| Stocuri | 1.153.388 |
| Creante | 15.699.208 |
| Casa si conturi la banci | 9.226.861 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.063 |
| DATORII | 8.025.734 |
| VENITURI IN AVANS | 14.252.278 |
| PROVIZIOANE | 1.185.603 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.374.046 |
| Capital subscris varsat | 10.754.603 |
| Cifra de afaceri neta | 25.112.026 |
| VENITURI TOTALE | 33.021.796 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.995.701 |
| Profitul brut | 5.026.095 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.600.143 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 128 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.218.050 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.171.258 |
| Stocuri | 1.408.536 |
| Creante | 18.525.068 |
| Casa si conturi la banci | 6.237.654 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.120 |
| DATORII | 15.000.875 |
| VENITURI IN AVANS | 14.500.545 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.937.008 |
| Capital subscris varsat | 6.855.496 |
| Cifra de afaceri neta | 21.507.396 |
| VENITURI TOTALE | 25.283.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.464.484 |
| Profitul brut | 3.819.261 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.555.479 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 115 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.006.121 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.736.406 |
| Stocuri | 146.731 |
| Creante | 2.007.492 |
| Casa si conturi la banci | 582.183 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.522 |
| DATORII | 2.537.094 |
| VENITURI IN AVANS | 2.156.969 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.059.986 |
| Capital subscris varsat | 3.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.196.206 |
| VENITURI TOTALE | 7.841.328 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.579.773 |
| Profitul brut | 1.261.555 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.087.082 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.416.007 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.728.033 |
| Stocuri | 41.440 |
| Creante | 2.182.404 |
| Casa si conturi la banci | 504.189 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 750 |
| DATORII | 1.499.588 |
| VENITURI IN AVANS | 2.391.003 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.254.199 |
| Capital subscris varsat | 2.400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.375.343 |
| VENITURI TOTALE | 6.076.929 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.396.156 |
| Profitul brut | 1.680.773 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.420.822 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.092.204 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.152.163 |
| Stocuri | 51.153 |
| Creante | 1.078.194 |
| Casa si conturi la banci | 22.816 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.230 |
| DATORII | 1.039.704 |
| VENITURI IN AVANS | 350.390 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.856.503 |
| Capital subscris varsat | 2.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.924.861 |
| VENITURI TOTALE | 6.323.973 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.910.408 |
| Profitul brut | 413.565 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 348.615 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.241.761 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.146.756 |
| Stocuri | 39.266 |
| Creante | 2.094.010 |
| Casa si conturi la banci | 13.480 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.710 |
| DATORII | 943.396 |
| VENITURI IN AVANS | 959.304 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.489.527 |
| Capital subscris varsat | 1.680.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.854.446 |
| VENITURI TOTALE | 4.643.810 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.152.892 |
| Profitul brut | 490.918 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 458.306 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.758.080 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 991.976 |
| Stocuri | 65.054 |
| Creante | 661.063 |
| Casa si conturi la banci | 265.859 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.894 |
| DATORII | 701.643 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.052.307 |
| Capital subscris varsat | 1.400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.639.907 |
| VENITURI TOTALE | 4.877.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.311.425 |
| Profitul brut | 565.919 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 501.005 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |