STAR TRANSMISSION SRL
| Denumire | STAR TRANSMISSION SRL |
| CUI | 14179039 |
| Nr. Reg. Com. | J01/359/2001 |
| EUID | ROONRC.J01/359/2001 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-09-14 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| REPEDE IONELA VERONICA | - | România |
| ACHIM GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 426 137 198 | 5 848 376 | 237 347 004 | 307 959 989 | 209 817 463 | 276 165 836 | 935 |
| 2024 | 444 401 410 | -231 036 | 292 487 982 | 378 863 312 | 192 448 270 | 270 317 461 | 948 |
| 2023 | 420 587 977 | 6 179 285 | 370 922 721 | 436 855 657 | 220 576 204 | 278 212 602 | 1 002 |
| 2022 | 391 065 749 | 18 068 881 | 439 391 015 | 485 515 632 | 231 383 871 | 270 467 640 | 1 038 |
| 2021 | 333 838 446 | 9 742 721 | 355 307 547 | 446 421 078 | 183 233 984 | 264 171 219 | 1 021 |
| 2020 | 290 945 126 | 6 957 306 | 356 086 596 | 483 441 263 | 139 305 031 | 263 945 631 | 1 110 |
| 2019 | 352 207 427 | 16 853 254 | 403 452 541 | 499 972 889 | 183 461 840 | 274 692 128 | 1 209 |
| 2018 | 389 969 661 | 37 022 838 | 304 297 769 | — | — | — | 1 214 |
| 2017 | 303 028 685 | 34 922 091 | 335 421 822 | — | — | — | 1 046 |
Statistics
Commercial networks and enterprises426 137 198 lei
-4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STAR TRANSMISSION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Alba , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STAR TRANSMISSION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STAR TRANSMISSION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STAR TRANSMISSION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 378.863.312 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 192.448.270 |
| Stocuri | 129.947.844 |
| Creante | 62.327.999 |
| Casa si conturi la banci | 172.427 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 284.569 |
| DATORII | 292.487.982 |
| VENITURI IN AVANS | 25.403 |
| PROVIZIOANE | 8.765.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 270.317.461 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 444.401.410 |
| VENITURI TOTALE | 450.126.949 |
| CHELTUIELI TOTALE | 444.754.838 |
| Profitul brut | 5.372.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 231.036 |
| Numar mediu de salariati | 948 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 436.855.657 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 220.576.204 |
| Stocuri | 139.918.382 |
| Creante | 77.379.014 |
| Casa si conturi la banci | 3.278.808 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 309.685 |
| DATORII | 370.922.721 |
| VENITURI IN AVANS | 70.679 |
| PROVIZIOANE | 8.535.544 |
| CAPITALURI - TOTAL | 278.212.602 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 420.587.977 |
| VENITURI TOTALE | 439.316.635 |
| CHELTUIELI TOTALE | 429.951.889 |
| Profitul brut | 9.364.746 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.179.285 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.002 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 485.515.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 231.383.871 |
| Stocuri | 123.252.078 |
| Creante | 102.868.222 |
| Casa si conturi la banci | 5.263.571 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 345.990 |
| DATORII | 439.391.015 |
| VENITURI IN AVANS | 119.112 |
| PROVIZIOANE | 7.267.726 |
| CAPITALURI - TOTAL | 270.467.640 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 391.065.749 |
| VENITURI TOTALE | 417.773.098 |
| CHELTUIELI TOTALE | 397.890.883 |
| Profitul brut | 19.882.215 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.068.881 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.038 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 446.421.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 183.233.984 |
| Stocuri | 111.537.150 |
| Creante | 64.598.047 |
| Casa si conturi la banci | 7.098.787 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 485.530 |
| DATORII | 355.307.547 |
| VENITURI IN AVANS | 167.546 |
| PROVIZIOANE | 10.494.280 |
| CAPITALURI - TOTAL | 264.171.219 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 333.838.446 |
| VENITURI TOTALE | 348.202.027 |
| CHELTUIELI TOTALE | 335.901.993 |
| Profitul brut | 12.300.034 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.742.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.021 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 483.441.263 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 139.305.031 |
| Stocuri | 101.305.499 |
| Creante | 11.952.949 |
| Casa si conturi la banci | 26.046.583 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 295.987 |
| DATORII | 356.086.596 |
| VENITURI IN AVANS | 215.979 |
| PROVIZIOANE | 2.794.075 |
| CAPITALURI - TOTAL | 263.945.631 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 290.945.126 |
| VENITURI TOTALE | 307.299.429 |
| CHELTUIELI TOTALE | 300.072.458 |
| Profitul brut | 7.226.971 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.957.306 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.110 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 499.972.889 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 183.461.840 |
| Stocuri | 114.488.389 |
| Creante | 56.709.727 |
| Casa si conturi la banci | 12.263.724 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 358.517 |
| DATORII | 403.452.541 |
| VENITURI IN AVANS | 266.248 |
| PROVIZIOANE | 5.382.329 |
| CAPITALURI - TOTAL | 274.692.128 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 352.207.427 |
| VENITURI TOTALE | 371.590.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 353.730.733 |
| Profitul brut | 17.859.539 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.853.254 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.209 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 491.753.433 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 126.794.579 |
| Stocuri | 94.498.145 |
| Creante | 30.547.534 |
| Casa si conturi la banci | 1.748.900 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 178.287 |
| DATORII | 304.297.769 |
| VENITURI IN AVANS | 44.660 |
| PROVIZIOANE | 6.544.995 |
| CAPITALURI - TOTAL | 307.838.875 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 389.969.661 |
| VENITURI TOTALE | 416.802.378 |
| CHELTUIELI TOTALE | 375.080.074 |
| Profitul brut | 41.722.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 37.022.838 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.214 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 477.773.095 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 133.868.638 |
| Stocuri | 73.027.621 |
| Creante | 56.504.262 |
| Casa si conturi la banci | 4.336.755 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 357.352 |
| DATORII | 335.421.822 |
| VENITURI IN AVANS | 36.622 |
| PROVIZIOANE | 5.724.606 |
| CAPITALURI - TOTAL | 270.816.035 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 303.028.685 |
| VENITURI TOTALE | 349.556.649 |
| CHELTUIELI TOTALE | 311.005.766 |
| Profitul brut | 38.550.883 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.922.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.046 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 669.696.675 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 166.514.911 |
| Stocuri | 74.643.235 |
| Creante | 49.716.479 |
| Casa si conturi la banci | 42.155.197 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 323.185 |
| DATORII | 598.029.938 |
| VENITURI IN AVANS | 47.363 |
| PROVIZIOANE | 12.710.785 |
| CAPITALURI - TOTAL | 225.746.685 |
| Capital subscris varsat | 219.328.000 |
| Cifra de afaceri neta | 340.880.057 |
| VENITURI TOTALE | 377.389.733 |
| CHELTUIELI TOTALE | 365.263.536 |
| Profitul brut | 12.126.197 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.461.442 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.456 |