BUILD CORP SRL
| Denumire | BUILD CORP SRL |
| CUI | 14238267 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000933226 |
| EUID | ROONRC.J2001000933226 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-10-17 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IVĂNESCU GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 288 433 169 | 7 599 372 | 98 087 561 | 71 508 402 | 67 434 250 | 41 408 178 | 131 |
| 2024 | 88 041 886 | 412 096 | 72 114 502 | 53 430 388 | 65 345 928 | 43 786 545 | 106 |
| 2023 | 153 722 882 | 6 243 411 | 32 829 455 | 48 435 068 | 51 056 555 | 49 944 646 | 103 |
| 2022 | 254 777 999 | 13 046 310 | 54 340 720 | 40 968 165 | 77 020 547 | 47 179 494 | 91 |
| 2021 | 241 263 879 | 7 538 652 | 85 745 700 | 40 646 047 | 110 295 845 | 41 221 239 | 72 |
| 2020 | 186 403 207 | 6 568 519 | 123 235 503 | 35 468 925 | 128 592 843 | 35 598 377 | 99 |
| 2019 | 127 199 621 | 3 462 093 | 80 168 520 | 31 958 450 | 81 095 562 | 32 999 475 | 77 |
| 2018 | 163 425 604 | 7 489 211 | 70 723 335 | — | — | — | 53 |
| 2017 | 96 063 312 | 15 901 532 | 47 502 477 | — | — | — | 72 |
Statistics
Commercial networks and enterprises288 433 169 lei
228%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BUILD CORP SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Iaşi , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BUILD CORP SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BUILD CORP SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BUILD CORP SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 53.430.388 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.345.928 |
| Stocuri | 16.149.576 |
| Creante | 35.102.011 |
| Casa si conturi la banci | 14.094.341 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 427.955 |
| DATORII | 72.114.502 |
| VENITURI IN AVANS | 11.339 |
| PROVIZIOANE | 3.291.885 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.786.545 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 88.041.886 |
| VENITURI TOTALE | 99.996.967 |
| CHELTUIELI TOTALE | 99.577.652 |
| Profitul brut | 419.315 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 412.096 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 106 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.435.068 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.056.555 |
| Stocuri | 6.702.317 |
| Creante | 23.814.887 |
| Casa si conturi la banci | 20.539.351 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 309.894 |
| DATORII | 32.829.455 |
| VENITURI IN AVANS | 19.343 |
| PROVIZIOANE | 17.008.073 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.944.646 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 153.722.882 |
| VENITURI TOTALE | 164.515.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 157.769.255 |
| Profitul brut | 6.746.599 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.243.411 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 103 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.968.165 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 77.020.547 |
| Stocuri | 9.011.164 |
| Creante | 59.472.089 |
| Casa si conturi la banci | 8.537.294 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 436.275 |
| DATORII | 54.340.720 |
| VENITURI IN AVANS | 27.347 |
| PROVIZIOANE | 16.877.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.179.494 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 254.777.999 |
| VENITURI TOTALE | 263.459.029 |
| CHELTUIELI TOTALE | 250.286.356 |
| Profitul brut | 13.172.673 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.046.310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.646.047 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 110.295.845 |
| Stocuri | 27.916.256 |
| Creante | 78.037.051 |
| Casa si conturi la banci | 4.342.538 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 201.012 |
| DATORII | 85.745.700 |
| PROVIZIOANE | 24.175.965 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.221.239 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 241.263.879 |
| VENITURI TOTALE | 260.227.034 |
| CHELTUIELI TOTALE | 250.015.646 |
| Profitul brut | 10.211.388 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.538.652 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.468.925 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 128.592.843 |
| Stocuri | 17.103.735 |
| Creante | 92.599.830 |
| Casa si conturi la banci | 18.889.278 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 347.364 |
| DATORII | 123.235.503 |
| PROVIZIOANE | 5.575.252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.598.377 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 186.403.207 |
| VENITURI TOTALE | 175.454.825 |
| CHELTUIELI TOTALE | 167.615.175 |
| Profitul brut | 7.839.650 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.568.519 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 99 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.958.450 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 81.095.562 |
| Stocuri | 28.988.410 |
| Creante | 34.074.780 |
| Casa si conturi la banci | 18.032.372 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 113.983 |
| DATORII | 80.168.520 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.999.475 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 127.199.621 |
| VENITURI TOTALE | 144.992.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 140.935.983 |
| Profitul brut | 4.056.028 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.462.093 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.406.420 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 71.933.347 |
| Stocuri | 23.463.576 |
| Creante | 32.283.491 |
| Casa si conturi la banci | 16.186.280 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 288.010 |
| DATORII | 70.723.335 |
| PROVIZIOANE | 304.074 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.600.368 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 163.425.604 |
| VENITURI TOTALE | 162.238.241 |
| CHELTUIELI TOTALE | 154.632.231 |
| Profitul brut | 7.606.010 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.489.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.475.949 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.379.220 |
| Stocuri | 17.752.110 |
| Creante | 28.004.937 |
| Casa si conturi la banci | 14.622.173 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 109.733 |
| DATORII | 47.502.477 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 1.181.363 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.281.062 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 96.063.312 |
| VENITURI TOTALE | 104.664.181 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.263.183 |
| Profitul brut | 20.400.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.901.532 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.348.498 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 92.609.182 |
| Stocuri | 15.596.278 |
| Creante | 70.259.820 |
| Casa si conturi la banci | 6.753.084 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.759 |
| DATORII | 60.617.987 |
| VENITURI IN AVANS | 1.260 |
| PROVIZIOANE | 27.027.040 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.345.152 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 169.833.584 |
| VENITURI TOTALE | 172.241.312 |
| CHELTUIELI TOTALE | 161.758.871 |
| Profitul brut | 10.482.441 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.022.249 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 62 |