VINEXPORT TRADE-MARK S.A.
| Denumire | VINEXPORT TRADE-MARK S.A. |
| CUI | 1441072 |
| Nr. Reg. Com. | J39/211/1991 |
| EUID | ROONRC.J39/211/1991 |
| CAEN | 1102 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | reorganizare judiciară |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-11 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CII BORDEA STEFAN | - | România |
| ISTRATE VICTOREL | - | România |
| MACOVEI LIVIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 41 309 023 | 3 787 910 | 28 461 567 | 16 102 755 | 25 947 399 | 10 332 251 | 98 |
| 2023 | 42 001 444 | 2 250 358 | 27 066 465 | 15 963 447 | 24 373 415 | 10 014 061 | 95 |
| 2022 | 43 223 605 | 2 582 298 | 34 123 991 | 15 976 401 | 29 185 786 | 7 781 860 | 100 |
| 2021 | 45 488 267 | 1 749 372 | 46 360 640 | 15 976 401 | 38 801 678 | 5 199 562 | 100 |
| 2020 | 35 775 065 | 223 095 | 48 121 297 | 15 922 772 | 38 276 642 | 3 450 190 | 97 |
| 2019 | 35 044 945 | 42 065 | 46 277 311 | 15 891 734 | 36 813 079 | 3 229 816 | 102 |
| 2018 | 43 189 940 | 854 223 | 35 805 870 | 16 804 374 | 25 602 441 | 3 187 751 | 100 |
| 2017 | 33 562 941 | 14 065 362 | 34 365 635 | 17 214 653 | 23 331 769 | 2 333 528 | 99 |
| 2016 | 52 216 755 | 764 483 | 55 292 544 | 18 528 636 | 29 313 289 | -11 731 834 | 108 |
Statistics
Commercial networks and enterprises41 309 023 lei
-2%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VINEXPORT TRADE-MARK S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 1102 Rev. 2 (echivalent: 1102 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea vinurilor din struguri |
| Descriere Activitate | Fabricarea vinurilor din struguri |
| Cod CAEN principal | 11 Fabricarea vinurilor din struguri |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea băuturilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Vrancea , domeniul 1102: Fabricarea vinurilor din struguri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VINEXPORT TRADE-MARK S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VINEXPORT TRADE-MARK S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VINEXPORT TRADE-MARK S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.102.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.947.399 |
| Stocuri | 14.495.339 |
| Creante | 8.470.182 |
| Casa si conturi la banci | 2.695.456 |
| DATORII | 28.461.567 |
| VENITURI IN AVANS | 3.256.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.332.251 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 41.309.023 |
| VENITURI TOTALE | 49.313.527 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.817.360 |
| Profitul brut | 4.496.167 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.787.910 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 98 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.963.447 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.373.415 |
| Stocuri | 13.240.061 |
| Creante | 8.225.503 |
| Casa si conturi la banci | 2.596.581 |
| DATORII | 27.066.465 |
| VENITURI IN AVANS | 3.256.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.014.061 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 42.001.444 |
| VENITURI TOTALE | 39.994.929 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.388.236 |
| Profitul brut | 2.606.693 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.250.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.976.401 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.185.786 |
| Stocuri | 15.929.601 |
| Creante | 8.595.028 |
| Casa si conturi la banci | 3.446.021 |
| DATORII | 34.123.991 |
| VENITURI IN AVANS | 3.256.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.781.860 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.223.605 |
| VENITURI TOTALE | 38.676.350 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.634.905 |
| Profitul brut | 3.041.445 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.582.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.976.401 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.801.678 |
| Stocuri | 27.841.314 |
| Creante | 8.625.689 |
| Casa si conturi la banci | 1.471.450 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.459 |
| DATORII | 46.360.640 |
| VENITURI IN AVANS | 3.256.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.199.562 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 45.488.267 |
| VENITURI TOTALE | 40.177.800 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.150.012 |
| Profitul brut | 2.027.788 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.749.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.922.772 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.276.642 |
| Stocuri | 27.381.221 |
| Creante | 7.636.399 |
| Casa si conturi la banci | 2.785.753 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 628.409 |
| DATORII | 48.121.297 |
| VENITURI IN AVANS | 3.256.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.450.190 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.775.065 |
| VENITURI TOTALE | 36.613.788 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.335.350 |
| Profitul brut | 278.438 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 223.095 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.891.734 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.813.079 |
| Stocuri | 24.717.402 |
| Creante | 8.898.855 |
| Casa si conturi la banci | 1.531.092 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.650 |
| DATORII | 46.277.311 |
| VENITURI IN AVANS | 3.256.336 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.229.816 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.044.945 |
| VENITURI TOTALE | 30.794.596 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.724.974 |
| Profitul brut | 69.622 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 42.065 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 102 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.804.374 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.602.441 |
| Stocuri | 15.497.059 |
| Creante | 8.750.121 |
| Casa si conturi la banci | 610.284 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.174 |
| DATORII | 35.805.870 |
| VENITURI IN AVANS | 3.473.368 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.187.751 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.189.940 |
| VENITURI TOTALE | 48.260.020 |
| CHELTUIELI TOTALE | 47.243.869 |
| Profitul brut | 1.016.151 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 854.223 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.214.653 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.331.769 |
| Stocuri | 12.375.004 |
| Creante | 8.627.656 |
| Casa si conturi la banci | 1.335.463 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.174 |
| DATORII | 34.365.635 |
| VENITURI IN AVANS | 3.907.433 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.333.528 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 33.562.941 |
| VENITURI TOTALE | 73.877.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.780.558 |
| Profitul brut | 16.097.232 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.065.362 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 99 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.528.636 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.313.289 |
| Stocuri | 6.650.249 |
| Creante | 8.911.318 |
| Casa si conturi la banci | 11.071.386 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.174 |
| DATORII | 55.292.544 |
| VENITURI IN AVANS | 4.341.389 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.731.834 |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 52.216.755 |
| VENITURI TOTALE | 46.697.600 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.933.117 |
| Profitul brut | 764.483 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 764.483 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |