UNISON ENGINE COMPONENTS - BUCHAREST SA
| Denumire | UNISON ENGINE COMPONENTS - BUCHAREST SA |
| CUI | 14626633 |
| Nr. Reg. Com. | J2002003891403 |
| EUID | ROONRC.J40/3891/2002 |
| CAEN | 3031 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-05-10 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MICOZZI JOSEPH ANDREW | - | S.U.A. |
| BEUVELET GERALD ERIC PASCAL | - | S.U.A. |
| HENDERSON III ROBERT-VINCENT | - | S.U.A. |
| CĂPRARIU ZENO MUGUREL CORIOLAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 267 526 441 | 19 312 374 | 42 813 537 | 59 244 010 | 183 198 929 | 197 116 446 | 148 |
| 2024 | 228 045 568 | 15 977 877 | 50 964 721 | 59 537 650 | 171 132 236 | 177 804 073 | 133 |
| 2023 | 193 082 463 | 13 426 896 | 38 526 114 | 60 389 889 | 144 422 018 | 163 265 541 | 116 |
| 2022 | 183 389 364 | 10 726 294 | 46 451 707 | 52 796 142 | 147 100 860 | 149 838 645 | 114 |
| 2021 | 153 600 832 | 2 223 790 | 84 745 822 | 63 077 527 | 164 181 989 | 139 112 352 | 0 |
| 2020 | 126 249 588 | 6 435 568 | 67 232 773 | 67 009 287 | 139 532 140 | 136 888 562 | 0 |
| 2019 | 210 515 997 | -12 877 881 | 20 345 196 | 75 170 686 | 75 662 747 | 130 358 531 | 133 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises267 526 441 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UNISON ENGINE COMPONENTS - BUCHAREST SA”
| Cod CAEN preponderent | 3031 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile |
| Descriere Activitate | Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile |
| Cod CAEN principal | 30 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 3031: Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UNISON ENGINE COMPONENTS - BUCHAREST SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UNISON ENGINE COMPONENTS - BUCHAREST SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UNISON ENGINE COMPONENTS - BUCHAREST SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.537.650 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 171.132.236 |
| Stocuri | 71.407.440 |
| Creante | 99.724.796 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 627.905 |
| DATORII | 50.964.721 |
| PROVIZIOANE | 2.528.997 |
| CAPITALURI - TOTAL | 177.804.073 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 228.045.568 |
| VENITURI TOTALE | 245.414.586 |
| CHELTUIELI TOTALE | 227.102.051 |
| Profitul brut | 18.312.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.977.877 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 133 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 60.389.889 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 144.422.018 |
| Stocuri | 68.198.017 |
| Creante | 76.224.001 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 218.743 |
| DATORII | 38.526.114 |
| VENITURI IN AVANS | 337.212 |
| PROVIZIOANE | 2.901.783 |
| CAPITALURI - TOTAL | 163.265.541 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 193.082.463 |
| VENITURI TOTALE | 205.443.614 |
| CHELTUIELI TOTALE | 190.047.935 |
| Profitul brut | 15.395.679 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.426.896 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 116 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.796.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 147.100.860 |
| Stocuri | 57.193.266 |
| Creante | 89.907.594 |
| Casa si conturi la banci | 0 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 156.530 |
| DATORII | 46.451.707 |
| PROVIZIOANE | 3.763.180 |
| CAPITALURI - TOTAL | 149.838.645 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 183.389.364 |
| VENITURI TOTALE | 187.429.315 |
| CHELTUIELI TOTALE | 174.214.582 |
| Profitul brut | 13.214.733 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.726.294 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 75.170.686 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 75.662.747 |
| Stocuri | 40.020.947 |
| Creante | 16.277.227 |
| Casa si conturi la banci | 1.483.532 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.333.419 |
| DATORII | 20.345.196 |
| PROVIZIOANE | 2.463.125 |
| CAPITALURI - TOTAL | 130.358.531 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 210.515.997 |
| VENITURI TOTALE | 223.219.682 |
| CHELTUIELI TOTALE | 236.097.563 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.877.881 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.877.881 |
| Numar mediu de salariati | 133 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.847.073 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 94.655.552 |
| Stocuri | 34.074.405 |
| Creante | 17.329.074 |
| Casa si conturi la banci | 1.541.437 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.227.745 |
| DATORII | 18.914.354 |
| PROVIZIOANE | 2.463.125 |
| CAPITALURI - TOTAL | 142.352.891 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 186.966.120 |
| VENITURI TOTALE | 203.223.537 |
| CHELTUIELI TOTALE | 206.064.051 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.840.514 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.840.514 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.256.533 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 126.716.124 |
| Stocuri | 29.930.925 |
| Creante | 16.150.169 |
| Casa si conturi la banci | 1.054.211 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.548.559 |
| DATORII | 21.177.375 |
| PROVIZIOANE | 2.406.100 |
| CAPITALURI - TOTAL | 155.937.741 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 186.162.213 |
| VENITURI TOTALE | 192.643.722 |
| CHELTUIELI TOTALE | 185.367.280 |
| Profitul brut | 7.276.442 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.674.290 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.745.124 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 123.248.157 |
| Stocuri | 24.650.844 |
| Creante | 6.464.976 |
| Casa si conturi la banci | 934.220 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 353.158 |
| DATORII | 17.900.435 |
| PROVIZIOANE | 1.094.393 |
| CAPITALURI - TOTAL | 148.351.611 |
| Capital subscris varsat | 29.403.860 |
| Cifra de afaceri neta | 170.319.605 |
| VENITURI TOTALE | 189.110.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 166.507.165 |
| Profitul brut | 22.603.602 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.387.903 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 119 |