DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL
| Denumire | DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL |
| CUI | 15671080 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001856357 |
| EUID | ROONRC.J35/1856/2003 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-08-14 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VORSTENBOSCH JOHANNES WILHELMUS PETRUS CATHARINA MARIA | - | Regatul Țărilor de Jos |
| TANCSICS ROBERT | - | Ungaria |
| RĂPAN CLAUDIA-MIHAELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48 649 682 | -6 753 755 | 44 707 931 | 29 832 137 | 19 523 111 | 4 720 628 | 91 |
| 2024 | 38 152 136 | -12 305 826 | 40 390 656 | 31 994 688 | 19 817 373 | 11 474 384 | 99 |
| 2023 | 58 035 389 | -9 146 298 | 33 374 944 | 34 206 069 | 22 946 454 | 23 780 210 | 156 |
| 2022 | 74 017 225 | -9 591 105 | 29 475 971 | 36 010 738 | 26 387 385 | 32 926 508 | 190 |
| 2021 | 95 310 466 | -579 373 | 28 512 444 | 40 684 282 | 30 087 564 | 42 517 612 | 272 |
| 2020 | 114 462 953 | -5 127 701 | 39 923 404 | 34 321 331 | 38 435 432 | 32 826 612 | 331 |
| 2019 | 174 470 702 | -1 018 294 | 49 390 709 | 37 778 250 | 49 307 837 | 37 954 313 | 460 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises48 649 682 lei
28%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Timiş , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DURA AUTOMOTIVE ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.321.331 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.435.432 |
| Stocuri | 11.712.453 |
| Creante | 21.109.997 |
| Casa si conturi la banci | 5.612.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.340 |
| DATORII | 39.923.404 |
| PROVIZIOANE | 34.087 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.826.612 |
| Capital subscris varsat | 4.954.558 |
| Cifra de afaceri neta | 114.462.953 |
| VENITURI TOTALE | 115.157.100 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.284.801 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.127.701 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.127.701 |
| Numar mediu de salariati | 331 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.778.250 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.307.837 |
| Stocuri | 14.896.644 |
| Creante | 30.080.453 |
| Casa si conturi la banci | 4.330.740 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 726.524 |
| DATORII | 49.390.709 |
| PROVIZIOANE | 467.589 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.954.313 |
| Capital subscris varsat | 4.954.558 |
| Cifra de afaceri neta | 174.470.702 |
| VENITURI TOTALE | 176.618.803 |
| CHELTUIELI TOTALE | 177.423.862 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 805.059 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.018.294 |
| Numar mediu de salariati | 460 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 41.614.870 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.232.226 |
| Stocuri | 17.288.342 |
| Creante | 46.781.230 |
| Casa si conturi la banci | 3.162.654 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.543 |
| DATORII | 69.927.031 |
| PROVIZIOANE | 1 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.972.607 |
| Capital subscris varsat | 4.954.558 |
| Cifra de afaceri neta | 219.877.076 |
| VENITURI TOTALE | 230.794.126 |
| CHELTUIELI TOTALE | 233.062.576 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.268.450 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.647.409 |
| Numar mediu de salariati | 627 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.226.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.947.291 |
| Stocuri | 18.428.444 |
| Creante | 40.556.702 |
| Casa si conturi la banci | 8.962.145 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 179.418 |
| DATORII | 72.733.436 |
| PROVIZIOANE | 1 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.620.018 |
| Capital subscris varsat | 4.954.558 |
| Cifra de afaceri neta | 219.278.834 |
| VENITURI TOTALE | 226.209.755 |
| CHELTUIELI TOTALE | 217.759.197 |
| Profitul brut | 8.450.558 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.869.369 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 694 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 53.040.329 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 52.983.684 |
| Stocuri | 15.439.301 |
| Creante | 31.139.436 |
| Casa si conturi la banci | 6.404.947 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 253.968 |
| DATORII | 71.527.331 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 1 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.750.649 |
| Capital subscris varsat | 4.954.558 |
| Cifra de afaceri neta | 200.261.345 |
| VENITURI TOTALE | 209.378.071 |
| CHELTUIELI TOTALE | 194.334.521 |
| Profitul brut | 15.043.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.173.558 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 754 |