AGRINVEST SRL
| Denumire | AGRINVEST SRL |
| CUI | 15991548 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001085105 |
| EUID | ROONRC.J2004001085105 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-11-11 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HAMZEH ALI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 411 174 888 | 23 852 805 | 162 263 739 | 183 815 379 | 191 308 000 | 212 933 586 | 157 |
| 2024 | 318 329 416 | 4 244 318 | 166 429 038 | 168 678 629 | 187 717 088 | 190 080 782 | 0 |
| 2023 | 513 683 591 | 3 844 655 | 194 964 314 | 169 760 707 | 215 367 320 | 186 836 465 | 188 |
| 2022 | 589 121 939 | 35 497 411 | 218 469 724 | 160 735 726 | 245 691 100 | 182 991 811 | 182 |
| 2021 | 368 617 461 | 26 876 193 | 99 036 374 | 137 099 948 | 113 076 671 | 150 594 399 | 162 |
| 2020 | 201 158 834 | 10 832 854 | 96 803 115 | 136 185 834 | 85 738 610 | 124 339 261 | 162 |
| 2019 | 249 541 174 | 8 068 289 | 99 480 349 | 121 073 848 | 93 558 620 | 113 863 038 | 157 |
| 2018 | 249 918 392 | 9 534 514 | 75 792 332 | — | — | — | 171 |
| 2017 | 274 515 078 | 11 345 293 | 55 534 850 | — | — | — | 178 |
Statistics
Commercial networks and enterprises411 174 888 lei
29%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGRINVEST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGRINVEST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGRINVEST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGRINVEST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 168.678.629 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 187.717.088 |
| Stocuri | 41.700.483 |
| Creante | 145.709.699 |
| Casa si conturi la banci | 306.906 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 764.628 |
| DATORII | 166.429.038 |
| VENITURI IN AVANS | 403.886 |
| PROVIZIOANE | 246.639 |
| CAPITALURI - TOTAL | 190.080.782 |
| Capital subscris varsat | 46.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 318.329.416 |
| VENITURI TOTALE | 330.280.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 323.414.599 |
| Profitul brut | 6.865.759 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.244.318 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 169.760.707 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 215.367.320 |
| Stocuri | 53.682.518 |
| Creante | 161.371.821 |
| Casa si conturi la banci | 312.981 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 725.907 |
| DATORII | 194.964.314 |
| VENITURI IN AVANS | 541.823 |
| PROVIZIOANE | 3.511.332 |
| CAPITALURI - TOTAL | 186.836.465 |
| Capital subscris varsat | 46.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 513.683.591 |
| VENITURI TOTALE | 539.509.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 534.340.444 |
| Profitul brut | 5.169.233 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.844.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 188 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 160.735.726 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 245.691.100 |
| Stocuri | 89.894.538 |
| Creante | 155.753.932 |
| Casa si conturi la banci | 42.630 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 539.995 |
| DATORII | 218.469.724 |
| VENITURI IN AVANS | 660.881 |
| PROVIZIOANE | 4.844.405 |
| CAPITALURI - TOTAL | 182.991.811 |
| Capital subscris varsat | 46.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 589.121.939 |
| VENITURI TOTALE | 605.742.163 |
| CHELTUIELI TOTALE | 564.994.688 |
| Profitul brut | 40.747.475 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.497.411 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 182 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 137.099.948 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 113.076.671 |
| Stocuri | 54.244.165 |
| Creante | 58.601.421 |
| Casa si conturi la banci | 231.085 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 560.855 |
| DATORII | 99.036.374 |
| VENITURI IN AVANS | 801.169 |
| PROVIZIOANE | 305.532 |
| CAPITALURI - TOTAL | 150.594.399 |
| Capital subscris varsat | 30.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 368.617.461 |
| VENITURI TOTALE | 386.027.602 |
| CHELTUIELI TOTALE | 355.103.839 |
| Profitul brut | 30.923.763 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.876.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 162 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 136.185.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 85.738.610 |
| Stocuri | 28.447.757 |
| Creante | 57.130.752 |
| Casa si conturi la banci | 160.101 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 394.936 |
| DATORII | 96.803.115 |
| VENITURI IN AVANS | 941.458 |
| PROVIZIOANE | 235.546 |
| CAPITALURI - TOTAL | 124.339.261 |
| Capital subscris varsat | 25.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 201.158.834 |
| VENITURI TOTALE | 215.122.651 |
| CHELTUIELI TOTALE | 202.211.876 |
| Profitul brut | 12.910.775 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.832.854 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 162 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.073.848 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 93.558.620 |
| Stocuri | 45.242.624 |
| Creante | 48.104.296 |
| Casa si conturi la banci | 211.700 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 207.376 |
| DATORII | 99.480.349 |
| VENITURI IN AVANS | 1.092.775 |
| PROVIZIOANE | 403.682 |
| CAPITALURI - TOTAL | 113.863.038 |
| Capital subscris varsat | 25.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 249.541.174 |
| VENITURI TOTALE | 261.392.700 |
| CHELTUIELI TOTALE | 251.497.725 |
| Profitul brut | 9.894.975 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.068.289 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 157 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.529.385 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 91.136.017 |
| Stocuri | 39.968.803 |
| Creante | 51.091.330 |
| Casa si conturi la banci | 75.884 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 165.211 |
| DATORII | 75.792.332 |
| VENITURI IN AVANS | 1.259.070 |
| PROVIZIOANE | 39.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 73.739.986 |
| Capital subscris varsat | 16.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 249.918.392 |
| VENITURI TOTALE | 258.024.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 247.170.078 |
| Profitul brut | 10.854.314 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.534.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 171 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.880.947 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 69.360.948 |
| Stocuri | 25.161.451 |
| Creante | 44.111.588 |
| Casa si conturi la banci | 87.909 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 194.523 |
| DATORII | 55.534.850 |
| VENITURI IN AVANS | 1.458.987 |
| PROVIZIOANE | 39.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 65.403.356 |
| Capital subscris varsat | 14.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 274.515.078 |
| VENITURI TOTALE | 281.996.433 |
| CHELTUIELI TOTALE | 268.666.833 |
| Profitul brut | 13.329.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.345.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 178 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.302.058 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.328.533 |
| Stocuri | 25.046.660 |
| Creante | 32.738.430 |
| Casa si conturi la banci | 543.443 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 140.519 |
| DATORII | 44.465.099 |
| VENITURI IN AVANS | 1.708.723 |
| PROVIZIOANE | 39.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 56.558.063 |
| Capital subscris varsat | 10.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 203.613.702 |
| VENITURI TOTALE | 211.934.584 |
| CHELTUIELI TOTALE | 205.530.449 |
| Profitul brut | 6.404.135 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.118.532 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 151 |