SAIPEM ROMANIA S.R.L.
| Denumire | SAIPEM ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 15442280 |
| Nr. Reg. Com. | J2020002124298 |
| EUID | ROONRC.J2020002124298 |
| CAEN | 7120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2020-11-11 (5 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ERNESTO FERLENGHI | - | Turcia |
| LEGORI ROBERTO | - | Italia |
| IORDACHE CRISTINA | - | România |
| GIURCĂNEANU AURA ȘTEFANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 468 558 968 | 99 681 306 | 834 558 108 | 449 489 989 | 981 499 069 | 249 294 603 | 351 |
| 2024 | 750 883 549 | -3 988 756 | 771 777 635 | 377 644 436 | 749 206 395 | 149 613 298 | 287 |
| 2023 | 716 487 796 | 33 760 403 | 782 403 335 | 287 962 197 | 685 609 773 | 153 602 054 | 189 |
| 2022 | 578 329 392 | 56 640 633 | 617 352 217 | 232 582 332 | 505 466 777 | 119 841 652 | 182 |
| 2021 | 356 875 904 | 20 790 304 | 425 744 125 | 195 982 533 | 293 590 711 | 63 201 019 | 216 |
| 2020 | 90 392 904 | -9 798 368 | 76 059 323 | 63 159 981 | 56 026 430 | 42 410 714 | 208 |
| 2019 | 112 153 584 | 17 609 556 | 65 098 091 | 50 512 122 | 67 571 555 | 52 209 082 | 203 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 468 558 968 lei
96%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SAIPEM ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 7120 Rev. 2 (echivalent: 7120 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 7120: Activități de testări și analize tehnice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SAIPEM ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SAIPEM ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SAIPEM ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 377.644.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 749.206.395 |
| Stocuri | 59.544.932 |
| Creante | 685.351.350 |
| Casa si conturi la banci | 4.310.113 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 176.349 |
| DATORII | 771.777.635 |
| VENITURI IN AVANS | 201.414.299 |
| PROVIZIOANE | 4.221.948 |
| CAPITALURI - TOTAL | 149.613.298 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 750.883.549 |
| VENITURI TOTALE | 760.539.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 757.121.732 |
| Profitul brut | 3.418.122 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.988.756 |
| Numar mediu de salariati | 287 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 287.962.197 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 685.609.773 |
| Stocuri | 27.486.836 |
| Creante | 652.357.537 |
| Casa si conturi la banci | 5.765.400 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 346.614 |
| DATORII | 782.403.335 |
| VENITURI IN AVANS | 33.691.247 |
| PROVIZIOANE | 4.221.948 |
| CAPITALURI - TOTAL | 153.602.054 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 716.487.796 |
| VENITURI TOTALE | 729.908.797 |
| CHELTUIELI TOTALE | 689.300.439 |
| Profitul brut | 40.608.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.760.403 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 189 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 232.582.332 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 505.466.777 |
| Stocuri | 13.505.839 |
| Creante | 491.167.623 |
| Casa si conturi la banci | 793.315 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 370.950 |
| DATORII | 617.352.217 |
| VENITURI IN AVANS | 1.226.190 |
| CAPITALURI - TOTAL | 119.841.652 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 578.329.392 |
| VENITURI TOTALE | 586.937.573 |
| CHELTUIELI TOTALE | 522.148.674 |
| Profitul brut | 64.788.899 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 56.640.633 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 182 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 195.982.533 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 293.590.711 |
| Stocuri | 9.372.329 |
| Creante | 283.667.613 |
| Casa si conturi la banci | 550.769 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 598.090 |
| DATORII | 425.744.125 |
| VENITURI IN AVANS | 1.226.190 |
| CAPITALURI - TOTAL | 63.201.019 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 356.875.904 |
| VENITURI TOTALE | 358.731.475 |
| CHELTUIELI TOTALE | 337.890.408 |
| Profitul brut | 20.841.067 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.790.304 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 216 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 63.159.981 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 56.026.430 |
| Stocuri | 4.180.541 |
| Creante | 51.181.234 |
| Casa si conturi la banci | 664.655 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 509.816 |
| DATORII | 76.059.323 |
| VENITURI IN AVANS | 1.226.190 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.410.714 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 90.392.904 |
| VENITURI TOTALE | 90.917.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.715.527 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.798.368 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.798.368 |
| Numar mediu de salariati | 208 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.512.122 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.571.555 |
| Stocuri | 2.360.985 |
| Creante | 64.525.035 |
| Casa si conturi la banci | 685.535 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 449.686 |
| DATORII | 65.098.091 |
| VENITURI IN AVANS | 1.226.190 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.209.082 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 112.153.584 |
| VENITURI TOTALE | 113.347.289 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.286.105 |
| Profitul brut | 21.061.184 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.609.556 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 203 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.130.135 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.189.326 |
| Stocuri | 1.614.721 |
| Creante | 39.581.989 |
| Casa si conturi la banci | 1.992.616 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.077 |
| DATORII | 56.577.822 |
| VENITURI IN AVANS | 1.226.190 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.599.526 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 95.993.574 |
| VENITURI TOTALE | 96.671.095 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.770.843 |
| Profitul brut | 16.900.252 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.548.012 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.736.399 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.156.233 |
| Stocuri | 612.986 |
| Creante | 30.432.278 |
| Casa si conturi la banci | 2.110.969 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 111.857 |
| DATORII | 60.952.975 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.051.514 |
| Capital subscris varsat | 29.004.600 |
| Cifra de afaceri neta | 55.999.777 |
| VENITURI TOTALE | 63.644.510 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.332.494 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 687.984 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 687.984 |
| Numar mediu de salariati | 126 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.014.226 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.693.657 |
| Stocuri | 2.225.218 |
| Creante | 20.736.859 |
| Casa si conturi la banci | 2.731.580 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.735 |
| DATORII | 71.209.814 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.418.196 |
| Capital subscris varsat | 5.034.100 |
| Cifra de afaceri neta | 39.885.013 |
| VENITURI TOTALE | 43.810.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.082.315 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.271.997 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.271.997 |
| Numar mediu de salariati | 115 |