MEDICAL ENTERPRISES SRL – CUI 16137137
Pe scurt
MEDICAL ENTERPRISES SRL are CUI 16137137, număr de înregistrare J2004001992405 și sediul în Bucureşti Sectorul 4, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 8622 – Activități de asistență medicală specializată. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.364.601 lei, un profit net de 608.612 lei și un număr mediu de 86 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MEDICAL ENTERPRISES SRL |
| CUI | 16137137 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001992405 |
| EUID | ROONRC.J2004001992405 |
| CAEN | 8622 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-02-13 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COMĂNESCU CONSTANTIN | - | România |
| FENCZEL IOSIF VICENTIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 364 601 | 608 612 | 1 794 492 | 1 041 705 | 1 360 240 | 608 812 | 86 |
| 2024 | 26 577 985 | 866 854 | 1 744 381 | 1 494 486 | 1 115 435 | 867 054 | 84 |
| 2023 | 24 520 876 | 1 170 867 | 386 330 | 1 432 886 | 124 221 | 1 171 117 | 79 |
| 2022 | 21 460 307 | 1 188 776 | 3 057 983 | 1 859 941 | 2 386 905 | 1 188 976 | 78 |
| 2021 | 18 188 173 | 821 878 | 2 628 995 | 252 705 | 3 154 132 | 777 899 | 75 |
| 2020 | 13 467 909 | -1 536 661 | 2 594 754 | 289 013 | 2 261 762 | -43 979 | 73 |
| 2019 | 12 828 694 | 736 506 | 2 461 565 | 318 625 | 3 634 918 | 1 492 682 | 77 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 364 601 lei
14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MEDICAL ENTERPRISES SRL”
| Cod CAEN preponderent | 8622 Rev. 2 (echivalent: 8622 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de asistență medicală specializată |
| Descriere Activitate | Activități de asistență medicală specializată |
| Cod CAEN principal | 86 Activități de asistență medicală specializată |
| Descriere activitate (principal) | Activități referitoare la sănătatea umană |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 8622: Activități de asistență medicală specializată
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (86), poziții apropiate de locul 53 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- OCULUS SRL – locul 49, 31,17 mil. lei, Bucureşti
- ALPHA MEDICAL INVEST SRL – locul 49, 27,12 mil. lei, Călăraşi
- DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L. – locul 49, 11,88 mil. lei, Bacău
- MCA HEALTH CARE SRL – locul 49, 5,98 mil. lei, Mureş
- SERV. MED. DR. ANDREI LILIANA SRL – locul 49, 4,81 mil. lei, Tulcea
- OPTILINE GRUP SRL – locul 49, 2,92 mil. lei, Bucureşti
- LABORATOR EXCEL S.R.L. – locul 49, 1,46 mil. lei, Vrancea
- OSTEO RECOVERY S.R.L. – locul 49, 754.394 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MEDICAL ENTERPRISES SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MEDICAL ENTERPRISES SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MEDICAL ENTERPRISES SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.494.486 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.115.435 |
| Stocuri | 3.611 |
| Creante | 1.014.903 |
| Casa si conturi la banci | 96.921 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.514 |
| DATORII | 1.744.381 |
| CAPITALURI - TOTAL | 867.054 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 26.577.985 |
| VENITURI TOTALE | 26.598.748 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.593.836 |
| Profitul brut | 1.004.912 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 866.854 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 84 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.432.886 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 124.221 |
| Creante | 54.191 |
| Casa si conturi la banci | 70.030 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 340 |
| DATORII | 386.330 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.171.117 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 24.520.876 |
| VENITURI TOTALE | 24.525.727 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.259.766 |
| Profitul brut | 1.265.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.170.867 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.859.941 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.386.905 |
| Creante | 2.317.428 |
| Casa si conturi la banci | 69.477 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 113 |
| DATORII | 3.057.983 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.188.976 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.460.307 |
| VENITURI TOTALE | 21.475.062 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.048.424 |
| Profitul brut | 1.426.638 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.188.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 252.705 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.154.132 |
| Stocuri | 71 |
| Creante | 2.966.759 |
| Casa si conturi la banci | 187.302 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57 |
| DATORII | 2.628.995 |
| CAPITALURI - TOTAL | 777.899 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.188.173 |
| VENITURI TOTALE | 18.196.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.264.172 |
| Profitul brut | 932.464 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 821.878 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 289.013 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.261.762 |
| Creante | 1.975.347 |
| Casa si conturi la banci | 286.415 |
| DATORII | 2.594.754 |
| CAPITALURI - TOTAL | -43.979 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.467.909 |
| VENITURI TOTALE | 14.467.877 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.004.538 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.536.661 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.536.661 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 318.625 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.634.918 |
| Creante | 3.546.394 |
| Casa si conturi la banci | 88.524 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 704 |
| DATORII | 2.461.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.492.682 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.828.694 |
| VENITURI TOTALE | 12.832.216 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.955.424 |
| Profitul brut | 876.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 736.506 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 194.361 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.116.758 |
| Creante | 3.041.607 |
| Casa si conturi la banci | 75.151 |
| DATORII | 2.982.245 |
| CAPITALURI - TOTAL | 328.874 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.262.946 |
| VENITURI TOTALE | 9.264.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.790.157 |
| Profitul brut | 474.567 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 431.962 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 167.081 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.716.184 |
| Creante | 1.674.207 |
| Casa si conturi la banci | 41.977 |
| DATORII | 1.986.303 |
| CAPITALURI - TOTAL | -103.038 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.341.762 |
| VENITURI TOTALE | 8.463.811 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.567.099 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 103.288 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 103.288 |
| Numar mediu de salariati | 79 |