WORLD COMM TRADING GFZ SRL
| Denumire | WORLD COMM TRADING GFZ SRL |
| CUI | 16167421 |
| Nr. Reg. Com. | J2014010819404 |
| EUID | ROONRC.J52/61/2004 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-02-23 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FLOAREA ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 227 948 107 | 6 765 202 | 122 628 367 | 2 582 445 | 131 615 988 | 11 089 638 | 27 |
| 2024 | 319 093 625 | 6 278 987 | 164 144 809 | 3 446 355 | 171 800 141 | 10 684 969 | 27 |
| 2023 | 365 266 605 | 18 801 793 | 114 729 499 | 3 312 673 | 149 698 417 | 37 966 434 | 25 |
| 2022 | 363 582 836 | 14 405 271 | 155 175 647 | 3 412 952 | 171 186 966 | 19 164 641 | 28 |
| 2021 | 362 657 610 | 18 262 434 | 41 071 873 | 3 169 529 | 100 204 636 | 62 111 394 | 29 |
| 2020 | 281 521 836 | 12 714 062 | 56 602 634 | 3 031 527 | 108 749 115 | 55 532 959 | 27 |
| 2019 | 213 478 787 | 6 871 418 | 23 228 552 | 2 845 853 | 67 568 793 | 47 052 744 | 24 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises227 948 107 lei
-29%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “WORLD COMM TRADING GFZ SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „WORLD COMM TRADING GFZ SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „WORLD COMM TRADING GFZ SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „WORLD COMM TRADING GFZ SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.446.355 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 171.800.141 |
| Stocuri | 79.383.098 |
| Creante | 84.317.296 |
| Casa si conturi la banci | 336.188 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.733 |
| DATORII | 164.144.809 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 443.451 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.684.969 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 319.093.625 |
| VENITURI TOTALE | 320.652.399 |
| CHELTUIELI TOTALE | 311.527.715 |
| Profitul brut | 9.124.684 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.278.987 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.312.673 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 149.698.417 |
| Stocuri | 55.971.916 |
| Creante | 81.244.163 |
| Casa si conturi la banci | 451.995 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.110 |
| DATORII | 114.729.499 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 340.267 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.966.434 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 365.266.605 |
| VENITURI TOTALE | 367.626.007 |
| CHELTUIELI TOTALE | 345.763.270 |
| Profitul brut | 21.862.737 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.801.793 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.412.952 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 171.186.966 |
| Stocuri | 55.203.345 |
| Creante | 105.822.204 |
| Casa si conturi la banci | 2.167.051 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.383 |
| DATORII | 155.175.647 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 290.013 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.164.641 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 363.582.836 |
| VENITURI TOTALE | 366.105.776 |
| CHELTUIELI TOTALE | 348.785.500 |
| Profitul brut | 17.320.276 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.405.271 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.169.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 100.204.636 |
| Stocuri | 29.633.467 |
| Creante | 65.302.982 |
| Casa si conturi la banci | 2.849.966 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.950 |
| DATORII | 41.071.873 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 214.848 |
| CAPITALURI - TOTAL | 62.111.394 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 362.657.610 |
| VENITURI TOTALE | 364.443.880 |
| CHELTUIELI TOTALE | 343.018.182 |
| Profitul brut | 21.425.698 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.262.434 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.031.527 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 108.749.115 |
| Stocuri | 27.712.126 |
| Creante | 76.680.641 |
| Casa si conturi la banci | 1.637.585 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 521.258 |
| DATORII | 56.602.634 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 166.307 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.532.959 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 281.521.836 |
| VENITURI TOTALE | 282.813.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 267.613.733 |
| Profitul brut | 15.199.779 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.714.062 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.845.853 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.568.793 |
| Stocuri | 24.997.378 |
| Creante | 27.267.273 |
| Casa si conturi la banci | 197.866 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.341 |
| DATORII | 23.228.552 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 150.691 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.052.744 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Cifra de afaceri neta | 213.478.787 |
| VENITURI TOTALE | 214.145.403 |
| CHELTUIELI TOTALE | 205.923.328 |
| Profitul brut | 8.222.075 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.871.418 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.306.316 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 84.861.932 |
| Stocuri | 27.536.603 |
| Creante | 45.679.460 |
| Casa si conturi la banci | 2.485.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.907 |
| DATORII | 46.602.097 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 126.884 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.470.174 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Cifra de afaceri neta | 292.334.845 |
| VENITURI TOTALE | 293.375.822 |
| CHELTUIELI TOTALE | 275.795.708 |
| Profitul brut | 17.580.114 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.721.376 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.288.043 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 82.462.825 |
| Stocuri | 32.446.400 |
| Creante | 40.820.202 |
| Casa si conturi la banci | 3.278.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.462 |
| DATORII | 58.686.596 |
| VENITURI IN AVANS | 259.777 |
| PROVIZIOANE | 79.159 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.748.798 |
| Capital subscris varsat | 37.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 230.491.433 |
| VENITURI TOTALE | 231.940.390 |
| CHELTUIELI TOTALE | 223.383.129 |
| Profitul brut | 8.557.261 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.010.166 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.453 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 47.872.480 |
| Stocuri | 6.872.595 |
| Creante | 40.891.701 |
| Casa si conturi la banci | 108.184 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.091 |
| DATORII | 31.900.309 |
| VENITURI IN AVANS | 4.055 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.005.660 |
| Capital subscris varsat | 15.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 169.341.932 |
| VENITURI TOTALE | 170.478.135 |
| CHELTUIELI TOTALE | 167.462.151 |
| Profitul brut | 3.015.984 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.557.901 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |