COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL
| Denumire | COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL |
| CUI | 14863435 |
| Nr. Reg. Com. | J2002008679402 |
| EUID | ROONRC.J2002008679402 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-09-06 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SKRYPCHENCO OLGA | - | România |
| BILIUŞ RUXANDRA IULIANA | - | România |
| BIANCHINI MARTINS MARCELO LUIS | - | Singapore |
| WAHLER MARCO | - | Germania |
| WAHLER MARCO | - | Germania |
| FLORESCU RUXANDRA VALENTINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 301 729 081 | -73 374 059 | 565 642 603 | 263 523 300 | 348 015 735 | 46 478 489 | 200 |
| 2024 | 1 923 653 494 | -96 143 832 | 447 883 143 | 248 233 172 | 311 925 785 | 112 734 311 | 181 |
| 2023 | 6 725 560 075 | 67 259 805 | 1 231 364 463 | 203 212 644 | 1 236 678 458 | 208 878 142 | 176 |
| 2022 | 7 650 801 471 | 111 021 105 | 966 052 391 | 190 650 710 | 916 533 105 | 141 618 337 | 161 |
| 2021 | 5 530 628 419 | -68 219 022 | 935 178 515 | 150 500 695 | 845 468 871 | 61 066 497 | 138 |
| 2020 | 4 115 923 353 | 59 229 462 | 496 197 553 | 123 038 523 | 502 043 780 | 129 285 520 | 103 |
| 2019 | 4 017 671 217 | 12 771 242 | 772 334 166 | 61 467 056 | 780 902 984 | 70 056 058 | 84 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 301 729 081 lei
20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 190.650.710 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 916.533.105 |
| Stocuri | 653.613.542 |
| Creante | 260.647.418 |
| Casa si conturi la banci | 2.272.145 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 486.913 |
| DATORII | 966.052.391 |
| CAPITALURI - TOTAL | 141.618.337 |
| Capital subscris varsat | 8.546.526 |
| Cifra de afaceri neta | 7.650.801.471 |
| VENITURI TOTALE | 7.881.745.122 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.759.394.896 |
| Profitul brut | 122.350.226 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 111.021.105 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 161 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 61.467.056 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 780.902.984 |
| Stocuri | 578.904.751 |
| Creante | 199.504.453 |
| Casa si conturi la banci | 2.493.780 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.184 |
| DATORII | 772.334.166 |
| CAPITALURI - TOTAL | 70.056.058 |
| Capital subscris varsat | 8.546.526 |
| Cifra de afaceri neta | 4.017.671.217 |
| VENITURI TOTALE | 4.149.705.120 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.131.406.653 |
| Profitul brut | 18.298.467 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.771.242 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 84 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 41.006.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 512.836.688 |
| Stocuri | 232.114.799 |
| Creante | 279.186.386 |
| Casa si conturi la banci | 1.535.503 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 239.449 |
| DATORII | 503.511.845 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.570.634 |
| Capital subscris varsat | 8.546.526 |
| Cifra de afaceri neta | 2.598.601.895 |
| VENITURI TOTALE | 2.632.987.634 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.619.613.506 |
| Profitul brut | 13.374.128 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.359.960 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 67 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.048.307 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 147.755.855 |
| Stocuri | 125.825.833 |
| Creante | 21.764.510 |
| Casa si conturi la banci | 165.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 335.126 |
| DATORII | 154.928.614 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.210.674 |
| Capital subscris varsat | 8.546.526 |
| Cifra de afaceri neta | 1.285.685.170 |
| VENITURI TOTALE | 1.293.302.328 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.276.477.970 |
| Profitul brut | 16.824.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.446.686 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 59 |