SIFA INTERNATIONAL SRL
| Denumire | SIFA INTERNATIONAL SRL |
| CUI | 13844184 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000278240 |
| EUID | ROONRC.J24/278/2001 |
| CAEN | 1520 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-04-20 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALEXANDER MADELINE-DALILA | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 91 404 363 | 3 363 021 | 5 500 404 | 12 832 885 | 22 254 092 | 29 445 276 | 572 |
| 2024 | 78 707 948 | -1 753 375 | 5 135 234 | 18 325 744 | 13 694 565 | 26 725 488 | 0 |
| 2023 | 124 915 681 | 10 141 880 | 8 226 160 | 23 628 613 | 23 349 043 | 38 620 743 | 658 |
| 2022 | 122 806 443 | 10 818 797 | 6 522 556 | 27 866 456 | 18 148 046 | 39 297 620 | 674 |
| 2021 | 125 667 528 | 15 079 752 | 7 470 021 | 30 928 337 | 30 208 772 | 53 424 741 | 671 |
| 2020 | 92 954 665 | 13 268 599 | 5 255 967 | 34 858 911 | 21 929 161 | 51 613 588 | 667 |
| 2019 | 112 343 627 | 15 590 572 | 9 323 654 | 39 707 432 | 7 835 777 | 38 270 608 | 595 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises91 404 363 lei
16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SIFA INTERNATIONAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1520 Rev. 2 (echivalent: 1520 Rev. 1, 1520 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea încălțămintei |
| Descriere Activitate | Fabricarea încălțămintei |
| Cod CAEN principal | 15 Fabricarea încălțămintei |
| Descriere activitate (principal) | Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Maramureş , domeniul 1520: Prelucrarea și conservarea peștelui și a produselor din pește
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SIFA INTERNATIONAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SIFA INTERNATIONAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SIFA INTERNATIONAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.325.744 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.694.565 |
| Stocuri | 1.094.507 |
| Creante | 4.679.709 |
| Casa si conturi la banci | 7.920.349 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.082 |
| DATORII | 5.135.234 |
| PROVIZIOANE | 263.669 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.725.488 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 78.707.948 |
| VENITURI TOTALE | 77.671.103 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.424.478 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.753.375 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.753.375 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.628.613 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.349.043 |
| Stocuri | 1.978.205 |
| Creante | 10.472.142 |
| Casa si conturi la banci | 10.898.696 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 138.110 |
| DATORII | 8.226.160 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 268.863 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.620.743 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 124.915.681 |
| VENITURI TOTALE | 125.839.975 |
| CHELTUIELI TOTALE | 113.826.260 |
| Profitul brut | 12.013.715 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.141.880 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 658 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.866.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.148.046 |
| Stocuri | 1.290.018 |
| Creante | 8.911.063 |
| Casa si conturi la banci | 7.946.965 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 176.108 |
| DATORII | 6.522.556 |
| PROVIZIOANE | 370.434 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.297.620 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 122.806.443 |
| VENITURI TOTALE | 123.585.623 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.857.826 |
| Profitul brut | 12.727.797 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.818.797 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 674 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.928.337 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.208.772 |
| Stocuri | 926.559 |
| Creante | 10.027.149 |
| Casa si conturi la banci | 19.255.064 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 178.109 |
| DATORII | 7.470.021 |
| PROVIZIOANE | 420.456 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.424.741 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 125.667.528 |
| VENITURI TOTALE | 126.484.103 |
| CHELTUIELI TOTALE | 108.594.569 |
| Profitul brut | 17.889.534 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.079.752 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 671 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.858.911 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.929.161 |
| Stocuri | 503.785 |
| Creante | 7.747.069 |
| Casa si conturi la banci | 13.678.307 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 231.923 |
| DATORII | 5.255.967 |
| PROVIZIOANE | 150.440 |
| CAPITALURI - TOTAL | 51.613.588 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 92.954.665 |
| VENITURI TOTALE | 95.563.325 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.966.072 |
| Profitul brut | 15.597.253 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.268.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 667 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.707.432 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.835.777 |
| Stocuri | 1.671.423 |
| Creante | 5.876.686 |
| Casa si conturi la banci | 287.668 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 295.278 |
| DATORII | 9.323.654 |
| PROVIZIOANE | 244.225 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.270.608 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 112.343.627 |
| VENITURI TOTALE | 113.450.261 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.066.145 |
| Profitul brut | 18.384.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.590.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 595 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.929.221 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.062.816 |
| Stocuri | 1.277.347 |
| Creante | 1.993.547 |
| Casa si conturi la banci | 791.922 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 361.834 |
| DATORII | 14.485.527 |
| VENITURI IN AVANS | 2.603 |
| PROVIZIOANE | 185.706 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.680.035 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 89.884.337 |
| VENITURI TOTALE | 90.223.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.921.496 |
| Profitul brut | 13.301.823 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.291.187 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 522 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.205.426 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.082.318 |
| Stocuri | 1.197.222 |
| Creante | 3.470.462 |
| Casa si conturi la banci | 6.414.634 |
| DATORII | 4.803.066 |
| VENITURI IN AVANS | 95.830 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.388.848 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 63.131.674 |
| VENITURI TOTALE | 64.043.586 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.917.057 |
| Profitul brut | 12.126.529 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.522.083 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 424 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.513.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.217.691 |
| Stocuri | 1.003.308 |
| Creante | 9.846.366 |
| Casa si conturi la banci | 5.368.017 |
| DATORII | 5.241.930 |
| VENITURI IN AVANS | 196.827 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.292.233 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 39.970.437 |
| VENITURI TOTALE | 40.758.835 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.734.582 |
| Profitul brut | 7.024.253 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.980.345 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 394 |