HELP NET FARMA SA
| Denumire | HELP NET FARMA SA |
| CUI | 14169353 |
| Nr. Reg. Com. | J2001007727404 |
| EUID | ROONRC.J2001007727404 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-09-12 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JOACHIM SOWADA | - | Italia |
| WOLFGANG HANS WALLISCH | - | Ungaria |
| SVEN SEIDEL | - | Germania |
| MARCUS FREITAG | - | Germania |
| CARSTEN SAUERLAND | - | Germania |
| DIMITRIU ALINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 041 841 385 | -48 632 967 | 822 470 458 | 199 945 820 | 644 453 007 | 21 641 135 | 1 857 |
| 2024 | 1 834 531 817 | -21 551 391 | 715 015 970 | 213 364 517 | 621 240 950 | 118 756 028 | 1 894 |
| 2023 | 1 681 176 719 | 17 050 830 | 628 909 552 | 217 452 760 | 553 191 953 | 140 307 419 | 1 976 |
| 2022 | 1 511 668 424 | 42 094 528 | 659 122 458 | 229 155 858 | 555 121 869 | 123 256 589 | 2 046 |
| 2021 | 1 286 347 364 | 26 320 132 | 571 543 844 | 240 331 939 | 415 712 141 | 81 162 061 | 2 151 |
| 2020 | 978 727 754 | -10 718 382 | 603 673 248 | 277 411 822 | 419 196 218 | 88 277 053 | 2 169 |
| 2019 | 804 975 521 | 18 784 851 | 423 476 257 | 178 984 299 | 347 024 160 | 98 995 434 | 1 407 |
| 2018 | 665 450 984 | 9 867 364 | 281 614 647 | — | — | — | 1 339 |
| 2017 | 585 643 731 | 20 801 309 | 230 960 815 | — | — | — | 1 495 |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 041 841 385 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HELP NET FARMA SA”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Bucureşti , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HELP NET FARMA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HELP NET FARMA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HELP NET FARMA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 213.364.517 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 621.240.950 |
| Stocuri | 271.116.034 |
| Creante | 328.645.685 |
| Casa si conturi la banci | 9.423.171 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.727.339 |
| DATORII | 715.015.970 |
| VENITURI IN AVANS | 2.525 |
| PROVIZIOANE | 4.558.283 |
| CAPITALURI - TOTAL | 118.756.028 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.834.531.817 |
| VENITURI TOTALE | 1.835.636.615 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.844.602.323 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.965.708 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 21.551.391 |
| Numar mediu de salariati | 1.894 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 217.452.760 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 553.191.953 |
| Stocuri | 225.341.688 |
| Creante | 304.615.374 |
| Casa si conturi la banci | 11.852.301 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.521.722 |
| DATORII | 628.909.552 |
| VENITURI IN AVANS | 85.248 |
| PROVIZIOANE | 4.864.216 |
| CAPITALURI - TOTAL | 140.307.419 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.681.176.719 |
| VENITURI TOTALE | 1.683.355.261 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.663.023.246 |
| Profitul brut | 20.332.015 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.050.830 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.976 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 229.155.858 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 555.121.869 |
| Stocuri | 239.737.667 |
| Creante | 293.820.258 |
| Casa si conturi la banci | 17.093.084 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.069.330 |
| DATORII | 659.122.458 |
| VENITURI IN AVANS | 83.319 |
| PROVIZIOANE | 4.884.691 |
| CAPITALURI - TOTAL | 123.256.589 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.511.668.424 |
| VENITURI TOTALE | 1.512.574.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.460.116.423 |
| Profitul brut | 52.457.938 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 42.094.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.046 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 240.331.939 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 415.712.141 |
| Stocuri | 198.900.004 |
| Creante | 193.071.977 |
| Casa si conturi la banci | 19.197.679 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.993.588 |
| DATORII | 571.543.844 |
| PROVIZIOANE | 6.331.763 |
| CAPITALURI - TOTAL | 81.162.061 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.286.347.364 |
| VENITURI TOTALE | 1.287.407.526 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.253.926.602 |
| Profitul brut | 33.480.924 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.320.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.151 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 277.411.822 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 419.196.218 |
| Stocuri | 202.535.580 |
| Creante | 198.881.387 |
| Casa si conturi la banci | 13.208.641 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.336.570 |
| DATORII | 603.673.248 |
| PROVIZIOANE | 6.994.309 |
| CAPITALURI - TOTAL | 88.277.053 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 978.727.754 |
| VENITURI TOTALE | 982.369.735 |
| CHELTUIELI TOTALE | 990.117.400 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.747.665 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.718.382 |
| Numar mediu de salariati | 2.169 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 178.984.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 347.024.160 |
| Stocuri | 167.888.979 |
| Creante | 164.907.384 |
| Casa si conturi la banci | 9.879.756 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.198.646 |
| DATORII | 423.476.257 |
| PROVIZIOANE | 5.735.414 |
| CAPITALURI - TOTAL | 98.995.434 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 804.975.521 |
| VENITURI TOTALE | 806.643.828 |
| CHELTUIELI TOTALE | 784.458.531 |
| Profitul brut | 22.185.297 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.784.851 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.407 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105.455.902 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 260.389.821 |
| Stocuri | 110.539.776 |
| Creante | 115.155.914 |
| Casa si conturi la banci | 30.577.520 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.576.332 |
| DATORII | 281.614.647 |
| VENITURI IN AVANS | 3.120 |
| PROVIZIOANE | 5.593.705 |
| CAPITALURI - TOTAL | 80.210.583 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 665.450.984 |
| VENITURI TOTALE | 666.385.385 |
| CHELTUIELI TOTALE | 653.196.081 |
| Profitul brut | 13.189.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.867.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.339 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 95.026.190 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 205.902.076 |
| Stocuri | 94.070.104 |
| Creante | 71.948.299 |
| Casa si conturi la banci | 35.873.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.553.760 |
| DATORII | 230.960.815 |
| VENITURI IN AVANS | 3.112 |
| PROVIZIOANE | 4.797.997 |
| CAPITALURI - TOTAL | 66.720.102 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 585.643.731 |
| VENITURI TOTALE | 585.958.236 |
| CHELTUIELI TOTALE | 561.090.446 |
| Profitul brut | 24.867.790 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.801.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.495 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 83.788.841 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 190.375.754 |
| Stocuri | 77.454.939 |
| Creante | 50.213.707 |
| Casa si conturi la banci | 58.731.387 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.310.611 |
| DATORII | 219.274.458 |
| VENITURI IN AVANS | 3.008 |
| PROVIZIOANE | 3.575.430 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.622.310 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 549.900.156 |
| VENITURI TOTALE | 551.803.946 |
| CHELTUIELI TOTALE | 522.202.040 |
| Profitul brut | 29.601.906 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.584.835 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.452 |