PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA
| Denumire | PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA |
| CUI | 1520931 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000012287 |
| EUID | ROONRC.J1991000012287 |
| CAEN | 2731 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-01 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CIANCIOSI FREDERICO | - | România |
| AVRAMIA AMOROS-ANDREI | - | România |
| ARDIC UMUT | - | România |
| BOTT ANDREAS | - | Germania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 730 480 698 | -64 573 757 | 673 484 372 | 406 306 752 | 635 302 526 | 328 475 198 | 1 239 |
| 2024 | 1 587 221 327 | -19 673 921 | 492 626 797 | 430 347 489 | 567 616 783 | 450 275 676 | 1 247 |
| 2023 | 1 797 351 392 | -31 413 090 | 450 319 509 | 422 498 282 | 527 863 574 | 455 644 557 | 1 252 |
| 2022 | 2 032 652 492 | -1 494 637 | 637 371 909 | 361 788 435 | 571 896 418 | 237 821 260 | 1 245 |
| 2021 | 1 351 538 437 | 179 496 | 692 773 699 | 367 256 935 | 485 403 254 | 139 315 897 | 1 140 |
| 2020 | 1 073 016 841 | -18 679 869 | 520 034 805 | 375 803 289 | 310 185 444 | 139 136 402 | 1 100 |
| 2019 | 1 207 222 010 | -56 338 754 | 511 872 194 | 369 380 186 | 313 400 365 | 142 963 987 | 1 050 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 730 480 698 lei
9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA”
| Cod CAEN preponderent | 2731 Rev. 2 (echivalent: 2731 Rev. 1, 2731 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de cabluri cu fibră optică |
| Descriere Activitate | Fabricarea de cabluri cu fibră optică |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea de cabluri cu fibră optică |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Olt , domeniul 2731: Tragere la rece
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRYSMIAN CABLURI ŞI SISTEME SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 361.788.435 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 571.896.418 |
| Stocuri | 219.799.309 |
| Creante | 330.791.941 |
| Casa si conturi la banci | 21.305.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | -524.657 |
| DATORII | 637.371.909 |
| VENITURI IN AVANS | 264.491 |
| PROVIZIOANE | 57.702.536 |
| CAPITALURI - TOTAL | 237.821.260 |
| Capital subscris varsat | 203.850.920 |
| Cifra de afaceri neta | 2.032.652.492 |
| VENITURI TOTALE | 2.081.457.271 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.072.945.478 |
| Profitul brut | 8.511.793 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.494.637 |
| Numar mediu de salariati | 1.245 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 367.256.935 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 485.403.254 |
| Stocuri | 173.290.569 |
| Creante | 262.207.832 |
| Casa si conturi la banci | 49.904.853 |
| CHELTUIELI IN AVANS | -299.781 |
| DATORII | 692.773.699 |
| VENITURI IN AVANS | 1.734.491 |
| PROVIZIOANE | 18.536.321 |
| CAPITALURI - TOTAL | 139.315.897 |
| Capital subscris varsat | 103.850.920 |
| Cifra de afaceri neta | 1.351.538.437 |
| VENITURI TOTALE | 1.379.448.998 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.377.119.211 |
| Profitul brut | 2.329.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 179.496 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 239.603.928 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 303.691.432 |
| Stocuri | 93.699.270 |
| Creante | 196.288.336 |
| Casa si conturi la banci | 13.703.826 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.061 |
| DATORII | 348.014.169 |
| PROVIZIOANE | 13.901.037 |
| CAPITALURI - TOTAL | 181.423.215 |
| Capital subscris varsat | 103.850.920 |
| Cifra de afaceri neta | 866.284.789 |
| VENITURI TOTALE | 885.450.793 |
| CHELTUIELI TOTALE | 871.079.048 |
| Profitul brut | 14.371.745 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.791.069 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 688 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 224.217.197 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 164.930.466 |
| Stocuri | 58.315.119 |
| Creante | 101.225.314 |
| Casa si conturi la banci | 5.390.033 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 120.953 |
| DATORII | 205.547.133 |
| PROVIZIOANE | 13.089.338 |
| CAPITALURI - TOTAL | 170.632.145 |
| Capital subscris varsat | 103.850.920 |
| Cifra de afaceri neta | 662.929.910 |
| VENITURI TOTALE | 680.844.988 |
| CHELTUIELI TOTALE | 669.753.767 |
| Profitul brut | 11.091.221 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.674.854 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 423 |