EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L.
| Denumire | EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 14635763 |
| Nr. Reg. Com. | J08/629/2002 |
| EUID | ROONRC.J08/629/2002 |
| CAEN | 2740 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-05-15 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOZGAN LIVIU-FLORIAN | - | România |
| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SPAAPEN BARTHOLOMEUS ANTONIUS LOUIS MARIE | depline, separat, cf. deciziei asociatilor nr. 01/15.05.2024 | Olanda |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47 700 992 | 128 869 | 21 227 274 | 5 567 207 | 16 152 404 | 544 594 | 86 |
| 2024 | 38 604 430 | 298 949 | 19 632 817 | 5 981 259 | 14 016 779 | 415 725 | 77 |
| 2023 | 31 609 768 | -3 004 973 | 18 185 287 | 6 396 746 | 12 285 348 | 116 776 | 71 |
| 2022 | 33 039 787 | -829 335 | 16 449 215 | 7 102 388 | 9 488 562 | 136 907 | 78 |
| 2021 | 38 692 861 | -24 528 432 | 27 867 206 | 20 035 690 | 9 070 712 | 960 813 | 100 |
| 2020 | 74 354 140 | -521 471 | 38 698 092 | 13 341 689 | 40 678 281 | 16 962 268 | 204 |
| 2019 | 92 536 542 | 2 307 683 | 27 702 882 | 14 066 007 | 29 684 172 | 15 949 105 | 241 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises47 700 992 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2740 Rev. 2 (echivalent: 2740 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de echipamente electrice de iluminat |
| Descriere Activitate | Fabricarea de echipamente electrice de iluminat |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 1 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Braşov , domeniul 2740: Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.981.259 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.016.779 |
| Stocuri | 12.014.908 |
| Creante | 1.161.546 |
| Casa si conturi la banci | 840.325 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.174 |
| DATORII | 19.632.817 |
| PROVIZIOANE | 26.670 |
| CAPITALURI - TOTAL | 415.725 |
| Capital subscris varsat | 6.638.334 |
| Cifra de afaceri neta | 38.604.430 |
| VENITURI TOTALE | 39.402.307 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.090.105 |
| Profitul brut | 312.202 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 298.949 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.396.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.285.348 |
| Stocuri | 9.766.232 |
| Creante | 2.118.758 |
| Casa si conturi la banci | 400.358 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.542 |
| DATORII | 18.185.287 |
| PROVIZIOANE | 465.573 |
| CAPITALURI - TOTAL | 116.776 |
| Capital subscris varsat | 6.638.334 |
| Cifra de afaceri neta | 31.609.768 |
| VENITURI TOTALE | 31.952.772 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.957.745 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.004.973 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.004.973 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.102.388 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.488.562 |
| Stocuri | 8.303.268 |
| Creante | 795.316 |
| Casa si conturi la banci | 389.978 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 59.881 |
| DATORII | 16.449.215 |
| PROVIZIOANE | 64.709 |
| CAPITALURI - TOTAL | 136.907 |
| Capital subscris varsat | 3.653.492 |
| Cifra de afaceri neta | 33.039.787 |
| VENITURI TOTALE | 32.796.389 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.625.724 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 829.335 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 829.335 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.035.690 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.070.712 |
| Stocuri | 7.120.488 |
| Creante | 1.054.274 |
| Casa si conturi la banci | 895.950 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.198 |
| DATORII | 27.867.206 |
| PROVIZIOANE | 281.581 |
| CAPITALURI - TOTAL | 960.813 |
| Capital subscris varsat | 3.653.492 |
| Cifra de afaceri neta | 38.692.861 |
| VENITURI TOTALE | 38.338.857 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.867.289 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 24.528.432 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 24.528.432 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.341.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.678.281 |
| Stocuri | 11.031.843 |
| Creante | 28.694.986 |
| Casa si conturi la banci | 951.452 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.870.102 |
| DATORII | 38.698.092 |
| VENITURI IN AVANS | 903 |
| PROVIZIOANE | 228.809 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.962.268 |
| Capital subscris varsat | 2.053.082 |
| Cifra de afaceri neta | 74.354.140 |
| VENITURI TOTALE | 76.356.253 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.818.153 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 461.900 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 521.471 |
| Numar mediu de salariati | 204 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.066.007 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.684.172 |
| Stocuri | 14.076.936 |
| Creante | 15.527.354 |
| Casa si conturi la banci | 79.882 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 82.816 |
| DATORII | 27.702.882 |
| VENITURI IN AVANS | 1.986 |
| PROVIZIOANE | 179.022 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.949.105 |
| Capital subscris varsat | 518.450 |
| Cifra de afaceri neta | 92.536.542 |
| VENITURI TOTALE | 93.437.142 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.129.459 |
| Profitul brut | 2.307.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.307.683 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 241 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.963.790 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.564.970 |
| Stocuri | 18.754.504 |
| Creante | 12.780.136 |
| Casa si conturi la banci | 30.330 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 289.327 |
| DATORII | 30.908.070 |
| VENITURI IN AVANS | 3.069 |
| PROVIZIOANE | 265.526 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.641.422 |
| Capital subscris varsat | 518.450 |
| Cifra de afaceri neta | 78.349.073 |
| VENITURI TOTALE | 80.367.200 |
| CHELTUIELI TOTALE | 80.811.047 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 443.847 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 443.847 |
| Numar mediu de salariati | 221 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.737.631 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.544.750 |
| Stocuri | 11.963.772 |
| Creante | 4.315.705 |
| Casa si conturi la banci | 265.273 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.315 |
| DATORII | 15.297.274 |
| VENITURI IN AVANS | 4.153 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.085.269 |
| Capital subscris varsat | 518.450 |
| Cifra de afaceri neta | 74.433.893 |
| VENITURI TOTALE | 76.276.890 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.287.322 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.010.432 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.010.432 |
| Numar mediu de salariati | 216 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.391.218 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.606.928 |
| Stocuri | 12.434.523 |
| Creante | 4.032.136 |
| Casa si conturi la banci | 140.269 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.421 |
| DATORII | 12.901.630 |
| VENITURI IN AVANS | 5.236 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.095.701 |
| Capital subscris varsat | 518.450 |
| Cifra de afaceri neta | 64.902.237 |
| VENITURI TOTALE | 67.762.364 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.901.338 |
| Profitul brut | 861.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 794.064 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 218 |