SCHAEFFLER ROMANIA SRL
| Denumire | SCHAEFFLER ROMANIA SRL |
| CUI | 14882941 |
| Nr. Reg. Com. | J2002001477085 |
| EUID | ROONRC.J40/9096/2002 |
| CAEN | 2815 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-09-17 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BLEMOVICI ALEXANDRU | - | România |
| MOISE MARIUS SILVIU | - | România |
| PRICOP MARIUS-NICOLAE | - | România |
| SOARE PAULA-RALUCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 507 505 645 | 12 853 115 | 864 790 062 | 1 231 291 473 | 918 806 533 | 1 181 559 326 | 4 050 |
| 2024 | 3 367 555 260 | -5 968 033 | 974 024 260 | 1 225 058 737 | 978 126 331 | 1 153 986 588 | 4 366 |
| 2023 | 3 901 752 223 | 36 369 412 | 811 354 347 | 1 275 023 442 | 782 434 114 | 1 159 954 621 | 4 905 |
| 2022 | 3 509 354 896 | 92 530 387 | 1 178 403 058 | 1 333 880 589 | 1 028 840 777 | 1 123 585 209 | 5 101 |
| 2021 | 2 924 138 781 | 97 336 433 | 952 345 686 | 1 316 017 567 | 751 214 377 | 1 031 054 821 | 4 735 |
| 2020 | 2 601 603 275 | 59 545 650 | 659 797 497 | 1 088 723 484 | 649 551 685 | 933 718 387 | 4 314 |
| 2019 | 2 558 868 569 | -28 094 463 | 508 046 087 | 954 709 330 | 558 164 566 | 874 172 739 | 4 707 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 507 505 645 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SCHAEFFLER ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2815 Rev. 2 (echivalent: 2815 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Descriere Activitate | Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Braşov , domeniul 2815: Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SCHAEFFLER ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SCHAEFFLER ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SCHAEFFLER ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.225.058.737 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 978.126.331 |
| Stocuri | 515.159.077 |
| Creante | 462.967.254 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 331.842 |
| DATORII | 974.024.260 |
| VENITURI IN AVANS | 11.800.632 |
| PROVIZIOANE | 63.705.430 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.153.986.588 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.367.555.260 |
| VENITURI TOTALE | 3.307.958.266 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.280.943.845 |
| Profitul brut | 27.014.421 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.968.033 |
| Numar mediu de salariati | 4.366 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.275.023.442 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 782.434.114 |
| Stocuri | 566.475.757 |
| Creante | 215.958.357 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.991 |
| DATORII | 811.354.347 |
| VENITURI IN AVANS | 12.960.644 |
| PROVIZIOANE | 73.198.935 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.159.954.621 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.901.752.223 |
| VENITURI TOTALE | 4.002.853.031 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.960.498.615 |
| Profitul brut | 42.354.416 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 36.369.412 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.905 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.333.880.589 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.028.840.777 |
| Stocuri | 546.654.016 |
| Creante | 482.186.761 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.349 |
| DATORII | 1.178.403.058 |
| VENITURI IN AVANS | 12.244.375 |
| PROVIZIOANE | 48.497.073 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.123.585.209 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.509.354.896 |
| VENITURI TOTALE | 3.643.309.333 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.548.039.576 |
| Profitul brut | 95.269.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.530.387 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5.101 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.316.017.567 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 751.214.377 |
| Stocuri | 426.806.345 |
| Creante | 324.406.432 |
| Casa si conturi la banci | 1.600 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.385 |
| DATORII | 952.345.686 |
| VENITURI IN AVANS | 10.005.477 |
| PROVIZIOANE | 73.882.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.031.054.821 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.924.138.781 |
| VENITURI TOTALE | 3.113.906.898 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.016.570.465 |
| Profitul brut | 97.336.433 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.336.433 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.735 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.088.723.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 649.551.685 |
| Stocuri | 324.866.790 |
| Creante | 322.926.372 |
| Casa si conturi la banci | 1.758.523 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.365 |
| DATORII | 659.797.497 |
| VENITURI IN AVANS | 7.153.066 |
| PROVIZIOANE | 137.640.584 |
| CAPITALURI - TOTAL | 933.718.387 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.601.603.275 |
| VENITURI TOTALE | 2.670.999.803 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.607.608.518 |
| Profitul brut | 63.391.285 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.545.650 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.314 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 954.709.330 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 558.164.566 |
| Stocuri | 305.980.655 |
| Creante | 245.759.068 |
| Casa si conturi la banci | 6.424.843 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.817 |
| DATORII | 508.046.087 |
| VENITURI IN AVANS | 9.121.303 |
| PROVIZIOANE | 121.605.584 |
| CAPITALURI - TOTAL | 874.172.739 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.558.868.569 |
| VENITURI TOTALE | 2.640.987.950 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.659.345.192 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 18.357.242 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 28.094.463 |
| Numar mediu de salariati | 4.707 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 834.698.888 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 490.037.750 |
| Stocuri | 253.852.224 |
| Creante | 235.325.989 |
| Casa si conturi la banci | 859.537 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.689 |
| DATORII | 375.850.484 |
| VENITURI IN AVANS | 11.091.825 |
| PROVIZIOANE | 35.560.816 |
| CAPITALURI - TOTAL | 902.267.202 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.208.850.536 |
| VENITURI TOTALE | 2.249.398.263 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.194.992.203 |
| Profitul brut | 54.406.060 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 52.949.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.634 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 797.351.841 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 477.109.727 |
| Stocuri | 236.020.480 |
| Creante | 236.474.665 |
| Casa si conturi la banci | 4.614.582 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 35.337 |
| DATORII | 372.702.159 |
| VENITURI IN AVANS | 13.062.347 |
| PROVIZIOANE | 39.414.314 |
| CAPITALURI - TOTAL | 849.318.085 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.981.310.236 |
| VENITURI TOTALE | 2.030.491.372 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.969.948.410 |
| Profitul brut | 60.542.962 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 58.264.073 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.366 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 830.156.925 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 418.373.194 |
| Stocuri | 215.009.344 |
| Creante | 200.546.766 |
| Casa si conturi la banci | 2.817.084 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.165 |
| DATORII | 403.513.422 |
| VENITURI IN AVANS | 15.032.870 |
| PROVIZIOANE | 38.933.981 |
| CAPITALURI - TOTAL | 791.054.011 |
| Capital subscris varsat | 879.425.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.794.522.592 |
| VENITURI TOTALE | 1.879.942.620 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.791.908.843 |
| Profitul brut | 88.033.777 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 70.581.124 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.194 |