MELINDA-IMPEX INSTAL S.A.
| Denumire | MELINDA-IMPEX INSTAL S.A. |
| CUI | 15936519 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001063199 |
| EUID | ROONRC.J2003001063199 |
| CAEN | 4684 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-11-25 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PÁL DÉNES | - | România |
| ANDRÁS LEHEL | - | România |
| PÁL RÓBERT | - | România |
| CALOIAN FLORENTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 400 139 358 | -6 153 933 | 163 015 177 | 49 212 973 | 171 644 326 | 59 242 260 | 346 |
| 2024 | 375 189 614 | -8 517 423 | 173 212 100 | 50 144 559 | 189 825 800 | 67 892 773 | 342 |
| 2023 | 347 485 730 | 6 774 704 | 169 755 143 | 47 868 026 | 197 422 502 | 76 410 196 | 354 |
| 2022 | 330 440 369 | 14 519 163 | 162 569 104 | 61 930 024 | 175 456 951 | 75 004 491 | 330 |
| 2021 | 277 608 116 | 20 677 953 | 129 555 152 | 48 542 934 | 148 191 190 | 67 485 327 | 300 |
| 2020 | 228 296 858 | 12 597 788 | 66 482 552 | 32 175 641 | 87 348 881 | 53 344 474 | 294 |
| 2019 | 216 129 270 | 4 522 098 | 59 504 415 | 28 369 462 | 76 381 377 | 45 508 513 | 297 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises400 139 358 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MELINDA-IMPEX INSTAL S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4684 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Harghita , domeniul 4684: Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MELINDA-IMPEX INSTAL S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MELINDA-IMPEX INSTAL S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MELINDA-IMPEX INSTAL S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.144.559 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 189.825.800 |
| Stocuri | 114.140.028 |
| Creante | 70.137.295 |
| Casa si conturi la banci | 3.635.588 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.182.607 |
| DATORII | 173.212.100 |
| VENITURI IN AVANS | 48.093 |
| CAPITALURI - TOTAL | 67.892.773 |
| Capital subscris varsat | 50.000.400 |
| Cifra de afaceri neta | 375.189.614 |
| VENITURI TOTALE | 378.066.737 |
| CHELTUIELI TOTALE | 382.802.376 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.735.639 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.517.423 |
| Numar mediu de salariati | 342 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.868.026 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 197.422.502 |
| Stocuri | 122.257.062 |
| Creante | 65.829.431 |
| Casa si conturi la banci | 8.424.227 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 933.680 |
| DATORII | 169.755.143 |
| VENITURI IN AVANS | 58.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 76.410.196 |
| Capital subscris varsat | 50.000.400 |
| Cifra de afaceri neta | 347.485.730 |
| VENITURI TOTALE | 388.791.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 381.051.414 |
| Profitul brut | 7.740.478 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.774.704 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 354 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 61.930.024 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 175.456.951 |
| Stocuri | 133.693.247 |
| Creante | 36.623.679 |
| Casa si conturi la banci | 4.406.312 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 273.404 |
| DATORII | 162.569.104 |
| VENITURI IN AVANS | 86.784 |
| CAPITALURI - TOTAL | 75.004.491 |
| Capital subscris varsat | 50.000.400 |
| Cifra de afaceri neta | 330.440.369 |
| VENITURI TOTALE | 424.572.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 408.237.409 |
| Profitul brut | 16.335.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.519.163 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 330 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.542.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 148.191.190 |
| Stocuri | 119.080.504 |
| Creante | 26.408.403 |
| Casa si conturi la banci | 2.230.148 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 306.355 |
| DATORII | 129.555.152 |
| CAPITALURI - TOTAL | 67.485.327 |
| Capital subscris varsat | 31.140.815 |
| Cifra de afaceri neta | 277.608.116 |
| VENITURI TOTALE | 319.266.225 |
| CHELTUIELI TOTALE | 295.826.195 |
| Profitul brut | 23.440.030 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.677.953 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 300 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.175.641 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 87.348.881 |
| Stocuri | 52.187.688 |
| Creante | 24.330.626 |
| Casa si conturi la banci | 10.480.931 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 323.879 |
| DATORII | 66.482.552 |
| VENITURI IN AVANS | 21.375 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.344.474 |
| Capital subscris varsat | 31.140.815 |
| Cifra de afaceri neta | 228.296.858 |
| VENITURI TOTALE | 273.821.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 259.399.912 |
| Profitul brut | 14.421.724 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.597.788 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 294 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.369.462 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.381.377 |
| Stocuri | 43.936.965 |
| Creante | 28.414.211 |
| Casa si conturi la banci | 3.532.104 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 262.089 |
| DATORII | 59.504.415 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.508.513 |
| Capital subscris varsat | 31.140.815 |
| Cifra de afaceri neta | 216.129.270 |
| VENITURI TOTALE | 254.490.808 |
| CHELTUIELI TOTALE | 249.181.949 |
| Profitul brut | 5.308.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.522.098 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 297 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.356.255 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 71.215.273 |
| Stocuri | 40.554.627 |
| Creante | 28.792.530 |
| Casa si conturi la banci | 1.408.449 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 522.354 |
| DATORII | 52.058.691 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.035.191 |
| Capital subscris varsat | 31.140.815 |
| Cifra de afaceri neta | 187.990.364 |
| VENITURI TOTALE | 213.653.194 |
| CHELTUIELI TOTALE | 209.295.022 |
| Profitul brut | 4.358.172 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.649.392 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 284 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.805.205 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 73.530.510 |
| Stocuri | 45.051.699 |
| Creante | 26.865.915 |
| Casa si conturi la banci | 982.993 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 599.856 |
| DATORII | 49.839.772 |
| CAPITALURI - TOTAL | 48.095.799 |
| Capital subscris varsat | 31.140.815 |
| Cifra de afaceri neta | 177.679.869 |
| VENITURI TOTALE | 217.127.964 |
| CHELTUIELI TOTALE | 211.914.411 |
| Profitul brut | 5.213.553 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.444.701 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 275 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.832.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 69.153.263 |
| Stocuri | 40.940.274 |
| Creante | 26.441.852 |
| Casa si conturi la banci | 1.446.984 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 212.374 |
| DATORII | 48.740.350 |
| PROVIZIOANE | 6.461 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.451.098 |
| Capital subscris varsat | 31.140.815 |
| Cifra de afaceri neta | 152.773.106 |
| VENITURI TOTALE | 188.074.197 |
| CHELTUIELI TOTALE | 176.879.616 |
| Profitul brut | 11.194.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.194.581 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 253 |